ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 3. týden

24. ledna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Jela příliš rychle
  • Z ovčína ukradl čtyřtýdenní jehně
  • Řídil pod vlivem
  • Nezvládl smyk
  • Odcizil měděný kabel
  • Přehlédla ostrůvky uprostřed silnice
  • Chtěl projet křižovatku na červenou
  • Alkohol za volant nepatří
  • Nedal přednost
  • Z diskotéky přišel bez mobilu

Jela příliš rychle
Chromeč - V sobotu 23. ledna kolem sedmnácté hodiny došlo u obce Chromeč k havárii osobního motorového vozidla značky Škoda, které řídila 43letá žena z Brna. Řidička jela od obce Klášterec směrem na Bludov. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti dostala smyk, který nezvládla. Auto vyjelo mimo silnici, kde se převrátilo na bok. Při nehodě byl lehce zraněn jeden ze spolujezdců. U řidičky byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.

Z ovčína ukradl čtyřtýdenní jehně
Loštice - V pátek 22. ledna brzy ráno se vloupal neznámý pachatel do ovčína u rodinného domu v Lošticích – Žádlovicích. Dovnitř se pachatel dostal po vypáčení dvou visacích zámků, kterými byly zajištěny vstupní dveře. Z ovčína odcizil čtyřtýdenní jehně. Majitel škodu vyčíslil na třináctset korun.

Řídil pod vlivem
Mohelnice - Ve čtvrtek 21. ledna před půlnocí v Mohelnici na ulici Družstevní zastavila policejní hlídka osobní motorové vozidlo značky Fiat Punto, které řídil 23letý mladík z Olomoucka. Při kontrole policisté u mladého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,55 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami mladíkovi naměřili 1,63 promile, 1,46 promile a 1,42 promile. Na výzvu se mladý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Nezvládl smyk
Jindřichov - Ve středu 20. ledna kolem sedmnácté hodiny havaroval v obci Jindřichov, část Nové Losiny 44letý řidič z Přerova jedoucí s vozidlem značky Nissan. Řidič jel směrem na Přemyslov, přičemž v důsledku nepřiměřené rychlosti při projíždění mírné zatáčky dostal smyk, který nezvládl. Vyjel mimo silnici, kde auto narazilo do vjezdové brány u rekreační chaty, smetlo plastové kontejnery na odpad a zastavilo se v oplocení s jehličnatými stromky. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 2,37 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,32 promile. Muž se policistům přiznal, že před jízdou vypil asi půl litru vína. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Při havárii utrpěl řidič zranění v obličejové části hlavy, které mu bylo na místě ošetřeno zdravotnickou záchrannou službou, a poté byl převezen do šumperské nemocnice na vyšetření. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun, z toho 30 tisíc korun na vozidle. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.


Odcizil měděný kabel
Šumperk - Přes noc na středu 20. ledna odcizil neznámý pachatel z výrobní haly v areálu firmy na ulici Žerotínově v Šumperku 34 metrů volně odloženého měděného kabelu trakčního vedení. Poškozená společnost škodu vyčíslila na více jak 20 tisíc korun.

Přehlédla ostrůvky uprostřed silnice
Vikýřovice - V úterý 19. ledna v sedmnáct hodin došlo ve Vikýřovicích na ulici Rapotínské k havárii osobního motorového vozidla značky Ford. Řidička projížděla obcí směrem na Šumperk, přičemž přejela přes ostrůvky u přechodu pro chodce ve středové části komunikace. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun. Škoda na ostrůvcích a dopravních značkách, kterými byly ostrůvky osazeny, byla vyčíslena na 15 tisíc korun. U řidičky byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,31 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 1,30 promile. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. 

Chtěl projet křižovatku na červenou
Šumperk - V úterý 19. ledna kolem půl druhé odpoledne došlo v Šumperku na křižovatce ulic Jesenická a Žerotínova ke střetu dvou osobních motorových vozidel. Řidič, 67letý muž ze Šumperka, jel s vozidlem značky BMW po ulici Žerotínově ve směru od Dolních Studének. Při vjíždění do křižovatky nerespektoval červený signál na semaforu a v křižovatce se střetl s osobním vozidlem značky Ford, které přijíždělo zprava po ulici Jesenické.U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle značky BMW byla předběžně odhadnuta na 500 tisíc korun a na fordu na 110 tisíc korun. (foto viz příloha)


Alkohol za volant nepatří
Šumperk - V noci na neděli 17. ledna kolem druhé hodiny havarovala v Šumperku na ulici Temenické 19letá řidička s vozem značky Opel. Ta jela po ulici Temenická ve směru od centra města, přičemž náhle přejela do protisměru a vyjela s vozidlem přes obrubník mimo vozovku na travnatý pás. Po trávníku cestovala dál až k hasičské zbrojnici, kde přejela přes příjezdovou cestu a přes další obrubník se dostala na vyvýšený pás vysypaný štěrkem. Po štěrku pokračovala dál, až nakonec zastavila na travnaté ploše mimo vozovku. Ke zranění osob nedošlo. Vznikla pouze hmotná škoda na automobilu v předběžné výši 40 tisíc korun a Městu Šumperk vznikla poškozením obrubníků škoda ve výši asi 5 tisíc korun. U řidičky byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,69 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly naměřeny hodnoty 1,73 a 1,97 promile. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.
 


Nedal přednost

Postřelmov - V neděli 17. ledna dopoledne došlo v obci Postřelmov na křižovatce ulic Osvobození a Žerotínova ke střetu dvou osobních motorových vozidel. Řidič, 31letý muž ze Zábřežska, jel s vozidlem značky Škoda po ulici Osvobození ve směru od Sudkova. Na křižovatce s ulicí Žerotínova nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, které přijíždělo zleva ve směru od Zábřeha. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, z toho 50 tisíc korun na fabii a 100 tisíc korun na octavii. U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, která však byla negativní pouze u řidiče octavie. Řidiči fabie byla naměřena hodnota 0,50 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 0,56 a 0,57 promile. Policisté mu proto zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

 


Z diskotéky přišel bez mobilu
Šumperk - V noci na sobotu 16. ledna mezi půl druhou a druhou hodinou odcizil neznámý pachatel 24letému mladíkovi v prostorách diskotéky v Šumperku na ulici Fialově mobilní telefon značky Sony. Mladý muž si položil telefon vedle sebe na bar a pachatel využil chvíle, kdy mu mladík nevěnoval pozornost. Poškozený škodu předběžně vyčíslil na 15 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.