ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 30. týden

29. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 30. týden
 • Ukradené dřevo
 • Alkohol za volantem
 • Cyklista srazil chodkyni
 • Zloděj vzal krosnu
 • Někdo poškodil rozvaděč
 • Ze stavby zmizela okna
 • Policisté žádají o pomoc
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Odcizená peněženka
 • Policisté zastavili opilého řidiče
 • Nehody se obešly bez zranění

Ukradené dřevo
Bratrušov - Krádež dřeva oznámil na policii 58letý muž. Neznámý pachatel odcizil v době od 25. do 26. července kulatinu z lesa v katastru obce Bratrušov. Z lesa vyvezl celkem čtyřicet kubíků smrku. Soukromé společnosti svým jednáním způsobil škodu za 48 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Šumperk - Při silniční kontrole nadýchal 39letý řidič přes promile alkoholu. Ve středu 25. července před osmou hodinou ranní zastavili policisté v Šumperku na ulici Svatováclavská vůz značky Hyundai. Při kontrole dokladů zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Navíc mu při orientační dechové zkoušce na alkohol přístroj Dräger naměřil hodnotu 1,31 promile alkoholu.

Cyklista srazil chodkyni
Šumperk - Policisté pátrají po cyklistovi a svědcích dopravní nehody. V pátek 13. července stála 66letá chodkyně s jízdním kolem u přechodu pro chodce na ulici Jesenická v Šumperku. V té době jel po téže ulici ve směru od Rapotína nezjištěný cyklista. V místě přechodu odbočil vpravo a najel na chodník. Pravděpodobně při seskakování z kola ztratil stabilitu a s kolem spadl. Přitom na zem srazil i chodkyni. Neznámý cyklista vstal a zeptal se ženy, zda je v pořádku. Po odpovědi z místa odešel. Při cestě domů však žena zjistila, že je zraněna. Touto cestou policisté žádají jak cyklistu, který byl účastníkem této dopravní nehody, tak případné svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 735 788 600.


Zloděj vzal krosnu
Šumperk - Krádeží krosny způsobil neznámý pachatel škodu za více jak 60 tisíc korun. V pondělí 23. července okolo půl sedmé odpoledne si 46letý muž odložil u lavičky na ulici Jeremenkova v Šumperku krosnu. Zloděj využil chvilky, kdy krosnu nikdo nehlídal, a odcizil ji. Poškozený měl uvnitř uloženy osobní doklady, oblečení, boty, deku, spací pytel a peněženku s finanční hotovostí 3 500 korun a 1 800 eur. Způsobená škoda se vyšplhala na 61 400 korun.

Někdo poškodil rozvaděč
Hanušovice - Škodu asi 10 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který v Hanušovicích poškodil elektrorozvaděč. V noci na sobotu 22. července někdo vylomil dvířka elektrorozvaděče na ulici Školní. Poté vytrhl elektroměr, který nechal volně vyset na přívodních kabelech. Na pokoji nenechal ani soumrakové čidlo. To vytrhl z venkovní strany a společně s dvířky pohodil nedaleko skříně.

Ze stavby zmizela okna
Mohelnice – Během uplynulého víkendu se v Mohelnici ztratila nová okna. Plastová okna s izolačním trojsklem byla uskladněna v novostavbě rodinného domu. Neznámý pachatel okna v době od 20. do 23. července odcizil a soukromé firmě tak způsobil škodu za 65 tisíc korun.

Policisté žádají o pomoc
Úsov - Šumperští policisté žádají veřejnost o pomoc při hledání svědků vážné dopravní nehody. Ve čtvrtek 12. července okolo půl druhé odpoledne jel po rovném úseku mezi obcemi Medlov a Úsov neznámý nákladní a osobní automobil. Řidič osobního automobilu začal nákladní vůz předjíždět, jenže přehlédl, že je již předjížděn vozidlem Škoda Octavia. Neznámý automobil narazil do pravého boku octavie a způsobil její vyjetí mimo silnici. Vůz Škoda Octavia čelně narazil do kmene stromu a jeho řidič utrpěl vážná zranění. Řidič neznámého vozidla pak bez zastavení z místa nehody ujel.
Tímto policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po řidiči osobního vozidla, který byl účastníkem této dopravní nehody. Jak případní svědci, tak i samotný řidič se mohou přihlásit šumperským dopravním policistům na telefonním čísle 735 788 600.


Dopravně bezpečnostní akce
Zábřeh – Policisté v teritoriu obvodního oddělení Zábřeh se zaměřili na řidiče. V pátek 20. července dopoledne bylo do kontroly řidičů nasazeno šest policistů. Ti zvládli zastavit a zkontrolovat 57 vozidel. Šestnáct řidičů se dopustilo přestupku, které policisté vyřešili na místě v příkazním řízení. Řidiči nejčastěji nerespektovali dopravní značení.

Odcizená peněženka
Šumperk - Škodu za více jak 5 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který ukradl v Šumperku peněženku. V pátek 20. července dopoledne vnikl zloděj do volně přístupné budovy, ve které je provozovna pedikúry. Ze stolu vzal peněženku s finanční hotovostí 4 tisíce korun, platebními kartami a osobními doklady poškozené.

Policisté zastavili opilého řidiče
Zábřeh – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V sobotu 21. července brzy ráno projížděl 50letý muž s vozem VW Passat ulicí Skalička v Zábřehu. Byl zastaven policisty, kteří řidiči během silniční kontroly provedli také dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,98 promile alkoholu v dechu.

Nehody se obešly bez zranění
Loučná nad Desnou – Při dopravní nehodě motorkáře vznikla škoda ve výši 190 tisíc korun.V neděli 22. července před polednem jel 40letý muž po silnici vedoucí na Červenohorské sedlo. Při nájezdu do levotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil svou rychlost, načež jeho motocykl Ducati 848 Evo ztratil přilnavost a spadl na bok. I s řidičem doklouzal ke svodidlům, o které se zastavil. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na motocyklu vznikla škoda za 150 tisíc a na oděvu motorkáře za 40 tisíc korun.


Rapotín - Bez zranění se obešla i dopravní nehoda, ke které policisté vyjížděli v neděli 22. července odpoledne. Mezi obcemi Rapotín a Vikýřovice havaroval osobní automobil značky BMW, jehož 32letý řidič se plně nevěnoval řízení, a z důvodu horka a únavy usnul. S vozem přejel do protisměru a sjel na sousední cyklostezku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.7.2018 16:36
Titulek: Nové vyjmenované slovo "vyset"???
Autor: Happy
14
Poté vytrhl elektroměr, který nechal volně vyset...
Reagovat
Datum: 1.8.2018 10:45
Titulek: Re: Nové vyjmenované slovo "vyset"???
Autor: Tomámedneskamládež
Vy nevíte, že se elektroměry vysévají? A ke fšemu ještě Agrofert bere na to dotace!

Reagovat
Datum: 1.8.2018 09:53
Titulek: Cyklista srazil chodkyni
Autor: Jarda
12
Cyklista má jednu obrovskou výhodu - nepotřebuje k jízdě řidičák, nedělá zkoušky v autoškole, nemá SPZ, kolo může osedlat samostatně bez dozoru od 10 let bez horní věkové hranice, nemusí chodit na prohlídky k doktorovi a taky neplatí povinné ručení. Je to spíš anonymní a byl by sám proti sobě, kdyby se policajtům přihlašoval.
Reagovat
Datum: 1.8.2018 18:25
Titulek: TO JE TYPICKÁ DÍRA V ZÁKONECH
Autor: Pazderka
15
Kzždý cyklista by měl dělat řidičák na bicykl a všechno co s tím souvisí. Každý bicykl by měl mít SPZ tak jako za války. Němci to měli ošéfované. To by byl zase zdroj příjmů do státní kasy.
Reagovat
Datum: 4.8.2018 18:55
Titulek: Houby s octem Re: TO JE TYPICKÁ DÍRA V ZÁKONECH
Autor: Tomámedneskamládež
Omyl, Němci byli žabaři! Ošéfované to bude mít teprf Agrofert, všichni občané budou dle nového zákona očipování, včetně GPS modulu. Takže žádné břídílské SPZetky a podobné archaické hovadiny nebudou potřeba..

A bude klid na práci a lidové radovánky


Reagovat