ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 3. týden

22. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Z domu zmizely šperky
  • Nevlastnil řidičský průkaz a havaroval
  • Snažili se policistům utéct
  • Dopravní nehoda s tragickými následky
  • Řídili pod vlivem alkoholu
  • Ze sklepa odcizil jízdní kolo

Z domu zmizely šperky
Šumperk – Zatím neznámý pachatel se vloupal dne 20. ledna do rodinného domu nedaleko Šumperka a způsobil tím škodu za téměř 41 tisíc korun. Po rozbití okna budovu prohledal a odcizil několik šperků. Pachateli v případě zjištění hrozí za trestné činy krádež a porušování domovní svobody až tříletý pobyt za mřížemi.

Nevlastnil řidičský průkaz a havaroval
Bludov - Šumperští policisté vyjížděli ve čtvrtek 19. ledna v brzkých ranních hodinách k dopravní nehodě osobního vozidla. Po jedné hodině ranní jel 19letý mladík z Bludova směrem na Šumperk. V ostré levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a svým schopnostem. Vůz se dostal do smyku, bočně narazil do svodidel a poté byl odhozen do protisměru, kde se převrátil na střechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění. Lustrací v registru řidičů policisté zjistili, že mladík nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun a svodidlech 10 tisíc korun.

Snažili se policistům utéct
Malá Morava - Dva muži ve věku 27 a 32 let projížděli před půlnocí v úterý 17. ledna obcí Malá Morava. Vůz chtěli zkontrolovat policisté. Pro zastavení použili maják s výzvou „STOP“. 32letý řidič však na výzvu nereagoval a snažil se hlídce ujet. S vozem sjel mimo silnici, kde uvízl ve sněhové závěji. Hned po zastavení se muži snažili z místa utéct. Oba muži na místě odmítli prokázat totožnost, proto je policisté eskortovali na obvodní oddělení do Hanušovic, kde byl řidič vyzván k dechové kontrole, kterou odmítl. Tím se dopustil dvou přestupků – neuposlechnutí výzvy úřední osoby a přestupku proti BESIPu, kdy měl povinnost se podrobit odbornému vyšetření, zda není ovlivněn návykovou látkou.

Dopravní nehoda s tragickými následky
Červená Voda – Na silnici I/11, mezi obcemi Bukovice a Červená Voda, došlo dne 17. ledna kolem půl dvanácté dopoledne k tragické dopravní nehodě mezi nákladním a osobním vozidlem. Řidič osobního vozidla zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího nákladního vozu. Řidič osobního automobilu utrpěl smrtelné zranění. Po dobu vyšetřování nehody byla silnice zcela uzavřená. Veškeré okolnosti nehody a její příčiny jsou v šetření.


Řídili pod vlivem alkoholu

Hanušovice – Policejní hlídka zastavila a kontrolovala v neděli 15. ledna 27letého muže z Hanušovic. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek 1,17 promile alkoholu v dechu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.
Petrov nad Desnou - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je také 25letý muž ze Šumperska. V neděli 15. ledna kolem půlnoci se jej jako řidiče motocyklu v obci Petrov nad Desnou pokusila zastavit a zkontrolovat policejní hlídka. Nejprve na pokyny k zastavení nereagoval a pokusil se ujet. Policisté ho však dostihli a provedli u něj orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek 1,43 promile alkoholu v dechu. Následně byl zadržen a umístěn do policejní cely. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ze sklepa odcizil jízdní kolo

Šumperk – Neznámý pachatel odcizil v době od 19. prosince do 15. ledna ze sklepa na ulici Evaldově v Šumperku dámské jízdní kolo.  Poškozená škodu odhadla přibližně na částku 12 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.