ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 30. týden

30. července 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 30. týden
 • Řídil pod vlivem
 • Vyloupil fitko
 • Šumperská policie odhalila dealera
 • Vyhrožoval a udeřil
 • Změnil přístupová hesla
 • Poničil omítku domu
 • Nález válečné munice
 • Poničil vozidlo před supermarketem
 • Řídil se zákazem
 • Dopravní nehoda motorkáře na Červenohorském sedle
 • Agresor byl vykázán
Řídil pod vlivem
Osikov – 50letý muž řídil vozidlo VW Sharan ze Šumperka do Hanušovic pod vlivem alkoholu. Ve čtvrtek 27. července kolem půl šesté odpoledne jej zadržela policejní hlídka v obci Osikov. Při provedené dechové zkoušce bylo řidiči naměřeno 2,75 promile alkoholu v dechu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vyloupil fitko

Šumperk – Zloděj kradl v šumperském fitness centru. Dne 27. července kolem poledne odcizil doposud neznámý pachatel z nezamčeného šuplíku v baru finanční hotovost ve výši 1 800 korun. Z tělocvičny pak odcizil notebook značky Lenovo v hodnotě 15 tisíc korun.

Šumperská policie odhalila dealera

Šumpersko - Šumperská kriminální policie obvinila 23letého muže ze Šumperska z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Obviněný mladík vypěstoval od května do září roku 2016 na Malínsku rostlinu konopí setého, kterou po té sklidil a usušil. Od roku 2013 do jara roku 2017 prodával nebo zdarma předával několika osobám ve věku od 15 do 21 let marihuanu v sáčku, paličky marihuany, a nabitou „šlukovku“ s marihuanou.
Obviněnému muži za tento trestný čin hrozí až 5letý pobyt za mřížemi.

Vyhrožoval a udeřil
Rapotín – V Rapotíně došlo k fyzickému útoku. Večer 6. července napadl v Rapotíně 48letý muž poškozeného 37letého muže ze Šumperka. Agresor poškozenému vulgárně nadával a vyhrožoval fyzickou likvidací. Následně jej strhl na zem a udeřil čelem do obličeje. Poškozený muž byl se svým zraněním ošetřen v nemocnici.

Změnil přístupová hesla
Šumperk – Neznámý pachatel se dostal do e-mailové schránky. Dne 26. července někdo překonal zabezpečení e-mailové schránky poškozeného 30letého muže ze Šumperka a změnil mu přístupové heslo. Současně s tímto také poškozenému znemožnil přístup k jeho hernímu účtu, na kterém má registrovaná herní práva k hraní různých her v hodnotě přibližně 3 tisíce korun.

Poničil omítku domu

Velké Losiny - 38letý muž omítku rodinného domu ve Velkých Losinách. V noci 1. července házel po fasádě budovy betonové dlaždice, čímž poškodil zateplení. Poškozenému majiteli domu způsobil škodu ve výši přibližně 40 tisíc korun.

Nález válečné munice
Rohle – Muž našel v Rohli granát. V úterý 25. července před jedenáctou hodinou dopoledne oznámil 59letý muž v Rohli, část Nedvězí, nález předmětu připomínajícího vojenskou munici. Předmět byl ukryt pod listím 15 centimetrů v zemi. Munici nalezl prostřednictvím detektoru kovu. Na místo přivolaný policejní pyrotechnik pak určil, že se jedná o nefunkční dělostřelecký granát. Granát následně zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Při události nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Poničil vozidlo před supermarketem
Šumperk – Neznámý pachatel ve dne poškodil vozidlo. 29. června kolem desáté hodiny dopoledne zaparkovala majitelka své vozidlo na parkovišti hypermarketu na ulici Vřesová v Šumperku. Neznámý pachatel způsobil v době, kdy byla v obchodě, na vozidle promáčkliny, rýhy a vrypy různých velikostí. Nevynechal žádnou část vozu – dveře, kapotu, blatník i světlomet. Poškozená majitelka vyčíslila škodu na přibližně 20 tisíc korun.

Řídil se zákazem
Loučná nad Desnou – Muž neměl za volantem co pohledávat. V pátek 21. července kolem půl desáté dopoledne byl policejní hlídkou zastaven 31letý řidič nákladního vozidla značky Volvo z důvodu překročení rychlosti. Při následné kontrole policisté zjistili, že muž řídil vůz s platným zákazem řízení, který mu byl vysloven v době od května do srpna 2017. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dopravní nehoda motorkáře na Červenohorském sedle
Loučná nad Desnou – Na silnici I. třídy mezi obcí Loučná nad Desnou a Červenohorským sedlem došlo k dopravní nehodě.V sobotu 22. července krátce po poledni řídil 24letý muž z Bruntálska motocykl značky Suzuki. Při projíždění levotočivé zatáčky došlo pravděpodobně k podklouznutí předního kola motocyklu a jeho následnému pádu na levý bok. Poté se setrvačností sunul ke svodidlům na pravé straně vozovky, do kterých narazil a od nich se opět odrazil zpět na komunikaci, kde dopadl na záda motorkáře. Mladík byl se svým zraněním odvezen k ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška měla negativní výsledek. Škoda na motocyklu byla odhadnuta na částku přibližně 100 tisíc korun, na oblečení a ochranné přilbě na 20 tisíc korun a na sloupku ocelových svodidel na asi 2 tisíce korun. Veškeré okolnosti a příčiny dopravní nehody jsou předmětem šetření.


Agresor byl vykázán

Velké Losiny – K vykázání 40letého muže ze společného obydlí museli přistoupit losinští policisté. V sobotu 22. července odpoledne oznámila poškozená manželka agresora na policii domácí neshody. Její manžel jí měl opakovaně slovně a fyzicky napadat, přičemž útoky trvají již od roku 2002. K poslednímu slovnímu a fyzickému napadení došlo právě v sobotu 22. července. Protože v chování agresora byla zřejmá opakovanost, postupný nárůst intenzity a také byla jasná role mezi násilnou a ohroženou osobou, přistoupili policisté k vykázání muže ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí (do vzdálenosti 100 metrů) na deset dnů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.