ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 30. týden

30. července 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 30. týden
 • Řídil pod vlivem
 • Vyloupil fitko
 • Šumperská policie odhalila dealera
 • Vyhrožoval a udeřil
 • Změnil přístupová hesla
 • Poničil omítku domu
 • Nález válečné munice
 • Poničil vozidlo před supermarketem
 • Řídil se zákazem
 • Dopravní nehoda motorkáře na Červenohorském sedle
 • Agresor byl vykázán
Řídil pod vlivem
Osikov – 50letý muž řídil vozidlo VW Sharan ze Šumperka do Hanušovic pod vlivem alkoholu. Ve čtvrtek 27. července kolem půl šesté odpoledne jej zadržela policejní hlídka v obci Osikov. Při provedené dechové zkoušce bylo řidiči naměřeno 2,75 promile alkoholu v dechu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vyloupil fitko

Šumperk – Zloděj kradl v šumperském fitness centru. Dne 27. července kolem poledne odcizil doposud neznámý pachatel z nezamčeného šuplíku v baru finanční hotovost ve výši 1 800 korun. Z tělocvičny pak odcizil notebook značky Lenovo v hodnotě 15 tisíc korun.

Šumperská policie odhalila dealera

Šumpersko - Šumperská kriminální policie obvinila 23letého muže ze Šumperska z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Obviněný mladík vypěstoval od května do září roku 2016 na Malínsku rostlinu konopí setého, kterou po té sklidil a usušil. Od roku 2013 do jara roku 2017 prodával nebo zdarma předával několika osobám ve věku od 15 do 21 let marihuanu v sáčku, paličky marihuany, a nabitou „šlukovku“ s marihuanou.
Obviněnému muži za tento trestný čin hrozí až 5letý pobyt za mřížemi.

Vyhrožoval a udeřil
Rapotín – V Rapotíně došlo k fyzickému útoku. Večer 6. července napadl v Rapotíně 48letý muž poškozeného 37letého muže ze Šumperka. Agresor poškozenému vulgárně nadával a vyhrožoval fyzickou likvidací. Následně jej strhl na zem a udeřil čelem do obličeje. Poškozený muž byl se svým zraněním ošetřen v nemocnici.

Změnil přístupová hesla
Šumperk – Neznámý pachatel se dostal do e-mailové schránky. Dne 26. července někdo překonal zabezpečení e-mailové schránky poškozeného 30letého muže ze Šumperka a změnil mu přístupové heslo. Současně s tímto také poškozenému znemožnil přístup k jeho hernímu účtu, na kterém má registrovaná herní práva k hraní různých her v hodnotě přibližně 3 tisíce korun.

Poničil omítku domu

Velké Losiny - 38letý muž omítku rodinného domu ve Velkých Losinách. V noci 1. července házel po fasádě budovy betonové dlaždice, čímž poškodil zateplení. Poškozenému majiteli domu způsobil škodu ve výši přibližně 40 tisíc korun.

Nález válečné munice
Rohle – Muž našel v Rohli granát. V úterý 25. července před jedenáctou hodinou dopoledne oznámil 59letý muž v Rohli, část Nedvězí, nález předmětu připomínajícího vojenskou munici. Předmět byl ukryt pod listím 15 centimetrů v zemi. Munici nalezl prostřednictvím detektoru kovu. Na místo přivolaný policejní pyrotechnik pak určil, že se jedná o nefunkční dělostřelecký granát. Granát následně zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Při události nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Poničil vozidlo před supermarketem
Šumperk – Neznámý pachatel ve dne poškodil vozidlo. 29. června kolem desáté hodiny dopoledne zaparkovala majitelka své vozidlo na parkovišti hypermarketu na ulici Vřesová v Šumperku. Neznámý pachatel způsobil v době, kdy byla v obchodě, na vozidle promáčkliny, rýhy a vrypy různých velikostí. Nevynechal žádnou část vozu – dveře, kapotu, blatník i světlomet. Poškozená majitelka vyčíslila škodu na přibližně 20 tisíc korun.

Řídil se zákazem
Loučná nad Desnou – Muž neměl za volantem co pohledávat. V pátek 21. července kolem půl desáté dopoledne byl policejní hlídkou zastaven 31letý řidič nákladního vozidla značky Volvo z důvodu překročení rychlosti. Při následné kontrole policisté zjistili, že muž řídil vůz s platným zákazem řízení, který mu byl vysloven v době od května do srpna 2017. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dopravní nehoda motorkáře na Červenohorském sedle
Loučná nad Desnou – Na silnici I. třídy mezi obcí Loučná nad Desnou a Červenohorským sedlem došlo k dopravní nehodě.V sobotu 22. července krátce po poledni řídil 24letý muž z Bruntálska motocykl značky Suzuki. Při projíždění levotočivé zatáčky došlo pravděpodobně k podklouznutí předního kola motocyklu a jeho následnému pádu na levý bok. Poté se setrvačností sunul ke svodidlům na pravé straně vozovky, do kterých narazil a od nich se opět odrazil zpět na komunikaci, kde dopadl na záda motorkáře. Mladík byl se svým zraněním odvezen k ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška měla negativní výsledek. Škoda na motocyklu byla odhadnuta na částku přibližně 100 tisíc korun, na oblečení a ochranné přilbě na 20 tisíc korun a na sloupku ocelových svodidel na asi 2 tisíce korun. Veškeré okolnosti a příčiny dopravní nehody jsou předmětem šetření.


Agresor byl vykázán

Velké Losiny – K vykázání 40letého muže ze společného obydlí museli přistoupit losinští policisté. V sobotu 22. července odpoledne oznámila poškozená manželka agresora na policii domácí neshody. Její manžel jí měl opakovaně slovně a fyzicky napadat, přičemž útoky trvají již od roku 2002. K poslednímu slovnímu a fyzickému napadení došlo právě v sobotu 22. července. Protože v chování agresora byla zřejmá opakovanost, postupný nárůst intenzity a také byla jasná role mezi násilnou a ohroženou osobou, přistoupili policisté k vykázání muže ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí (do vzdálenosti 100 metrů) na deset dnů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.