ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 29. týden

22. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Poškrábal lak
 • Vloupání do automobilu
 • Krádež čerpadla a nářadí
 • Mladík nezvládl řízení
 • Auto není trezor
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Stačila chvilka nepozornosti
 • Vloupal se do firmy
 • Vykradené automobily
 • Zaměřeno na řidiče
 • Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval
 • Zvěř zavinila dopravní nehodu
 • Alkohol za volantem
Poškrábal lak
Zábřeh – Neznámý pachatel poškrábal lak na osobním automobilu. Přes noc na sobotu 21. července poškodil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky BMW, které stálo na sídlišti Severovýchod v Zábřehu. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 25 tisíc korun.

Vloupání do automobilu
Nový Malín – Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do osobního vozidla. Ve čtvrtek 19. července odpoledne zastavil 41letý muž na odstavném místě křižovatky na Oskavu, Mladoňov a Nový Malín. Svůj vůz značky Fiat uzamkl a opustil asi na padesát minut. Mezitím neznámý pachatel rozbil zadní okno a odcizil batoh s osobními věcmi, dárek a nákup v hodnotě 4 900 korun. Rozbitím okna vznikla škoda za 3 tisíce korun.

Krádež čerpadla a nářadí
Šumperk - Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý dosud neznámý pachatel, který se vloupal do řadové garáže v Šumperku. V době od 12. do 19. července někdo překonal uzamčená vrata garáže. Z její zadní části následně odcizil bednu s nářadím a čerpadlo. 36letému majiteli vznikla škoda ve výši 5 300 korun.

Mladík nezvládl řízení
Řepová – V obci Řepová došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 19. července okolo desáté hodiny večer jel 18letý mladík s vozem Fiat Marea Weekend ve směru od Mírova na Květín. Při průjezdu Řepovou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal se do smyku. Ten nezvládl a vyjel vpravo mimo silnici, kde havaroval do oplocení a rodinného domu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou spolucestujících. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc, na oplocení 10 tisíc a na domě za 5 tisíc korun.

Auto není trezor
Nový Malín – Mladé ženě někdo vykradl automobil. V úterý 17. července odpoledne si 23letá žena odstavila svůj vůz Škoda Octavia na parkoviště u vodní nádrže Krásné. Během dvou a půl hodiny neznámý pachatel u automobilu rozbil okno a odcizil uvnitř uložené věci. Majitelka nyní postrádá notebook značky Asus, finanční hotovost 300 korun, pánský oblek, košili, tenisky a tričko, vše v hodnotě 11 400 korun. Na rozbitém okně vznikla škoda za 3 tisíce korun.

Dopravní nehody na Šumpersku
Lukavice - Nepřiměřená rychlost byla pravděpodobně příčinou dvou dopravních nehod na Šumpersku. V úterý 17. července o půl sedmé vpodvečer havaroval 83letý muž u obce Lukavice. S vozem Škoda Octavia jel ve směru od Zábřehu do Libivé. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal na mokré vozovce smyk. S vozidlem vyjel mimo silnici, převrátil se na střechu a skončil na poli. Jak řidič, tak jeho spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda za 40 tisíc korun.

Nový Malín - Podobný průběh měla i dopravní nehoda v Novém Malíně. Kolem osmé hodiny večer zde havaroval 18letý mladík. I on se při průjezdu zatáčkou dostal s vozem Škoda Octavia do smyku, vyjel mimo silnici a narazil do betonového plotu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun, z toho 40 tisíc na automobilu a 80 tisíc korun na poškozeném plotu.

Stačila chvilka nepozornosti
Mohelnice - Jen pár vteřin nepozornosti stačilo zloději ke krádeži peněženky. V pondělí 16. července navštívila 56letá žena supermarket v Mohelnici. Když koupila vše, co potřebovala, uložila si nákup do kufru auta a peněženku na sedadlo spolujezdce. Poté zašla vrátit nákupní košík. Během půl minuty se vrátila k autu zpátky a odjela domů. Po zaparkování si všimla, že peněženka je pryč, a s ní i finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun a platební karta.

Vloupal se do firmy
Zábřeh - Škodu přes 60 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se vloupal do firmy v Zábřehu. V době od 13. do 16. července někdo vnikl do objektu soukromé společnosti. Po prohledání toalety, šatny a kuchyňky odcizil řezačku betonu v hodnotě 25 tisíc korun. Poté se pachatel podíval také do sousední haly. Odsud vzal svářečku, rozbrušovačku a vrtačku. Firma vyčíslila způsobenou škodu na 63 tisíc korun.

Vykradené automobily
Hostice, Staré Město - Policisté z obvodních oddělení v Hanušovicích a Šumperku řeší krádeže z osobních automobilů. První dva případy se odehrály v Rudě nad Moravou, část Hostice, v noci na čtvrtek 12. července. Ze dvou zaparkovaných vozidel zmizely první díly výfukového potrubí s katalyzátorem. Majitelům vznikla škoda za 7 tisíc korun. Další noc zmizelo to stejné ze dvou vozidel ve Starém Městě. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 11 200 korun.

Zaměřeno na řidiče
Šumpersko – Policisté na Šumpersku uspořádali velké bezpečnostní opatření. V sobotu 14. července se muži zákona zaměřili zejména na řidiče projíždějící přes Červenohorské sedlo a Skřítek. Během dne zastavili 145 automobilů a 81 motocyklů. Při kontrolách zjistili celkem 52 přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Čtyřiceti čtyř přestupků se dopustili řidiči motorových vozidel (nejčastěji překročení povolené rychlosti) a osmi přestupků motorkáři. U těch byl nejčastěji řešen technický stav motocyklů.

Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval
Zábřeh - Dopravní nehodu pod vlivem alkoholu způsobil mladík u Zábřehu. V pátek 13. července večer jel 21letý řidič ve směru od Zábřehu na Svébohov. Po vjetí do obce Zábřeh, část Václavov, vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do zděného oplocení. Poté se ve smyku vrátil na silnici, přejel do protisměru a vyjel opět mimo silnici. Zde s vozem Volkswagen Golf přejel nízké křoviny, převrátil se přes střechu a zastavil se v korytě potoka. Policisté u mladého řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,2 promile alkoholu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se mladík bezdůvodně odmítl podrobit. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc korun.

Zvěř zavinila dopravní nehodu
Mohelnice – Řidič se lekl zvěře a havaroval. V sobotu 14. července, okolo jedné hodiny ranní, došlo k nehodě 28letého muže u Mohelnice. S vozem Seat Leon projížděl mezi obcemi Křemačov a Mohelnice. Při projíždění zatáčkou se lekl zvěře přebíhající silnici a strhl řízení vlevo. Automobil vyjel mimo silnici, kde přerazil strom, a projel přes kukuřičné pole. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda za 250 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Jakubovice – Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu. V sobotu 14. července o půl druhé odpoledne zastavili policisté 66letého řidiče v obci Jakubovice. Protože měli podezření, že muž je pod vlivem alkoholu, provedli u něj dechovou zkoušku. Přístroj Dräger potvrdil jejich podezření a naměřil hodnotu 2,25 promile alkoholu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.