ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

5. srpna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
  • Násilím vzal, co mu nepatřilo
  • Alkohol za volantem
  • Střet vozidla s cyklistou
  • Odcizené jízdní kolo
  • Chtěl nocovat na komíně
  • Podnapilí řidiči skončili v cele
  • Ze stavební buňky zmizelo nářadí
  • Střet motocyklu s vozidlem

Násilím vzal, co mu nepatřilo
Postřelmov – Mladík přepadl v Postřelmově cyklistu. V pátek 3. srpna odpoledne jel 47letý muž na kole po cyklostezce v Postřelmově. Poblíž ulice Nová ho slovně zastavil 18letý mladík. Po zastavení po něm požadoval 200 korun, to poškozený odmítl. Mladého muže to ovšem neodradilo a chtěl jeho hodinky, ani s tím se muž neztotožnil a odmítl mu je vydat. Na to podezřelý použil násilí, jednou rukou ho chytil za zápěstí a druhou mu odepnul hodinky a utekl s nimi pryč. Poškozenému vznikla hmotná škoda 300 korun. K jeho zranění naštěstí nedošlo.

Alkohol za volantem
Šumperk – Mladý muž řídil pod vlivem alkoholu. V sobotu 4. srpna před druhou hodinou ranní jel 22letý mladík pod vlivem alkoholu po ulici Evaldova v Šumperku. Předepsaným způsobem byl zastaven policejní hlídkou, která mimo doklady zkontrolovala i řidičův stav. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,54 promile alkoholu v dechu.

Střet vozidla s cyklistou
Sudkov – V Sudkově došlo ke střetu osobního automobilu s cyklistou. Ve čtvrtek 2. srpna krátce před osmou hodinou ráno nedal 22letý řidič vozu Škoda Roomster při výjezdu z areálu zemědělského družstva přednost zleva jedoucímu cyklistovi. Došlo ke střetu levé přední části vozu s kolem. 33letý cyklista se při nehodě zranil a byl převezen k ošetření do šumperské nemocnice. Provedené dechové zkoušky u obou účastníků vyloučily jejich ovlivnění alkoholem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na jízdním kole na 3 tisíce korun a na cyklistické přilbě na jeden tisíc korun.


Odcizené jízdní kolo
Šumperk - Škodu za více než 12 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný zloděj. V pondělí 30. července uzamkl majitel své jízdní kolo značky MRX lankovým zámkem ke stojanu na jízdní kola na ulici 17. listopadu v Šumperku. O dvě hodiny později na místě nenašel ani kolo, ani zámek.

Chtěl nocovat na komíně
Šumperk – Opilý muž vylezl na komín v Šumperku. Ve středu 1. srpna krátce po jedné hodině ranní přijali policisté oznámení, že se na ochozu komína bývalé kotelny na ulici Temenické v Šumperku pohybuje muž a pokřikuje na kolemjdoucí. Ti, z obavy o jeho život a zdraví, zalarmovali policisty. Ve spolupráci s hasičských záchranným sborem se muže podařilo bezpečně z ochozu snést. Policisté záhy zjistili, že 45letý muž pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,22 promile alkoholu v dechu. Rovněž orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní hodnotu na látku kanabis. Navíc se jednalo o muže hledaného policií. Svůj čin vysvětlil tak, že měl v úmyslu na komíně pouze přespat, ublížit si prý nechtěl.

Podnapilí řidiči skončili v cele
Zábřeh – Policisté zadrželi řidiče pod vlivem alkoholu. V pondělí 30. července krátce po šesté hodině ráno provedli policisté v Zábřehu kontrolu 26letého řidiče osobního vozu. Zjistili, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách mu naměřili hodnoty převyšující jedno promile alkoholu v dechu. Podnapilého motoristu policisté zadrželi a následně umístili v policejní cele.
Sobotín - Stejně skončil i 34letý řidič osobního vozu, kterého policisté zastavili po deváté hodině večer v Sobotíně. Tomu policisté při dechových zkouškách naměřili hodnoty lehce přes dvě promile alkoholu v dechu.

Ze stavební buňky zmizelo nářadí
Loštice – Neznámý lupič vykradl stavební buňku. V době od pátku 27. do pondělí 30. července se někdo, po odstranění visacího zámku, vloupal do stavební buňky v Lošticích. Zevnitř odcizil elektrocentrálu, vibrační pěch, prodlužovací kabel, motorovou pilu a další nářadí. Poškozené společnosti způsobil škodu za více než 30 tisíc korun.

Střet motocyklu s vozidlem
Kouty nad Desnou - Zásah všech složek integrovaného záchranného systému si vyžádala vážná dopravní nehoda.V neděli 29. července po čtvrté hodině odpoledne jel 34letý motocyklista po silnici I. třídy č. 44, v úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem. Ve stoupání v pravotočivé zatáčce, pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti, nezvládl řízení svého motocyklu Honda CBR 1000. Přejel do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Audi, které řídila 49letá žena. Ta, ve snaze zabránit střetu, strhla řízení vozu vpravo, kde lehce narazila do svodidel. Při nehodě se oba účastníci zranili. Řidič motocyklu byl z místa nehody letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě. Řidička osobního vozu byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do jesenické nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun, na vozidle na 200 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.