ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 31. týden

7. srpna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Chvilka nepozornosti ji stála 38 tisíc korun
 • Policisté kontrolovali řidiče
 • Vloupání do vozidel
 • V kontejneru našel munici
 • Pyžamový zloděj
 • Vloupal se do kójí
 • Kvůli zvěři havaroval
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Vloupal se do domu
 • Přišel o kolo
 • Vykradl telefonní ústřednu
 • Kradl v obchodě

Chvilka nepozornosti ji stála 38 tisíc korun
Zábřeh - V sobotu 6. srpna odpoledne oznámil krádež kabelky na policii 32letý muž. Kabelka zmizela v době, kdy vynášel věci z nezajištěného a nehlídaného vozidla, kde byla taška odložená, do domu v Zábřehu na ulici Nemilská. V kabelce se nacházel mobilní telefon, doklady s platebními kartami a osobními věcmi poškozené ženy. Policisté případ šetří pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté kontrolovali řidiče
Olomoucký kraj - Dne 3. srpna v odpoledních hodinách se policisté v celém Olomouckém kraji zaměřili v rámci dopravně bezpečnostní akce na řidiče a jejich vozidla. Dohlíželo se na dodržování pravidel silničního provozu, zejména na dodržování stanovené rychlosti, technický stav vozidel, ale především na to, jestli nejsou řidiči pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Hlídky zastavily a ke kontrole vyzvaly celkem 418 řidičů motorových vozidel, zjistily 69 přestupků, za něž udělily pokuty v blokovém řízení v celkové hodnotě 25 700 korun. V průběhu akce nebyl zjištěn žádný řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, stejně tak vozidlo, co by překročilo povolenou rychlost. Nejčastějším prohřeškem byl špatný technický stav vozidel, a to ve 21 případech. Ostatní přestupky se týkaly porušení jiných povinností, které vyplývají řidičům ze zákona o provozu na pozemních komunikacích.


Vloupání do vozidel

Sobotín - Ve středu 3. srpna před polednem oznámil na policii 35letý muž vloupání do vozidla. Vůz Škoda Fabia byl zaparkován na odstavné ploše u silnice v obci Sobotín. Neznámý pachatel před polednem rozbil okno pátých dveří a odcizil příruční tašku s klíči a zlatým řetízkem, vše v hodnotě 12 800 korun. Rozbitím okna vznikla škoda za 8 tisíc korun.
Rapotín - O půl hodiny později bylo nahlášeno další vloupání do vozidla, tentokrát v Rapotíně. U vozu značky Volkswagen parkujícím na ulici U splavu zloděj překonal zámek. Uvnitř odcizil věci v hodnotě 11 900 korun. Šestatřicetiletá majitelka nyní postrádá dámskou kabelku se slunečními brýlemi a hodinkami.

V kontejneru našel munici
Staré Město - Nález munice oznámil na policii 29letý muž ze Starého Města. Ve středu 3. srpna v ranních hodinách nalezl v kontejneru nábojnici. Prázdná protiletadlová nábojnice byla dlouhá 30 cm a měla průměr 8 cm. Munici si na místě převzal policejní pyrotechnik, který ji odvezl ke zneškodnění.

Pyžamový zloděj
Loštice - V úterý 2. srpna v noci si na chvilku sedl u patníku před domem, aby si odpočinul, 38letý muž ovlivněný alkoholem, kterého vzápětí přemohl spánek a usnul. Kolem jedenácté hodiny večerní k němu přišel muž oblečený v pyžamu. Spícímu muži vytáhnul z kapsy finanční hotovost, kterou si na místě přepočítal a odešel pryč. Nepočítal ovšem s tím, že byl u svého počínání spatřen svědky. Poškozeného muže okradl o částku 28 tisíc korun. Případ policie šetří pro trestný čin krádež.

Vloupal se do kójí

Zábřeh - V noci na pondělí 1. srpna se neznámý pachatel vloupal do sklepních kójí v Zábřehu. Pachatel vnikl do suterénu domu a vypáčil dvě kóje. Uvnitř odcizil celkem 4 jízdní kola a běžky. Další dvě kóje se pokusil vypáčit. Svým jednáním způsobil škodu poškozením a odcizením věcí ve výši 28 tisíc korun.

Kvůli zvěři havaroval

Šléglov - S lehkým zraněním vyvázl z dopravní nehody 25letý řidič. V sobotu 30. července jel od obce Šléglov na Staré Město. Když se měl vyhýbat lesní zvěři, nezvládnul řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Po nárazu bylo jeho vozidlo odmrštěno vlevo do silničního svahu. Na automobilu vznikla škoda za 60 tisíc korun.


Řídil pod vlivem alkoholu
Chrastice - Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v brzkých ranních hodinách v sobotu 30. července u obce Chrastice. Z osmnáctiletého řidiče byl během kontroly cítit alkohol. Policisté proto u něj provedli dechovou zkoušku. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,29 ‰ alkoholu. Mladík byl na místě zadržen a umístěn do policejní cely. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vloupal se do domu
Vikýřovice - Šumperští policisté pátrají po pachateli, který se od 30. do 31. července vloupal do rodinného domu ve Vikýřovicích. Neznámý pachatel vniknul na oplocenou zahradu a pokusil se vypáčit zadní dveře. To se mu však nepodařilo, proto u dveří rozbil skleněnou výplň. Poté, co celý dům prohledal, odcizil finanční hotovost 9 tisíc korun, šperky, tablet a další. Devětatřicetiletému majiteli tak způsobil škodu odcizením věcí ve výši 35 tisíc korun a způsobil škodu poškozením v předběžné výši 35 tisíc korun.

Přišel o kolo
Mohelnice - O své jízdní kolo přišel 33letý muž z Mohelnice. Neznámý pachatel v době od 29. července do 2. srpna překonal visací zámek, který zajišťoval dveře sklepní kóje. Uvnitř odcizil pánské horské jízdní kolo značky Merida. Poškozený škodu vyčíslil na 20 tisíc korun.

Vykradl telefonní ústřednu

Hanušovice - Škodu 300 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel v Hanušovicích. V době od 28. července do 3. srpna vytlačil okno do soukromého objektu, a uvnitř ještě několik dveří. V jedné z místností, sloužící jako telefonní ústředna, poškodil rozvodný panel ústředny a odcizil modul přenosového zařízení, s diodami a dráty.

Kradl v obchodě
Šumperk - Dosud neznámý pachatel odcizil v šumperské prodejně mobilní telefon. Někdy v době od 25. července do 1. srpna překonal uzamčenou vitrínu a odcizil telefon značky Apple iPhone 6s. Soukromé firmě vznikla škoda za 17 420 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.8.2016 15:48
Titulek: Nejčastějším prohřeškem byl špatný technický stav vozidel, a
Autor: Jarda
147
130
Takže to 21 aut jelo bez platné STK? Přece auto když má na SPZ nálepku s vyznačenou platnou technickou prohlídkou, je zpravidla 2 roky způsobilé pro další provoz (tak to píšou i na protokolu z STK). Že by 21 řidičů jelo s propadlou STK, tedy s technicky nezpůsobilým autem?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.