ZPRÁVY

Z policejní linky – 30. týden

28. července 2012, 06:40, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky – 30. týden
 • Pomaloval obchodní dům
 • Nehoda traktoru – foto
 • Popelnice posloužila ke krádeži
 • Posprejoval fasádu trafostanice
 • Z domu odnesl šperky a repliky zbraní
 • Řídil přes vyslovený zákaz a pod vlivem drog
 • Odcizil ekologickou motorovou naftu
 • Pěstoval konopí a napomáhal výrobě pervitinu
 • Pomaloval obchodní dům

  Šumperk – Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 27. do 30. července nastříkal na budovu obchodního domu na Hlavní třídě v Šumperku stříbrnou barvou pět nápisů. Způsobil tak škodu kolem 20 tisíc korun.

  Nehoda traktoru – foto

  Úsov – K dopravní nehodě jízdní soupravy složené z traktoru Massey a vlečky došlo 31. července o půl sedmé ráno v obci Úsov. Devatenáctiletý řidič při prudkém klesání z kopce nezpomalil a souprava se stala neovladatelnou. Jízdní soupravy se zkřížila a traktor narazil do kamenné zídky. Při dopravní nehodě došlo k úniku nafty a oleje do kanalizace a místní říčky. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda činí 435 tisíc korun.
  Popelnice posloužila ke krádeži

  Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do domu v ulici Palackého v Šumperku, a to 30. července v ranních hodinách. Ke vniku do objektu použil popelnici, kterou přistavil k otevřenému oknu. Z domu odnesl notebook, mobilní telefon, pánskou peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. Celkově způsobil škodu kolem 14 400 korun.

  Posprejoval fasádu trafostanice

  Šumperk – Neznámý pachatel posprejoval 29. července kolem jedné hodiny ranní fasádu trafostanice u budovy základní školy v ulici Sluneční v Šumperku. Tento umělec vytvořil barevný nápis INR a na boční levé stěně trafostanice menší černý nápis BAK. Způsobil tak škodu za 20 tisíc korun.

  Z domu odnesl šperky a repliky zbraní

  Police – Trestných činů krádež vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 21. do 29. července vnikl do rodinného domu v Polici. Z domu ukradl přibližně 15 tisíc korun, šperky a repliky zbraní. Celková škoda přesáhla 64 tisíc korun.

  Řídil přes vyslovený zákaz a pod vlivem drog

  Ruda nad Moravou – Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý sedmadvacetiletý muž z Rudy nad Moravou, kterého 26. července po třinácté hodině policie kontrolovala v ulici Dobrovského v Šumperku jako řidiče vozidla Opel Tigra. Zjistilo se, že mu Městský úřad v Šumperku vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel do října roku 2013. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek prokázal přítomnost amfetaminu v těle řidiče. Podezřelý byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem krve, kterému se dobrovolně podrobil. Řidič byl zadržen, případ se stále šetří.

  Odcizil ekologickou motorovou naftu

  Kouty nad Desnou – Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. do 26. července ukradl v lesním porostu v Koutech nad Desnou ze zaparkovaných lesních strojů 580 litrů ekologické motorové nafty. Způsobil tak škodu za 19 800 korun.

  Pěstoval konopí a napomáhal k výrobě pervitinu


  Hrabišín – Sedmadvacetiletý muž ze Šumperska pěstoval na zahradě rodinného domu v Hrabišíně konopí. Od dubna zasel 100 kusů semen a vypěstoval 65 rostlin, které byly vysoké od 50 cm do dvou metrů. Konopí chtěl sklidit a předat dalším dosud nezjištěným osobám. Žádnou rostlinu však nesklidil. Dle trestního řádu je vydal policii, která rostlinnou hmotu zajistila a poslala na expertízy. Policisté našli v rodinném domě také vybavení k výrobě pervitinu, které zde muž skladoval pro další osobu. Za odměnu dostával pravidelně 0,5 gramů pervitinu. Za tyto trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).