ZPRÁVY

Z policejní linky - 31. týden

3. srpna 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
  • Nepřizpůsobil rychlost
  • Přišel o řidičský průkaz
  • Oznámil krádež, ani na podruhé se nedostavil ve střízlivém stavu
  • Policii odcizil fotopast
  • V opilosti ztratil svoje věci
  • Navrtal nádrž
  • Ležel na chodníku
  • Nalezl střelný prach a náboje
  • Labrador kousl dítě do tváře

Nepřizpůsobil rychlost
Bludov
- V poslední červencový den na silnici mezi obcemi Bludov a Šumperk došlo k dopravní nehodě osobního vozidla Audi A6. Dvacetiletý řidič jel od Bludova na Šumperk a nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, který nezvládl, vyjel mimo silnici, kde se převrátil přes střechu a skončil v pšeničném poli. Při nehodě byl lehce zraněn řidič a jeho 18letá spolujezdkyně, oba byli ošetřeni v nemocnici v Šumperku. Čtrnáctiletý spolujezdec, který seděl na zadním sedadle, zraněn nebyl. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Celková škoda na vozidle činí 80 tisíc korun, na dopravním značení tisíc korun a na pšeničném poli 5 tisíc korun.


Přišel o řidičský průkaz
Loučná nad Desnou
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 38letý muž ze Znojma, který byl dne 30. července před desátou hodinou ranní kontrolován v obci Loučná nad Desnou jako řidič vozidla Seat Altera. Provedená dechová zkouška prokázala pozitivní s výsledek 1, 34 promile. Opakovanou dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 1, 28 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Oznámil krádež, ani na podruhé se nedostavil ve střízlivém stavu
Hanušovice
- Dne 30. července se dostavil na obvodní oddělení v Hanušovicích 46letý muž z Hanušovicka, který oznámil, že mu v době od 25. do 30. července neznámý pachatel na nezjištěném místě odcizil platební kartu, kterou měl v peněžence. Z karty měl být proveden ve třech případech neoprávněný výběr v částce 12 tisíc korun, kdy má kartu v současné době zablokovanou a číslo karty dodá následně. U oznamovatele provedli policisté dechovou zkoušku s výsledkem 2, 56 promile alkoholu. Ani svědek, kterého si oznamovatel přivedl s sebou, na tom nebyl o nic lépe. Po změření se hodnota vyšplhala na 3 alkoholu v dechu. Věc byla zadokumentována a muž byl vyzván, a by se dostavil následující den ráno po vystřízlivění. To se opět nekonalo, muž měl 1, 86 promile alkoholu v dechu. Více zde.

Policii odcizil fotopast
Mohelnicko
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. do 29. července odcizil fotopast, která byla umístěna na břehu mostu mezi obcemi Mohelnice a Třeština. Tímto jednáním tak způsobil policii škodu kolem 6 tisíc korun.

V opilosti ztratil svoje věci
Mohelnice
– Případ zmateného muže řešila policie v Mohelnici. Toho v ranních hodinách odvážela záchranka z tamního městského parku, který měl být přepaden a okraden. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že muž v opilosti ztratil svůj batoh i s doklady a platebními kartami v hodnotě kolem 3 tisíc korun. Následujícího dne neznámý pachatel provedl neoprávněný výběr z jeho karty v částce 8800 korun z bankomatu na ulici Družstevní v Mohelnici. Pachatel, který nalezl ztracený batoh a provedl výběr je podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Navrtal nádrž
Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 22. do 28. července na ulici Olomoucké v Zábřehu po odvrtání dvou otvorů do nádrže zaparkovaného vozidla Peugeot odcizil 45 litrů benzínu. Tímto jednáním tak majiteli způsobil škodu přes 2100 korun.

Ležel na chodníku
Šumperk
- V sobotu 26. července před osmou hodinou ranní oznámila 21letá žena, že na chodníku v Sadech 1. máje v Šumperku nalezla ležet neznámého muže, který nereagoval na žádné podněty. Muž byl převezen do nemocnice v Šumperku na oddělení ARO, kde kolem 12 hodiny zemřel. Jelikož byl bez dokladů, nebylo možno zjistit totožnost. Proto bylo provedeno rozsáhlé šetření. Nakonec muži zákona totožnost muže objasnili - jednalo se o 59letého muže z Ostravy, který pobýval na ubytovně Armády spásy v Šumperku, ze které byl vyloučen z důvodu porušování pravidel pobytu. Pravděpodobnou příčinou úmrtí je otrava Fridexem. Ve věci byla nařízena soudní pitva. Více zde.

Nalezl střelný prach a náboje
Bludov
- V sobotu 26. července před jedenáctou hodinou dopoledne oznámil na linku 158 devětatřicetiletý muž z Bludova, že na půdě svého domu nalezl střelný prach a šestnáct nábojů. Na místo se dostavil pyrotechnik, který nalezenou munici zajistil a odvezl k likvidaci.

Labrador kousl dítě do tváře
Šumperk
- V pátek 25. července po dvacáté hodině před venkovním koupalištěm na Tylově ulici v Šumperku byla pokousaná dvouletá holčička psem. Labrador byl uvázán k lampě veřejného osvětlení. Holčička přistoupila k psovi zezadu a podívala se mu do očí, kdy se pes lekl a kousl jí do tváře. Dívka byla převezena k ošetření do nemocnice v Šumperku a následně na dětskou kliniku do Fakultní nemocnice v Olomouci. Během šetření případu policisté zjistili, že majitelka nenechala psa již čtyři roky očkovat. Majitelka je prozatím podezřelá z porušení veterinárního zákona. Policie apeluje především na rodiče, aby děti upozornili na nebezpečí, kterému se vystavují při kontaktu s jakýmkoli cizím zvířetem. Dále upozorňuje majitele zvířat, že jsou plně odpovědní za veškeré následky, které zvíře způsobí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.