ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 29. týden

22. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Poškrábal lak
 • Vloupání do automobilu
 • Krádež čerpadla a nářadí
 • Mladík nezvládl řízení
 • Auto není trezor
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Stačila chvilka nepozornosti
 • Vloupal se do firmy
 • Vykradené automobily
 • Zaměřeno na řidiče
 • Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval
 • Zvěř zavinila dopravní nehodu
 • Alkohol za volantem
Poškrábal lak
Zábřeh – Neznámý pachatel poškrábal lak na osobním automobilu. Přes noc na sobotu 21. července poškodil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky BMW, které stálo na sídlišti Severovýchod v Zábřehu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 25 tisíc korun.

Vloupání do automobilu
Nový Malín – Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do osobního vozidla. Ve čtvrtek 19. července odpoledne zastavil 41letý muž na odstavném místě křižovatky na Oskavu, Mladoňov a Nový Malín. Svůj vůz značky Fiat uzamkl a opustil asi na padesát minut. Mezitím neznámý pachatel rozbil zadní okno a odcizil batoh s osobními věcmi, dárek a nákup v hodnotě 4 900 korun. Rozbitím okna vznikla škoda za 3 tisíce korun.

Krádež čerpadla a nářadí
Šumperk - Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý dosud neznámý pachatel, který se vloupal do řadové garáže v Šumperku. V době od 12. do 19. července někdo překonal uzamčená vrata garáže. Z její zadní části následně odcizil bednu s nářadím a čerpadlo. 36letému majiteli vznikla škoda ve výši 5 300 korun.

Mladík nezvládl řízení
Řepová – V obci Řepová došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 19. července okolo desáté hodiny večer jel 18letý mladík s vozem Fiat Marea Weekend ve směru od Mírova na Květín. Při průjezdu Řepovou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal se do smyku. Ten nezvládl a vyjel vpravo mimo silnici, kde havaroval do oplocení a rodinného domu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou spolucestujících. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc, na oplocení 10 tisíc a na domě za 5 tisíc korun.

Auto není trezor
Nový Malín – Mladé ženě někdo vykradl automobil. V úterý 17. července odpoledne si 23letá žena odstavila svůj vůz Škoda Octavia na parkoviště u vodní nádrže Krásné. Během dvou a půl hodiny neznámý pachatel u automobilu rozbil okno a odcizil uvnitř uložené věci. Majitelka nyní postrádá notebook značky Asus, finanční hotovost 300 korun, pánský oblek, košili, tenisky a tričko, vše v hodnotě 11 400 korun. Na rozbitém okně vznikla škoda za 3 tisíce korun.

Dopravní nehody na Šumpersku
Lukavice - Nepřiměřená rychlost byla pravděpodobně příčinou dvou dopravních nehod na Šumpersku. V úterý 17. července o půl sedmé vpodvečer havaroval 83letý muž u obce Lukavice. S vozem Škoda Octavia jel ve směru od Zábřehu do Libivé. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal na mokré vozovce smyk. S vozidlem vyjel mimo silnici, převrátil se na střechu a skončil na poli. Jak řidič, tak jeho spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 40 tisíc korun.

Nový Malín - Podobný průběh měla i dopravní nehoda v Novém Malíně. Kolem osmé hodiny večer zde havaroval 18letý mladík. I on se při průjezdu zatáčkou dostal s vozem Škoda Octavia do smyku, vyjel mimo silnici a narazil do betonového plotu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun, z toho 40 tisíc na automobilu a 80 tisíc korun na poškozeném plotu.

Stačila chvilka nepozornosti
Mohelnice - Jen pár vteřin nepozornosti stačilo zloději ke krádeži peněženky. V pondělí 16. července navštívila 56letá žena supermarket v Mohelnici. Když koupila vše, co potřebovala, uložila si nákup do kufru auta a peněženku na sedadlo spolujezdce. Poté zašla vrátit nákupní košík. Během půl minuty se vrátila k autu zpátky a odjela domů. Po zaparkování si všimla, že peněženka je pryč, a s ní i finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun a platební karta.

Vloupal se do firmy
Zábřeh - Škodu přes 60 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se vloupal do firmy v Zábřehu. V době od 13. do 16. července někdo vnikl do objektu soukromé společnosti. Po prohledání toalety, šatny a kuchyňky odcizil řezačku betonu v hodnotě 25 tisíc korun. Poté se pachatel podíval také do sousední haly. Odsud vzal svářečku, rozbrušovačku a vrtačku. Firma vyčíslila způsobenou škodu na 63 tisíc korun.

Vykradené automobily
Hostice, Staré Město - Policisté z obvodních oddělení v Hanušovicích a Šumperku řeší krádeže z osobních automobilů. První dva případy se odehrály v Rudě nad Moravou, část Hostice, v noci na čtvrtek 12. července. Ze dvou zaparkovaných vozidel zmizely první díly výfukového potrubí s katalyzátorem. Majitelům vznikla škoda za 7 tisíc korun. Další noc zmizelo to stejné ze dvou vozidel ve Starém Městě. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 11 200 korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Policisté na Šumpersku uspořádali velké bezpečnostní opatření. V sobotu 14. července se muži zákona zaměřili zejména na řidiče projíždějící přes Červenohorské sedlo a Skřítek. Během dne zastavili 145 automobilů a 81 motocyklů. Při kontrolách zjistili celkem 52 přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Čtyřiceti čtyř přestupků se dopustili řidiči motorových vozidel (nejčastěji překročení povolené rychlosti) a osmi přestupků motorkáři. U těch byl nejčastěji řešen technický stav motocyklů.

Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval
Zábřeh - Dopravní nehodu pod vlivem alkoholu způsobil mladík u Zábřehu. V pátek 13. července večer jel 21letý řidič ve směru od Zábřehu na Svébohov. Po vjetí do obce Zábřeh, část Václavov, vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do zděného oplocení. Poté se ve smyku vrátil na silnici, přejel do protisměru a vyjel opět mimo silnici. Zde s vozem Volkswagen Golf přejel nízké křoviny, převrátil se přes střechu a zastavil se v korytě potoka. Policisté u mladého řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,2 promile alkoholu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se mladík bezdůvodně odmítl podrobit. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc korun.

Zvěř zavinila dopravní nehodu
Mohelnice – Řidič se lekl zvěře a havaroval. V sobotu 14. července, okolo jedné hodiny ranní, došlo k nehodě 28letého muže u Mohelnice. S vozem Seat Leon projížděl mezi obcemi Křemačov a Mohelnice. Při projíždění zatáčkou se lekl zvěře přebíhající silnici a strhl řízení vlevo. Automobil vyjel mimo silnici, kde přerazil strom, a projel přes kukuřičné pole. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda za 250 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Jakubovice – Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu. V sobotu 14. července o půl druhé odpoledne zastavili policisté 66letého řidiče v obci Jakubovice. Protože měli podezření, že muž je pod vlivem alkoholu, provedli u něj dechovou zkoušku. Přístroj Dräger potvrdil jejich podezření a naměřil hodnotu 2,25 promile alkoholu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.