ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 3. týden

21. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Peněženku nenašel
  • Nezvaná návštěva chatky
  • Sousedské spory se rozhodl řešit po svém
  • Nešvary počasí potrápily řidiče
  • Odcizené jízdní kolo
  • Neznámý vandal poškodil sousoší Kalvárie
  • Telefon zaplatil, dodnes jej však nemá
  • Poškozený lak na vozidle

Peněženku nenašel
Libina – Muž přišel o peněženku. Někdy v průběhu uplynulého týdne ztratil někde mezi Libinou a Šumperkem 22letý mladík z Libiny peněženku. Uvnitř měl uložených tisíc korun a platební kartu. Peněženku neznámý pachatel našel a s kartou provedl několik plateb v celkové výši 1 500 korun.

Nezvaná návštěva chatky
Šumperk - Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do zahrádkářské kolonie. Neznámý pachatel někdy v první polovině ledna vnikl do přístavku u chaty v Šumperku. U přístavku poškodil visací zámek, který zajišťoval dveře. Uvnitř odcizil dvě sady gola klíčů, dvě elektrické vrtačky a přímočarou pilu. 45leté majitelce vznikla škoda za 7 300 korun.

Sousedské spory se rozhodl řešit po svém

Šumpersko – Kriminalisté obvinili muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Sousedské spory se 30letý muž ze Šumperska rozhodl řešit svérázným způsobem. V úterý 16. ledna odpoledne zastihl svého souseda na chodbě panelového domu. Nejprve mu slovně vyhrožoval zabitím a hned vzápětí po něm opakovaně vystřelil z revolveru typu Flobert, kdy jedna ze střel zasáhla poškozeného. Ten byl přivolanou zdravotnickou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice. Bezprostředně po útoku pachatel z místa utekl. Po dvou hodinách byl policisty zadržen a umístěn v policejní cele. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od tří do deseti let.


Nešvary počasí potrápily řidiče
Rovensko – na silnici mezi Rovenskem a Zábřehem došlo k dopravní nehodě. Ve středu 17. ledna krátce před sedmou hodinou ranní jela 58letá řidička vozu Nissan Almera od Rovenska směrem na Zábřeh. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. Dostala smyk a s vozem sjela vpravo mimo silnici. Při nehodě utrpěla zranění, se kterými byla převezena do nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Přestupek motoristky policisté vyřešili uložením pokuty.
Mohelnice – Ten stejný den ráno se udála dopravní nehoda také na dálnici D35 u Mohelnice. 27letá řidička vozu Škoda Octavia jedoucí od Olomouce dostala při brždění smyk a narazila do svodidel. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 80 tisíc, na svodidlech na 10 tisíc korun. Přestupek mladé ženy byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení.


Odcizené jízdní kolo
Šumperk – Ze sklepa zmizel bicykl. Někdy v lednu vnikl neznámý pachatel do sklepních prostor panelového domu na Evaldově ulici. Poté, co násilím odstranil dva visací zámky zajišťující jednu ze sklepních kójí, odcizil pánské horské jízdní kolo značky Scud. Jeho majiteli způsobil škodu 10 tisíc korun.

Neznámý vandal poškodil sousoší Kalvárie

Libina - Odnětím svobody na šest měsíců až tří léta může být podle trestního zákoníku potrestán vandal z Libiny. V blíže nezjištěné době někdo poškodil na jedné ze soch sousoší Kalvárie v Libině všech pět prstů na pravé ruce. Jde o památku zapsanou ve státním seznamu nemovitých kulturních památek. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.


Telefon zaplatil, dodnes jej však nemá
Šumpersko – Zájemce o telefon narazil na podvodníka. Dosud nezjištěný pachatel nabízel na inzertním internetovém portálu k prodeji mobilní telefon Samsung Galaxy S7. O zboží projevil zájem 36letý muž. Po předchozí domluvě odeslal 8. ledna na účet prodejce částku 7 200 korun, zahrnující také poštovné. Do současnosti však telefon neobdržel a prodejce s ním přestal komunikovat.

Poškozený lak na vozidle
Šumperk – Někdo poškodil zaparkované vozidlo. Šumperští policisté pátrají po pachateli, který v noci na pondělí 15. ledna poškrábal lak na kapotě vozu Fiat Barchetta na Finské ulici v Šumperku. Majiteli automobilu vznikla škoda zhruba 4 tisíce koun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.1.2018 19:41
Titulek: Poškozený lak auta
Autor: Lena
48
Není to v Šumperku první případ. V ulici U Sanatoria u točny na parkovišti jsem měla škráblý lak na dveřích, minulý týden kolegyni někdo rozbil páté dveře i se zámkem a sklem. Z ničení aut si prostě někdo udělal sport.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.