ZPRÁVY

Z policejní linky - 3. týden

16. ledna 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
  • Vloupání do stodoly
  • Propíchal pneumatiky
  • Další řidič v cele
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Odcizil elektrokolo
  • Auto polil zapáchající látkou
  • Řidič a amfetaminem skončil v cele
  • Dopoledne nadýchal 1, 94 promile
  • Auto přetočil přes střechu
  • Nevěnoval se řízení

Vloupání do stodoly
Heroltice - V pátek asi po čtrnácti dnech přišel majitel do samostatně stojící stodoly za svým domem v obci Heroltice. Na dveřích našel poškozený zámek a bylo mu jasné, že se zde něco stalo. Ve stodole, kde měl uloženo 20 elektromotorů různých velikostí a nepojízdný skútr Jawa Manet 125 ccm bylo prázdno. Zloděj všechny věci odvezl neznámo kam. Majitel škodu vyčíslil na necelých 12 tisíc korun.

Propíchal pneumatiky
Šumperk - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 16. ledna na parkovišti ulice Lidické v Šumperku propíchal pneumatiky a poškodil lak na vozidle VW Passat Variant 3C. Dále na parkovišti ulice Sadové v Šumperku propíchal pneumatiky na vozidle VW Passat. Celkově tak jednomu majiteli způsobil škodu kolem 35 tisíc korun.

Další řidič v cele
Bohutín - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 35letý muž z Červené Vody, který byl dne 16. ledna po patnácté hodině v obci Bohutín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Favorit. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 60 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Řídil pod vlivem alkoholu
Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž ze Zábřežska, který byl dne 15. ledna po jedné hodině ranní na ulici Závořické v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Renault Laguna. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 38 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl převezen na oddělení policie k sepsání protokolu.

Odcizil elektrokolo
Šumperk - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. ledna ze stojanu na jízdní kola na ulici Gen. Svobody v Šumperku odcizil elektrokolo značky Guewer model Grand Lux, modré barvy, které zde bylo odstavené a uzamčené lankovým zámkem. Tímto jednáním tak majiteli vznikla škoda kolem 18 200 korun.

Auto polil zapáchající látkou
Leština - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 6. ledna na ulici Nová v Leštině polil zapáchající látkou neznámého původu vozidlo VW Multivan, které bylo odstaveno před domem. Zapáchající látka následně pronikla do karoserie vozidla, kdy majiteli vznikla škoda kolem 5800 korun.


Řidič a amfetaminem skončil v cele
Šumperk - Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 28letý řidič VW Golfu z Hrabišína, který dne 13. ledna po šestnácté hodině podrobil kontrole na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Provedený test na drogy se prokázal pozitivní na amfetamin. Muž byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem krve, které odmítl. Šetřením bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do července 2017. Podezřelý byl zadržen, převezen na obvodní oddělení a umístěn do policejní cely.

Dopoledne nadýchal 1, 94 promile
Maletín - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 50letý muž ze Šumperska, který byl dne 13. ledna po deváté hodině ranní v obci Maletín kontrolován jako řidič vozidla Škoda Fabia. Hlídka provedla dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1, 94 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda.

Auto přetočil přes střechu
Olšany, Bludov - Dne 13. ledna po šestnácté hodině mezi obcemi Olšany a Bludov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Yeti. Jednapadesátiletý řidič z Krnova nepřizpůsobil rychlost jízdy, při průjezdu levotočivou zatáčkou usnul a vyjel mimo silnici. S vozidlem narazil do příkopu, drátěného oplocení a následně se přetočil přes střechu a zůstal stát na pravém boku. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn, dechová zkouška u řidiče byla negativní. Celková škoda činí 155 tisíc korun.  F

Nevěnoval se řízení
Rapotín - K dopravní nehodě došlo 13. ledna po deváté hodině na ulici Šumperské v Rapotíně. Šestačtyřicetiletý řidič vozidla Alfa Romeo ze Šumperska se během jízdy bavil se spolujezdkyní a nevěnoval se plně řízení. V důsledku tohoto při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde narazil do paty mostního zábradlí a kovové konstrukce mostu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).