ZPRÁVY

Z policejní linky – 31. týden

30. července 2013, 07:58, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 31. týden
 • Poničili balíky na poli
 • Ze stodoly ukradl slivovici
 • Likvidoval předzahrádku
 • Popíjeli do rána s dítětem v kočárku
 • Hasili žízeň, ale bez peněz
 • Poničili balíky na poli

  Rejchartice
  – Případ vandalství na poli zaznamenala o víkendu policie v Rejcharticích. Na poli s názvem Na Zelnici neznámí pachatelé poškodili na dvou parcelách celkem padesát osm balíků posečené trávy, zabalené do fólie. Hodnota jednoho takového balíku činí tisíc korun. Celková škoda tedy činí 58 tisíc korun. Vandalové můžou jít za tento čin až na rok do vězení.


  Ze stodoly ukradl slivovici

  Vikantice – Do stodoly v obci Vikantice se vloupal neznámý pachatel. Sebral elektrickou pilu na dřevo a bubnovou sekačku na trávu. Pak vnikl do druhé uzamčené části stodoly, odkud ukradl elektrickou řetězovou pilu a jízdní kolo. Nakonec se po vynaložené námaze zřejmě potřeboval občerstvit, proto přibral ještě patnáct litrů domácí slivovice. Majitel zjistil krádež v sobotu o půl jedenácté dopoledne, když našel na vratech stodoly poškozený zámek. Celkovou škodu vyčíslil na dvacet sedm tisíc korun.


  Likvidoval předzahrádku

  Šumperk – Pokus o poškození vybavení předzahrádky baru Dakota na Hlavní třídě rešili šumperští strážníci. Na ničení cizího majetku je upozornily bezpečnostní kamery. Policisté se proto vypravili na místo činu, zadrželi pachateli a uložili mu blokovou pokutu.


  Popíjeli do rána s dítětem v kočárku

  Šumperk – O vyřešení dalšího případu se postaraly bezpečnostní kamery, umístěné na Hlavní třídě v Šumperku. Městská policie v sobotu před čtvrtou hodinou ranní zaznamela, že na předzahrádce baru Dakota sedí dva lidé s kočárkem, v němž sedělo čtyřleté dítě. Muž i žena přitom svorně popíjeli alkohol. Strážníci se vypravili na místo, muži naměřili 2,33 promile alkoholu v dechu, ženě 2,1 promile. Policisté předali dítě příbuzným a celý případ nahlásili na odbor sociálních věcí šumperské radnice.


  Hasili žízeň, ale bez peněz

  Šumpersko – Velkou žízeň zřejmě potřebovali uhasit devatenáctiletá žena a jednadvacetiletý muž ze Šumperska. V areálu šumperského koupaliště se vloupali do lednice s chlazenými nápoji, umístěné ve venkovním prostoru. Z automatu ukradli jedenáct půllitrových lahví džusu Cappy multivitamín, tři lahve o stejném objemu s Cappy Red Berry, patnáct balení Coca Coly a jeden Sprite. Mladík předával nápoje ženě za plot, když je zadržela hlídka městské policie, a to krátce po šesté hodině ranní. Oba jsou podezřelí z trestného činu krádež.


  Ukradl motor, míchačku nechal


  Šumperk – Mžik stačil neznámému pachateli k tomu, aby se obohatil o nevšední předměty. V průběhu pátku přelezl plot u dvora domu v ulici Sportovní v Šumperku, z míchačky na beton ukradl elektromotor a dřevěnou tyč ze standardy s mosaznými konci. Majitel vyčíslil škodu na 2200 korun.


  Řidiči stále jezdí jako o závod


  Šumpersko – Dopravně bezpečností akce proběhla na Šumpersku během dopoledne posledního červencového dne. Zúčastnilo se jí sedm policistů Dopravního inspektorátu Šumperk. Celkem zkontrolovali 117 motorových vozidel a jejich řidičů. Zjistili 28 přestupků v souvislosti s pravidly silničního provozu, za které uložili blokové pokuty v celkové výši 16 tisíc korun. Devatenáct řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, tři neměli vozidlo v řádném technickém stavu, další tři nebyli za jízdy připoutání a poslední tři přestupky souvisely se způsobem jízdy.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.