ZPRÁVY

Z policejní linky - 3. týden

16. ledna 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Vloupání do stodoly
  • Propíchal pneumatiky
  • Další řidič v cele
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Odcizil elektrokolo
  • Auto polil zapáchající látkou
  • Řidič a amfetaminem skončil v cele
  • Dopoledne nadýchal 1, 94 promile
  • Auto přetočil přes střechu
  • Nevěnoval se řízení

Vloupání do stodoly
Heroltice - V pátek asi po čtrnácti dnech přišel majitel do samostatně stojící stodoly za svým domem v obci Heroltice. Na dveřích našel poškozený zámek a bylo mu jasné, že se zde něco stalo. Ve stodole, kde měl uloženo 20 elektromotorů různých velikostí a nepojízdný skútr Jawa Manet 125 ccm bylo prázdno. Zloděj všechny věci odvezl neznámo kam. Majitel škodu vyčíslil na necelých 12 tisíc korun.

Propíchal pneumatiky
Šumperk - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 16. ledna na parkovišti ulice Lidické v Šumperku propíchal pneumatiky a poškodil lak na vozidle VW Passat Variant 3C. Dále na parkovišti ulice Sadové v Šumperku propíchal pneumatiky na vozidle VW Passat. Celkově tak jednomu majiteli způsobil škodu kolem 35 tisíc korun.

Další řidič v cele
Bohutín - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 35letý muž z Červené Vody, který byl dne 16. ledna po patnácté hodině v obci Bohutín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Favorit. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 60 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Řídil pod vlivem alkoholu
Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž ze Zábřežska, který byl dne 15. ledna po jedné hodině ranní na ulici Závořické v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Renault Laguna. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 38 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl převezen na oddělení policie k sepsání protokolu.

Odcizil elektrokolo
Šumperk - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. ledna ze stojanu na jízdní kola na ulici Gen. Svobody v Šumperku odcizil elektrokolo značky Guewer model Grand Lux, modré barvy, které zde bylo odstavené a uzamčené lankovým zámkem. Tímto jednáním tak majiteli vznikla škoda kolem 18 200 korun.

Auto polil zapáchající látkou
Leština - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 6. ledna na ulici Nová v Leštině polil zapáchající látkou neznámého původu vozidlo VW Multivan, které bylo odstaveno před domem. Zapáchající látka následně pronikla do karoserie vozidla, kdy majiteli vznikla škoda kolem 5800 korun.


Řidič a amfetaminem skončil v cele
Šumperk - Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 28letý řidič VW Golfu z Hrabišína, který dne 13. ledna po šestnácté hodině podrobil kontrole na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Provedený test na drogy se prokázal pozitivní na amfetamin. Muž byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem krve, které odmítl. Šetřením bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do července 2017. Podezřelý byl zadržen, převezen na obvodní oddělení a umístěn do policejní cely.

Dopoledne nadýchal 1, 94 promile
Maletín - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 50letý muž ze Šumperska, který byl dne 13. ledna po deváté hodině ranní v obci Maletín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Fabia. Hlídka provedla dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1, 94 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda.

Auto přetočil přes střechu
Olšany, Bludov - Dne 13. ledna po šestnácté hodině mezi obcemi Olšany a Bludov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Yeti. Jednapadesátiletý řidič z Krnova nepřizpůsobil rychlost jízdy, při průjezdu levotočivou zatáčkou usnul a vyjel mimo silnici. S vozidlem narazil do příkopu, drátěného oplocení a následně se přetočil přes střechu a zůstal stát na pravém boku. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn, dechová zkouška u řidiče byla negativní. Celková škoda činí 155 tisíc korun.  F

Nevěnoval se řízení
Rapotín - K dopravní nehodě došlo 13. ledna po deváté hodině na ulici Šumperské v Rapotíně. Šestačtyřicetiletý řidič vozidla Alfa Romeo ze Šumperska se během jízdy bavil se spolujezdkyní a nevěnoval se plně řízení. V důsledku tohoto při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde narazil do paty mostního zábradlí a kovové konstrukce mostu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.