ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky – 3. týden

20. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky – 3. týden
 • Šel po penězích
 • Zaměřeno na řidiče
 • Opilý řidič se zákazem řízení
 • Sprejerství
 • Nákladní vůz skončil v příkopu
 • Ukradený snowboard
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Výzva k dopravní nehodě
 • Přehlédla červenou na semaforu
 • Nepřiměřená rychlost
 • Alkohol za volantem

Šel po penězích
Hynčice pod Sušinou – Neznámý pachatel vykradl kancelář. Někdy v době od 18. do 19. ledna vnikl neznámý pachatel do kanceláře v obci Hynčice pod Sušinou. Prohledal vnitřní prostory, z nichž odcizil pokladnu, peněženku a finanční hotovost. Poškozená organizace vyčíslila celkovou škodu na téměř 33 tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Na Šumpersku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na všeobecný dohled na silniční provoz. V průběhu pátku 18. ledna zkontrolovali policisté celkem 61 vozidel. Zjistili 27 přestupků, za které udělili pokuty v celkové výši 8 900 korun. Nejčastějším přestupkem bylo překročení rychlosti, které porušilo 21 řidičů. Policisté neobjevili žádného hříšníka, který by řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, ale přistihli řidičku pod vlivem jiné návykové látky.


Opilý řidič se zákazem řízení
Hanušovice – Mladík neměl za volantem co pohledávat. Ve středu 16. ledna krátce před desátou hodinou večer zastavili a zkontrolovali policisté na ulici Pražské v Hanušovicích řidiče osobního vozidla. Při komunikaci s ním pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu. Jejich domněnku potvrdila dechová zkouška, při které 22letý mladík nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Provedenou lustrací policisté zjistili, že i kdyby byl muž střízlivý, za volant stejně sedat neměl. Rozsudkem Okresního soudu v Šumperku mu byl totiž uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do začátku října letošního roku.

Sprejerství
Šumperk – Sprejer se vyřádil na čerpací stanici. V prozatím přesně nezjištěné době od 1. do 7. ledna posprejoval dosud nezjištěný pachatel zadní stěnu čističky odpadních vod z automyčky v prostoru čerpací stanice. Na ploše o rozměru 260 x 240 centimetrů vytvořil tři nápisy. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu předběžně vyčíslenou na 10 tisíc korun.

Nákladní vůz skončil v příkopu
Rohle – Mezi obcemi Rohle a Strupšín došlo k dopravní nehodě. V úterý 15. ledna po deváté hodině dopoledne havaroval 41letý řidič s nákladním vozem Scania. Po projetí pravotočivé zatáčky sjel vlevo mimo silnici do lesního porostu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Řidič se na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.


Ukradený snowboard
Kouty nad Desnou – Ponechávat své sportovní vybavení bez dozoru se nevyplácí. V neděli 6. ledna navštívila 29letá žena lyžařský areál v Koutech nad Desnou. Během patnácti minut ji dosud nezjištěný zloděj připravil o snowboard značky GNU v hodnotě za 11 tisíc korun, který si odložila před tamějším barem.

Najde se poctivý nálezce?
Šumperk – Muž se obrátil na policisty se žádostí o pomoc. V pondělí 14. ledna okolo půl desáté dopoledne si 57letý muž odložil na lavičku před vstupem do domu na ulici Zahradní svou pánskou tašku. Uvnitř tašky měl peněženku, osobní doklady, mobilní telefony a další věci. Asi po patnácti minutách si uvědomil, že tašku nemá. Na místo se proto rychle vrátil, ale našel pouze prázdnou lavičku.

Výzva k dopravní nehodě
Bludov – Policisté prosí svědky o pomoc. V úterý 4. prosince 2018 krátce před sedmou hodinou ráno na ulici Lázeňské v Bludově měl 44letý řidič vozu Renault Captur, jedoucí ve směru od Klášterce na Šumperk, přehlédnout chodkyni, která šla po vyznačeném přechodu pro chodce. Došlo ke střetu vozidla s chodkyní, při kterém 52letá žena utrpěla vážná zranění. Řidič zraněnou přepravil svým vozem k ošetření do šumperské nemocnice a následně nehodu osobně nahlásil. V souvislosti s šetřením této dopravní nehody policisté žádají případné svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, aby dali vědět na kterékoli policejní služebně, nebo na bezplatné lince 158.

Přehlédla červenou na semaforu
Šumperk – Na křižovatce ulic Jesenická a Žerotínova došlo ke srážce dvou vozidel. V sobotu 12. ledna před půl šestou večer jela 26letá řidička vozu Škoda Octavia po ulici Jesenické směrem na Bludov. Na světelné křižovatce pravděpodobně přehlédla červené světlo na semaforu a vjela do křižovatky. Na vzniklou situaci již nestačil zareagovat řidič vozu Škoda Superb a přední částí vozu narazil do levé strany octavie. Po střetu se Škoda Octavia otočila kolem své osy a zadní částí narazila do semaforu pro chodce, který poškodila. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda způsobená při nehodě byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.


Nepřiměřená rychlost
Bratrušov – Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk. V neděli 13. ledna o půl druhé odpoledne havaroval na silnici mezi Bratrušovem a Šumperkem 44letý řidič vozu Peugeot. V důsledku nepřizpůsobení rychlosti jízdy dostal po projetí táhlé pravotočivé zatáčky smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. Vyjel vlevo mimo silnici, kde přední částí narazil do silničního příkopu. Po nárazu se s vozem dostal zpět na silnici. Na vozidle vznikla škoda za předběžně 150 tisíc korun. Přestupek motoristy vyřešili policisté uložením pokuty ve výši 2 tisíce.


Alkohol za volantem
Hanušovice – 40letý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V neděli 13. ledna dopoledne zastavili policisté na ulici Pražské v Hanušovicích řidiče vozu značky Peugeot. Při kontrole zjistili, že muž usedl za volant po předchozím požití alkoholických nápojů a také nevlastní příslušné řidičské oprávnění. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnotu přes 1,5 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.