ZPRÁVY

Z policejní linky - 31. týden

6. srpna 2012, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 31. týden
 • Kradl v pánské šatně
 • Další vykradený dům
 • Kůň a osel způsobili nehodu motorkáře
 • Odcizil čtyřkolku
 • Bodl otce nožem
 • Popsal sedadla ve vlaku
 • Odcizil měděné rozvody topení
 • Poškodil policejní vozidlo
 • Chtěl se zastřelit
 • Kradl v pánské šatně

  Šumperk – Neznámý zloděj ukradl 7. srpna v dopoledních hodinách horské kolo z přízemí objektu firmy FGH plus v ulici 8. května v Šumperku. Zloděj dále vnikl do pánské šatny, z níž odcizil pánské značkové boty, batoh s peněženkou, mobilní telefon a hodinky. Celkově tak způsobil škodu přes 12400 korun.

  Další vykradený dům

  Šumperk
  – Dosud neznámý pachatel vykradl rodinný dům v ulici Jeremenkova v Šumperku. Dne 6. srpna vnikl přes okno do ložnice. Z místa ukradl televizi, tisíc korun, řetízek a prstýnek. Majitel vyčíslil škodu na 5 tisíc korun.

  Kůň a osel způsobili nehodu motorkáře

  Žadlovice – K neobvyklé dopravní nehodě motorkáře došlo 7. srpna v 19 hodin v obci Žadlovice. Pětadvacetiletý řidič motocyklu Ducati Monster projížděl pravotočivou zatáčkou, když na silnici uviděl volně pobíhajícího koně a osla. Aby se jim vyhnul, přibrzdil, dostal smyk a spadl na silnici. Lehce se zranil, dechová zkouška byla negativní. Podle majitelky byla zvířata uzavřena v ohradě. Zjistilo se však, že se z nezajištěné ohrady mohla dostat ven. Nehoda je stále v šetření. Celková škoda na motocyklu a oblečení činí 55 tisíc korun.

  Odcizil čtyřkolku

  Loučná nad Desnou – Trestného činu krádež se dopustil neznámý pachatel, který v době od 5. do 6. srpna odcizil čtyřkolku, jež se nacházela v dřevěné garáži za penzionem Biograf v Loučné nad Desnou. Způsobil tak škodu za 130 tisíc korun.

  Bodl otce nožem

  Vikýřovice
  – Šestadvacetiletý muž ze Šumperka napadl 3. srpna po osmé hodině ranní svého otce. V uvedenou dobu vnikl přes otevřenou garáž do domu v ulici Okružní ve Vikýřovicích. Tam vyhrožoval svému otci smrtí, mlátil ho pěstmi do hlavy a jednou ho bodl nožem. Starší muž utrpěl lehké zranění. Útočník byl umístěn do psychiatrické léčebny ve Šternberku. V současné době mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

  Popsal sedadla ve vlaku

  Zábřeh, Šumperk
  – Z trestného činu poškození cizí věci je podezřelý šestadvacetiletý muž ze Šumperka, který 4. srpna v ranních hodinách při jízdě vlakem ze Zábřeha do Šumperka popsal oranžovou barvou čtyři sedadla. Způsobená škoda nebyla dosud vyčíslena. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely.

  Odcizil měděné rozvody topení

  Vlčice
  – Trestného činu krádež vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 2. srpna vnikl do výrobní haly bývalého podniku na papír ve Vlčicích. Z místa odcizil 194 metrů měděného rozvodu topení. Způsobil škodu kolem 30 tisíc korun.

  Poškodil policejní vozidlo


  Zábřeh
  – Zpětné zrcátko u služebního vozidla ukopl 16. června po třetí hodině ranní čtyřiadvacetiletý muž z Jeseníku a promáčkl zadní levé dveře. Učinil tak v ulici Postřelmovská v Zábřehu před obvodním oddělením policie. Muž tak způsobil škodu přes 7000 korun a hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

  Chtěl se zastřelit


  Bohuslavice
  – Zhruba osm výstřelů z pistole zaslechl osmačtyřicetiletý muž z Bohuslavic po půlnoci 2. srpna. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jiný padesátiletý muž pokusil spáchat sebevraždu legálně drženou zbraní. Nejdříve se opil a posléze před domem desetkrát vystřelil do vzduchu. Na to, aby se zastřelil, neměl odvahu, proto odešel spát. Dechová zkouška prokázala 1,99 promile alkoholu. Na místo přijel lékař, který rozhodl o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci a o následném vyšetření na psychiatrii.  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 9.8.2012 18:37
  Titulek: Bodl nožem
  Autor: City
  63
  To se dalo čekat že Kulil nekoho pobodá,ale že zrovna otce??? Je to vyfetovany ubožak, tak nechapu proc je v lečebně a ne ve vazbě!!! A za pokud o zabití jen 3 roky? Docela malo ne?
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.