ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

6. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Poškodil skříňky na koupališti
 • Z kolárny zmizelo kolo
 • Ukradený automobil
 • Ukradli mu kolo
 • Našel munici
 • Peněženku zapomněl na střeše
 • V garáži vzplanulo vozidlo
 • Narazil na podvodníka
 • Koloběžky zmizely
 • Alkohol za volantem
 • Vyloupil chatku
 • Vzal kola a cigarety
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Poškodil skříňky na koupališti
Šumperk – Neznámý pachatel poničil skříňky k uložení cenností. Zřejmě přes noc na sobotu 5. srpna někdo poškodil celkem 19 skříněk v objektu koupaliště v Šumperku. U každé vypáčil mincovníky a odcizil z mince. Vlastníkovi objektu způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun.

Z kolárny zmizelo kolo
Šumperk – Zloděj ukradl kolo. Někdy v době od 4. července do 4. srpna se vloupal neznámý pachatel do společné kolárny panelového domu na ulici Jiřího z Poděbrad v Šumperku a odcizil horské kolo v hodnotě 8 tisíc korun.

Ukradený automobil
Zábřeh - O svůj vůz přišel 32letý muž ze Šumperska. Večer 2. srpna zaparkoval vůz začky Škoda Octavia na ulici Mánesovav Zábřehu. Když se ráno na stejné místo vrátil, automobil zde nebyl. Neznámý pachatel tak způsobil škodu za 120 tisíc korun.

Ukradli mu kolo
Nový Malín – Mladistvý chlapec přišel o své jízdní kolo. Ve čtvrtek 3. srpna oznámil mladík na polici, že předevčírem přišel o kolo značky Scud. To bylo zajištěno lankovým zámkem na fotbalovém hřišti v Novém Malíně. Způsobená škoda byla vyčíslena na 14 200 korun.

Našel munici
Zábřeh
- Nález náboje přišel na policii oznámit 42letý muž ze Zábřehu. Ve středu 2. srpna našel v kontejneru na odpad na ulici 17. listopadu náboj do malorážky. Policisté náboj přijali jako nález a předali jej kolegům z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Peněženku zapomněl na střeše
Šumperk - O svou peněženku přišel 19letý mladík ze Šumperska. V úterý 1. srpna okolo šesté hodiny večer zastavil na čerpací stanici v Libině. Na střechu svého vozidla si odložil peněženku značky Reebok. Poté na ni zapomněl a rozjel se směrem na Olomouc. I s peněženkou tak mladík přišel o všechny osobní doklady, kreditní kartu a finanční hotovost ve výši 5 tisíc korun.

V garáži vzplanulo vozidlo
Šumperk – Policejní hlídka objevili hořící vozidlo. 2. srpna po jedné hodině ranní prováděli policisté ve městě hlídkovou činnost. Když projížděli po ulici Temenická, ucítili silný zápach spáleného plastu. Chvíli poté našli uzamčenou garáž, ze které vycházel černý dým. Ihned zalarmovali profesionální hasiče. Po otevření garáže bylo uvnitř objeveno hořící vozidlo. Majitel vyčíslil škodu na 50 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičů si celou věc na místě převzal.

Narazil na podvodníka
Mohelnicko - Ze spáchání podvodu je podezřelý dosud neznámý pachatel, který se obohatil o více jak 6 tisíc korun. Na začátku července nabízel obviněný na internetu mobilní telefon značky Apple za částku 6 200 korun. Na inzerát odpověděl 31letý muž z Mohelnicka. Po mailové komunikaci se s prodejcem dohodl na platbě prostřednictvím bankovního převodu. Po třech dnech ještě prodejce potvrdil přijetí peněz na účet, ale tím komunikace skončila. Do dnešního dne muž nezískal ani telefon, ani své peníze zpátky.

Koloběžky zmizely
Nový Malín - Krádež koloběžek oznámila na policii 36letá žena z Nového Malína. Na oplocenou zahradu vnikl pachatel někdy v době od 28. do 30. července. Z terasy domu poté odcizil dvě koloběžky a dětské přilby. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 3 800 korun.

Alkohol za volantem

Šumperk – Šumperští policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. Dne 1. srpna ráno jel 26letý řidič jel s vozem VW Passat po ulici Lidická. Protože měli policisté podezření, že muž před jízdou požil alkohol, vyzvali ho k dechové zkoušce. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,62 promile alkoholu. Policisté mladíka zadrželi a umístili ho do policejní cely.

Vyloupil chatku
Zábřeh - Vloupání do chatky oznámil na policii 56letý muž ze Zábřehu. Neznámý pachatel v noci na sobotu 29. července odstranil zámek od vstupní branky zahrady. U chatky poté rozbil okno a vnikl dovnitř. Uvnitř vzal láhve piva a tvrdého alkoholu, látkový batoh, kotoučovou brusku a další, vše v hodnotě 2 400 korun. Poškozením okna a zámku způsobil škodu za 600 korun.

Vzal kola a cigarety

Rapotín - Dvě jízdní kola si odvezl neznámý pachatel, který se vloupal do kůlny v Rapotíně. V noci na neděli 30. července u kůlny odstranil zámek. Uvnitř odcizil jízdní kola Rock Machine a Merida. Dále přibral láhev slivovice, krabičku cigaret a sluneční brýle. Majitelé vyčíslili způsobenou škodu na 7 200 korun.

Dopravní nehody na Šumpersku

Během uplynulého víkendu se na Šumpersku odehrálo 10 dopravních nehod, při kterých byla způsobena škoda za více jak 1 milión korun.
Horní Studénky – V pátek 28. července havaroval 24letý muž s vozem Renault Megane. Dopoledne jel od obce Horní Studénky směrem na Zábřeh. Při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou se lekl protijedoucího traktoru s vlečkou, prudce zabrzdil a vůz se dostal do smyku. Poté narazil do vlečky, spadl do příkopu a převrátil se na střechu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Způsobená škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.
Libina – V sobotu 29. července policisté vyjížděli k dopravní nehodě, která se odehrála mezi obcemi Libina a Hrabišín. 89letý řidič se svým automobilem Mercedes-Benz nezvládl průjezd ostrou levotočivou zatáčkou a vyjel mimo silnici, kde narazil do stromků a keřů. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 150 tisíc korun.
Vikantice - Nejvyšší škoda však byla způsobena při dopravní nehodě u obce Vikantice. V neděli 30. července chtěla 19letá řidička s vozem Škoda Rapid předjet před ní pomaleji jedoucí vůz. Při přejíždění však přehlédla, že už ji předjíždí vozidlo Škoda Octavia. Vůz zaregistrovala až v momentě, kdy došlo k lehkému nárazu mezi oběma vozidly. Octavia byla nárazem vytlačena mimo silnici, kde narazila do patníku a dvou stromů. Při dopravní nehodě byla zraněna 42letá řidička octavie. Na obou vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 250 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2017 15:35
Titulek: smradi :D
Autor: plk
48
"...Když projížděli po ulici Temenická, ucítili silný zápach,..."
Reagovat