ZPRÁVY

Z policejní linky - 31. týden

2. srpna 2015, 22:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Tragická nehoda motorkáře
 • Odcizil autorádio a tažné zařízení
 • Skočil pod vlak
 • Ženě odcizil kabelku
 • Posprejoval nádražní budovu
 • Taxikář řídil pod vlivem alkoholu
 • Vykradl chatu v Jedlí
 • Rychlost je nešvarem českých řidičů
 • Vykrádal auto
 • Řídili pod vlivem alkoholu
 • Škodovce ulomil zrcátka

Tragická nehoda motorkáře 
Rapotín
- V sobotu 1. srpna po 15. hodině došlo k dopravní nehodě osobního vozidla a motorkáře na silnici ze Šumperku do Rapotína. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šumperku, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se zranil pouze 50letý motorkář. Utrpěl však zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl. Motocyklista podle dostupných informací nedobrzdil a narazil do osobního vozidla 100 metrů před Rapotínem. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Odcizil autorádio a tažné zařízení
Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. do 30. července na parkovišti sídliště Severovýchod v Zábřehu odcizil z uzamčeného vozidla Škoda Roomster autorádio. Dále ze zavazadlového prostoru odcizil tažné zařízení. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 12 500 korun.

Skočil pod vlak
Lupěné
- Dne 30. července kolem čtrnácté hodiny došlo v železniční stanici Lupěné ke střetu osoby s vlakovou soupravou. Muž skočil z prvního nástupiště před projíždějící vlak, který jel z Prahy do Havířova. Strojvedoucí okamžitě použil rychlobrzdu, ale střetu nedokázal zabránit. Vlaková souprava zastavila až po 397 metrech od místa kolize. Devětačtyřicetiletý muž z Olomouce utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva. Na místě bylo vyloučeno cizí zavinění. Případ je i nadále v šetření, kdy nebyl doposud kvalifikován.

Ženě odcizil kabelku
Šumperk
- Trestného činu loupeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 29. 7. 2015 kolem sedmnácté hodiny na ulici Havlíčkové v Šumperku přepadl 65letou ženu. Neznámý mladík ve věku mezi 20 až 25 lety ženu nejdříve zezadu udeřil pěstí a následně jí odcizil kabelku. Při incidentu nebyla žena zraněna, ale vznikla jí škoda kolem 4 700 korun. Policisté žádají případně svědky, kteří se pohybovali kolem sedmnácté hodiny po ulici Havlíčkové a viděli mladíka ve věku 20 až 25 let snědší pleti, aby jakékoli informace k osobě pachatele nebo k samotnému incidentu sdělili na policii v Šumperku nebo linku 158. Bližší popis pachatele není k dispozici.

Posprejoval nádražní budovu
Zábřeh
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 27. do 29. července posprejoval okna na budově nádražní haly v Zábřehu na Moravě. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 2 tisíce korun.

Taxikář řídil pod vlivem alkoholu
Zábřeh
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 39letý muž ze Šumperka, který byl dne 29. července před půlnocí kontrolován na ulici Olomoucké v Zábřehu jako řidič vozidla taxi služby. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 39 promile alkoholu. V inkriminovanou dobu se ve vozidle nenacházel žádný zákazník. Vzhledem k tomu, že řidič se výše uvedeného jednání dopustil v době výkonu zaměstnání, hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Vykradl chatu v Jedlí
Jedlí
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 28. července po vysazení vstupních dveří vnikl do rekreační chaty v obci Jedlí na Zábřežsku. Z objektu odcizil motorovou pilu, značkovou sekeru a kanystr s benzínem. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 4 600 korun.

Rychlost je nešvarem českých řidičů
Šumperk
- Dne 28. července na území Šumperka proběhlo dopravně bezpečnostní opatření zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu. Šest policistů během celé akce zkontrolovalo 85 vozidel. Celkem bylo zjištěno 32 přestupků, za které byly uloženy blokové pokuty ve výši 12 200 korun. Nejvíce řidičů bylo řešeno za překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Vykrádal auto
Zábřeh
- Z trestného činu krádeže vloupáním je podezřelý 24letý muž ze Zábřehu, který dne 28. července mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní na ulici Křížkovského v Zábřehu odcizil ze zaparkovaného vozidla Škoda Fabia elektrické nářadí. Na základě přijatého oznámení, provedli policisté kontrolu okolí, kdy na ulici Československé armády kolem půl páté zastavili muže, u kterého bylo zajištěno odcizené nářadí. Podezřelý byl bez nutnosti použití donucovacích prostředků zadržen a umístěn do policejní cely.

Řídili pod vlivem alkoholu
Bohdíkov, Staré Město
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 31letý muž ze Šumperska, který byl dne 25. července po třiadvacáté hodině kontrolován v Bohdíkově jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 70 promile alkoholu. Podezřelému byla zakázána další jízda. Další podnapilý 23letý řidič ze Starého Města byl kontrolován dne 26. července před pátou hodinou ranní na ulici Lipová ve Starém Městě ve vozidle VW Passat. Provedenou dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hodna 2, 02 promile alkoholu v dechu. I tomuto řidiči byla zakázána další jízda.

Škodovce ulomil zrcátka
Mohelnice
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. do 26. července na ulici Dolní Krčmy v Mohelnici poškodil vozidlo značky Škoda Fabia, které bylo zaparkované před restaurací. U automobilu ulomil obě zpětná zrcátka a poškrábla lak na kapotě. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.8.2015 22:04
Titulek: Taxikář řídil pod vlivem alkoholu
Autor: tvoja matka
35
když nikoho neveze a neběží taxametr, tak snad nepracuje.. ne!?!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).