ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

5. srpna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
  • Násilím vzal, co mu nepatřilo
  • Alkohol za volantem
  • Střet vozidla s cyklistou
  • Odcizené jízdní kolo
  • Chtěl nocovat na komíně
  • Podnapilí řidiči skončili v cele
  • Ze stavební buňky zmizelo nářadí
  • Střet motocyklu s vozidlem

Násilím vzal, co mu nepatřilo
Postřelmov – Mladík přepadl v Postřelmově cyklistu. V pátek 3. srpna odpoledne jel 47letý muž na kole po cyklostezce v Postřelmově. Poblíž ulice Nová ho slovně zastavil 18letý mladík. Po zastavení po něm požadoval 200 korun, to poškozený odmítl. Mladého muže to ovšem neodradilo a chtěl jeho hodinky, ani s tím se muž neztotožnil a odmítl mu je vydat. Na to podezřelý použil násilí, jednou rukou ho chytil za zápěstí a druhou mu odepnul hodinky a utekl s nimi pryč. Poškozenému vznikla hmotná škoda 300 korun. K jeho zranění naštěstí nedošlo.

Alkohol za volantem
Šumperk – Mladý muž řídil pod vlivem alkoholu. V sobotu 4. srpna před druhou hodinou ranní jel 22letý mladík pod vlivem alkoholu po ulici Evaldova v Šumperku. Předepsaným způsobem byl zastaven policejní hlídkou, která mimo doklady zkontrolovala i řidičův stav. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,54 promile alkoholu v dechu.

Střet vozidla s cyklistou
Sudkov – V Sudkově došlo ke střetu osobního automobilu s cyklistou. Ve čtvrtek 2. srpna krátce před osmou hodinou ráno nedal 22letý řidič vozu Škoda Roomster při výjezdu z areálu zemědělského družstva přednost zleva jedoucímu cyklistovi. Došlo ke střetu levé přední části vozu s kolem. 33letý cyklista se při nehodě zranil a byl převezen k ošetření do šumperské nemocnice. Provedené dechové zkoušky u obou účastníků vyloučily jejich ovlivnění alkoholem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na jízdním kole na 3 tisíce korun a na cyklistické přilbě na jeden tisíc korun.


Odcizené jízdní kolo
Šumperk - Škodu za více než 12 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný zloděj. V pondělí 30. července uzamkl majitel své jízdní kolo značky MRX lankovým zámkem ke stojanu na jízdní kola na ulici 17. listopadu v Šumperku. O dvě hodiny později na místě nenašel ani kolo, ani zámek.

Chtěl nocovat na komíně
Šumperk – Opilý muž vylezl na komín v Šumperku. Ve středu 1. srpna krátce po jedné hodině ranní přijali policisté oznámení, že se na ochozu komína bývalé kotelny na ulici Temenické v Šumperku pohybuje muž a pokřikuje na kolemjdoucí. Ti, z obavy o jeho život a zdraví, zalarmovali policisty. Ve spolupráci s hasičských záchranným sborem se muže podařilo bezpečně z ochozu snést. Policisté záhy zjistili, že 45letý muž pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,22 promile alkoholu v dechu. Rovněž orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní hodnotu na látku kanabis. Navíc se jednalo o muže hledaného policií. Svůj čin vysvětlil tak, že měl v úmyslu na komíně pouze přespat, ublížit si prý nechtěl.

Podnapilí řidiči skončili v cele
Zábřeh – Policisté zadrželi řidiče pod vlivem alkoholu. V pondělí 30. července krátce po šesté hodině ráno provedli policisté v Zábřehu kontrolu 26letého řidiče osobního vozu. Zjistili, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách mu naměřili hodnoty převyšující jedno promile alkoholu v dechu. Podnapilého motoristu policisté zadrželi a následně umístili v policejní cele.
Sobotín - Stejně skončil i 34letý řidič osobního vozu, kterého policisté zastavili po deváté hodině večer v Sobotíně. Tomu policisté při dechových zkouškách naměřili hodnoty lehce přes dvě promile alkoholu v dechu.

Ze stavební buňky zmizelo nářadí
Loštice – Neznámý lupič vykradl stavební buňku. V době od pátku 27. do pondělí 30. července se někdo, po odstranění visacího zámku, vloupal do stavební buňky v Lošticích. Zevnitř odcizil elektrocentrálu, vibrační pěch, prodlužovací kabel, motorovou pilu a další nářadí. Poškozené společnosti způsobil škodu za více než 30 tisíc korun.

Střet motocyklu s vozidlem
Kouty nad Desnou - Zásah všech složek integrovaného záchranného systému si vyžádala vážná dopravní nehoda.V neděli 29. července po čtvrté hodině odpoledne jel 34letý motocyklista po silnici I. třídy č. 44, v úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem. Ve stoupání v pravotočivé zatáčce, pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti, nezvládl řízení svého motocyklu Honda CBR 1000. Přejel do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Audi, které řídila 49letá žena. Ta, ve snaze zabránit střetu, strhla řízení vozu vpravo, kde lehce narazila do svodidel. Při nehodě se oba účastníci zranili. Řidič motocyklu byl z místa nehody letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě. Řidička osobního vozu byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do jesenické nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun, na vozidle na 200 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.