ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 29. týden

23. července 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Napadla muže kvůli alimentům
 • Z kapsy jí vzal telefon
 • Podvod
 • Vykradená chalupa
 • Dopravní nehoda
 • Vnikl do chaty
 • Uvolnil se náklad
 • Policisté kontrolovali motorkáře
 • Poškodil datovou rozvodnu a dveře
 • Podvodně vylákala peníze
 • Tři řidiči pod vlivem alkoholu na Šumpersku
 • Poprali se kvůli psovi
 • Řídil přes zákaz
 • Vandal se vyřádil na karoserii auta
 • Z kůlny zmizelo elektrokolo

Napadla muže kvůli alimentům
Šumperk – Mladá žena napadla v podchodu na ulici Gen. Svobody muže. V sobotu 22. července krátce po půlnoci došlo k hádce mezi oběma stranami, kdy hlavním důvodem sporu bylo nezaplacení alimentů. Žena se neovládla a fyzicky napadla 23letého muže. Ten byl opilý a byly mu naměřeny 2 promile alkoholu v dechu. Několikrát mladíka udeřila do oblasti nosu a způsobila mu zranění, se kterým skončil v nemocnici.

Z kapsy jí vzal telefon
Šumperk - O mobilní telefon v hodnotě 7 tisíc korun přišla 41letá žena. Ke krádeži došlo v pátek 21. července odpoledne pravděpodobně v prodejně na ulici M. R. Štefánika. Neznámý chmaták využil chvilkové nepozornosti poškozené a ze zadní kapsy kalhot jí vytáhl a odcizil mobilní telefon. Policisté případ šetří pro trestný čin krádež.

Podvod

Šumpersko – Podezřelý muž stále nevrátil peníze. V květnu 2015 uzavřel poškozený 43letý muž z Blanska na základě telefonického hovoru dohodu s 47letým mužem z Opavy. Ten měl zajistit letenky pro syna poškozeného a jeho trenéra na mistrovství světa v kickboxu v Turecku, které se konalo v září téhož roku. Z tohoto důvodu zaslal poškozený na bankovní účet podezřelého finanční částku ve výši téměř 37 tisíc korun. Plánovaná cesta se však neuskutečnila a i přes opakované výzvy podezřelý muž nevrátil finanční prostředky majiteli zpět.

Vykradená chalupa
Hanušovicko – Neznámý pachatel se vloupal do chalupy. V období od 19. do 20. července vnikl lupič po rozbití skleněné výplně okna do rekreační chalupy na Hanušovicku. Budovu prohledal a odcizil z ní tři láhve alkoholu, tři čínské polévky a jedno balení čaje. Škodu poškozený majitel vyčíslil na částku přibližně 3 tisíce korun.

Dopravní nehoda
Branná – Na silnici vedoucí od obce Branná k chatové oblasti Přední Aloisov došlo k dopravní nehodě. 20. července po desáté hodině dopoledne jel 56letý řidič s nákladním vozidlem Man. Za sebou vlekl porouchaný nákladní automobil značky Liaz. Při jízdě dolů z kopce došlo v brzdovém ústrojí k vyčerpání zásoby vzduchu a řidič nemohl brzdit. Vlečené vozidlo jej začalo tlačit vpřed, řidič vjel vpravo mimo komunikaci, kde došlo k převrácení vozidla. Řidič byl se zraněním převezen do nemocnice. Orientační dechová zkouška měla negativní výsledek. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku přibližně 300 tisíc korun a na přepravovaném nákladu na asi 3 tisíce korun. 
 


Vnikl do chaty
Písařov – Lupič způsobil škodu za 47 tisíc korun. V období od 8. července do 19. července vnikl doposud neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně okna do rekreační chalupy v Písařově. Chalupu prohledal a odcizil z ní televizor značky Samsung, notebook a sekačku na trávu.

Uvolnil se náklad
Malá Morava – Mezi obcemi Malá Morava a Vlaské došlo k dopravní nehodě. Dopoledne 19. července řídil 23letý muž vozidlo Ford Tranzit. Při projíždění levotočivé zatáčky došlo k vytržení upevňovacího oka určeného k upevňování nákladu. Následně se uvolnila přepravní nádoba, která narazila do pravých předních dveří. Ty se otevřely a nádoba vypadla z vozidla na travnatou plochu. Následkem pádu došlo kvytečení přibližně půl objemu látky do půdy. Únik látky na místě řešil HZS a pracovník Odboru životního prostředí. Orientační dechová zkouška u řidiče měla negativní výsledek. Ke zranění osob nedošlo. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku přibližně 20 tisíc korun.

Policisté kontrolovali motorkáře
Šumperk – V Šumperku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování bezpečnosti silničního provozu a technického stavu motocyklů. Akce se uskutečnila ve středu 19. července v době od devíti do jedenácti hodin dopoledne. Policisté se zaměřili na motorkáře jedoucí směrem na Červenohorské sedlo a obec Bruntál. Celkem zkontrolovali 23 motocyklů a jejich řidičů. Zaměřili se na motocykly všech skupin a zjistili jeden přestupek, kdy řidič u sebe neměl příslušné doklady. Přestupek byl vyřízen na místě blokovou pokutou. Všem ukázněným řidičům motocyklů policisté rozdávali šle s reflexním páskem, aby i motorkáři byli na silnici dobře vidět.

Při jízdě na motorce musíme dodržovat určitá pravidla jak zákonem předepsaná, tak i ta nepsaná:

 • přilba – při jízdě na motorce je povinná homologovaná přilba
 • oblečení, rukavice a boty – sice nepovinná součást výbavy motorkáře, ale podstatná (při pádu méně bolesti a více komfortu při jízdě)
 • být v klidu – na motorku by neměl řidič sedat unavený, podrážděný, nervózní
 • myslet za ostatní – motorka je malá a rychlá, proto je potřeba předvídat chování dalších účastníků silničního provozu
 • zrcátka – je potřebné sledovat dění za motocyklem (předjíždění)
 • rychlost – rychlost se ostatním účastníkům silničního provozu těžko odhaduje, proto je dobré na tento problém myslet při situacích jako je dojíždění do křižovatky, předjíždění a při podobných manévrech
 • brzdy – motocykl brzdí o poznání hůře, jak jiná vozidla
 • přehled – mít přehled o stroji, který jste osedlali
 • orientace – sledovat aktuální dění kolem sebe a adekvátně reagovat na vzniklé situace a silnici
 • nepřeceňovat se – nerespektování motocyklu a jeho vlastností má fatální následky
 • kontrola – před jízdou je potřeba zkontrolovat části motocyklu, které při jejich selhání neprospívají motorce ani tělu motorkáře – řetěz, pneumatiky, brzdy, povinná výbava, motor, funkčnost všech světel
 • předepsané doklady – jako u každého motorového vozidla, tak i u motocyklu je potřebné být držitelem příslušného řidičského oprávněníPoškodil datovou rozvodnu a dveře
Šumperk – Neznámý pachatel se i přes ostnatý drát dostal do areálu, kde ničil. 16. července kolem jedné hodiny ranní přelezl vandal oplocení opatřené ostnatým drátem a vnikl do venkovního areálu hypermarketu na ulici Vřesová v Šumperku. Zde na nákladové rampě poškodil kovovým předmětem datovou rozvodnu, se škodu přibližně 20 tisíc korun, a dveře do skladovacích prostor hypermarketu, kde škoda doposud nebyla vyčíslena.

Podvodně vylákala peníze
Šumpersko – Zapůjčila si peníze, i když věděla, že je nubude moci vrátit. V průběhu období od roku 2010 do roku 2014 vylákala 43letá žena na svém strýci celkem ve třech případech finanční částku, která v součtu dosahuje výše téměř 46 tisíc korun. Do současné doby peníze nevrátila, i přesto, že to slíbila. Jednala tak i přesto, že již byla v roce 2012 za spáchání stejného trestného činu odsouzena.

Tři řidiči pod vlivem alkoholu na Šumpersku

Šumperk – 22letý muž sedl za volant pod vlivem alkoholu. 17. července kolem třetí hodiny ranní řídil mladík osobní motorové vozidlo Seat Ibiza. Při provedené dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,82 promile alkoholu v dechu.
Šumperk - Ve stejný den kolem půl dvanácté v noci byl kontrolován hlídkou policie 35letý řidič osobního vozidla Peugeot 306 na ulici Jesenická. Dechová zkouška měla výsledek 1,87 promile alkoholu v dechu. Tento muž převážel i své dítě v autosedačce na zadním sedadle vozu. Byla mu zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.
Postřelmov – Poslední opilý řidič byl chycen v Postřelmově. 18. července kolem půl jedné ráno byl policejní hlídkou kontrolován 23letý řidič vozidla Renault Megane na ulici Osvobození. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,31 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen řidičský průkaz.

Poprali se kvůli psovi
Šumperk – Z přečinu ublížení na zdraví podezírají policisté 34letého muže ze Šumperka. Dne 10. června kolem půl sedmé večer venčil na ulici Prievidzská před panelovým domem svého psa bez vodítka. Následkem toho došlo ke slovní rozepři s 40letým mužem, který byl pod vlivem alkoholu. Opilý muž se několikrát pokusil udeřit majitele psa, který na svou obranu do muže strčil a ten upadl na chodník před domem. Poškozený muž byl převezen k ošetření do nemocnice.

Řídil přes zákaz
Šumpersko - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 22letý mladík ze Šumperska. V sobotu 15. července večer jej jako řidiče motorového vozidla zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté při kontrole zjistili, že muž má až do října letošního roku správním orgánem vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vandal se vyřádil na karoserii auta
Zvole – Neznámý pachatel poškodil karoserii vozu. V sobotu 15. července vpodvečer vandal zatím nezjištěným způsobem, zřejmě kopy, zničil vozidlo zaparkované před jedním z domů v obci Zvole. Majitel škodu předběžně odhadl na 60 tisíc korun.

Z kůlny zmizelo elektrokolo
Loštice – Neznámý pachatel se vloupal do dřevěné kůlny na volně přístupném pozemku za jedním z domů v Lošticích. Stalo se tak nejspíš přes noc na neděli 16. července. Z kůlny pak odcizil elektrokolo v hodnotě asi 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.7.2017 23:38
Titulek: Ještě pro ty motorkáře....
Autor: nešumperák
35
Snad dokáže Policie ČR dohlídnout na maximální rychlost určenou pro motocykly v České republice a to je 90km/h i na Dálnici a Silnici pro motorová vozidla!!!!!!
Reagovat
Datum: 26.7.2017 12:14
Titulek: Re: Ještě pro ty motorkáře....
Autor: Tomáš
27
Není pravda, v ČR mají jednostopá vozidla stejné max rychlosti jako dvoustopá. Narozdíl od některých jiných zemí.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).