ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 3. týden

22. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Z domu zmizely šperky
  • Nevlastnil řidičský průkaz a havaroval
  • Snažili se policistům utéct
  • Dopravní nehoda s tragickými následky
  • Řídili pod vlivem alkoholu
  • Ze sklepa odcizil jízdní kolo

Z domu zmizely šperky
Šumperk – Zatím neznámý pachatel se vloupal dne 20. ledna do rodinného domu nedaleko Šumperka a způsobil tím škodu za téměř 41 tisíc korun. Po rozbití okna budovu prohledal a odcizil několik šperků. Pachateli v případě zjištění hrozí za trestné činy krádež a porušování domovní svobody až tříletý pobyt za mřížemi.

Nevlastnil řidičský průkaz a havaroval
Bludov - Šumperští policisté vyjížděli ve čtvrtek 19. ledna v brzkých ranních hodinách k dopravní nehodě osobního vozidla. Po jedné hodině ranní jel 19letý mladík z Bludova směrem na Šumperk. V ostré levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a svým schopnostem. Vůz se dostal do smyku, bočně narazil do svodidel a poté byl odhozen do protisměru, kde se převrátil na střechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění. Lustrací v registru řidičů policisté zjistili, že mladík nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Na vozidle vznikla škoda za 20 tisíc korun a svodidlech 10 tisíc korun.

Snažili se policistům utéct
Malá Morava - Dva muži ve věku 27 a 32 let projížděli před půlnocí v úterý 17. ledna obcí Malá Morava. Vůz chtěli zkontrolovat policisté. Pro zastavení použili maják s výzvou „STOP“. 32letý řidič však na výzvu nereagoval a snažil se hlídce ujet. S vozem sjel mimo silnici, kde uvízl ve sněhové závěji. Hned po zastavení se muži snažili z místa utéct. Oba muži na místě odmítli prokázat totožnost, proto je policisté eskortovali na obvodní oddělení do Hanušovic, kde byl řidič vyzván k dechové kontrole, kterou odmítl. Tím se dopustil dvou přestupků – neuposlechnutí výzvy úřední osoby a přestupku proti BESIPu, kdy měl povinnost se podrobit odbornému vyšetření, zda není ovlivněn návykovou látkou.

Dopravní nehoda s tragickými následky
Červená Voda – Na silnici I/11, mezi obcemi Bukovice a Červená Voda, došlo dne 17. ledna kolem půl dvanácté dopoledne k tragické dopravní nehodě mezi nákladním a osobním vozidlem. Řidič osobního vozidla zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího nákladního vozu. Řidič osobního automobilu utrpěl smrtelné zranění. Po dobu vyšetřování nehody byla silnice zcela uzavřená. Veškeré okolnosti nehody a její příčiny jsou v šetření.


Řídili pod vlivem alkoholu

Hanušovice – Policejní hlídka zastavila a kontrolovala v neděli 15. ledna 27letého muže z Hanušovic. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek 1,17 promile alkoholu v dechu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.
Petrov nad Desnou - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je také 25letý muž ze Šumperska. V neděli 15. ledna kolem půlnoci se jej jako řidiče motocyklu v obci Petrov nad Desnou pokusila zastavit a zkontrolovat policejní hlídka. Nejprve na pokyny k zastavení nereagoval a pokusil se ujet. Policisté ho však dostihli a provedli u něj orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek 1,43 promile alkoholu v dechu. Následně byl zadržen a umístěn do policejní cely. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ze sklepa odcizil jízdní kolo

Šumperk – Neznámý pachatel odcizil v době od 19. prosince do 15. ledna ze sklepa na ulici Evaldově v Šumperku dámské jízdní kolo.  Poškozená škodu odhadla přibližně na částku 12 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.