ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 29. týden

24. července 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Nalezl mrtvého muže
 • Doplatil na nepozornost
 • Pod podjezdem došlo ke srážce
 • Alkohol za volant nepatří
 • Bezpečnostní opatření na Zábřežsku
 • Vozidla se střetla se v zatáčce
 • Usnul za jízdy
 • Ukradli mu batoh
 • Při rozhovoru ji okradl
 • Nedala přednost v jízdě
 • Kvůli nepozornosti přišla o kabelku
 • Poškrábal kapotu a blatník
 • Peníze nechal bez dozoru
 • Neoprávněně ženě chodil na Facebook

Nalezl mrtvého muže
Zábřeh - Dne 23. července před třetí hodinou ranní oznámil řidič taxíku, že v Zábřehu, v místní části Růžové údolí, poblíž autobusové zastávky nalez v odstaveném vozidle muže bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval úmrtí z dosud nezjištěných příčin. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Ve věci byla nařízena soudní pitva. V zemřelém byl ztotožněn 59letý muž ze Zábřežska.

Doplatil na nepozornost
Šumperk - Po osmé hodině večer na parkovišti u prodejny Penny narazil devětadvacetiletý řidič vozu značky Škoda do lampy veřejného osvětlení. Dle svého vyjádření se plně nevěnoval řízení. Dechová zkouška u muže byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 40 tisíc korun a na ochranném rámu lampy 2 tisíce korun.


Pod podjezdem došlo ke srážce
Branná - Škoda 100 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě ve čtvrtek 21. července mezi obcemi Branná a Ostružná. Šestačtyřicetiletá žena jela s vozem Peugeot 307 od Ostružné. Po najetí do podjezdu pod železniční tratí se střetla s protijedoucím vozidlem VW Transporter, které řídil 35letý muž. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Alkohol za volant nepatří
Šumperk - Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v úterý 19. července v Šumperku. V brzkých ranních hodinách kontrolovali vůz Chysler Voyager s 43letým mužem za volantem. Když ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,77 ‰ alkoholu. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely.
Mohelnice - Dalšího opilého řidiče zastavili policisté o tři hodiny později v Mohelnici. Osmačtyřicetiletý muž řídil vůz značky Daewoo. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,81 ‰ alkoholu.
Hrabenov – 19. července před pátou hodinou zastavili šumperští policisté v obci Hrabenov vůz Ford Escort. Osmapadesátiletý řidič policistům předložil všechny doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, ale dechová zkouška vyšla pozitivně, a to s výsledkem 1,08 ‰ alkoholu. Následně se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.
Hanušovice – Dvaačtyřicetiletého muže zastavili policisté 20. července v brzkých ranních hodinách v Hanušovicích. I u něj policisté zjistili požití alkoholu před jízdou. Přístroj naměřil hodnotu 1,59 ‰ alkoholu. Řidič byl následně zadržen a umístěn do policejní cely.
Všichni tito řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Bezpečnostní opatření na Zábřežsku
Zábřeh - V pondělí 18. července proběhlo na Zábřežsku opatření zaměřené na bezpečnost silničního provozu. Během dopoledne policisté zkontrolovali 74 vozidel. U 17 z nich zjistili, že se dopustili přestupku proti BESIPu. Všechny přestupky policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Nejčastějšími prohřešky byly užití vozidla ve špatném technickém stavu a nepoužití bezpečnostních pásů. Ve třech případech řidiči jeli bez předepsaných dokladů, ve dvou případech nerespektovali dopravní značení a po jednom prohřešku byla jízda bez předepsaného osvětlení a jízda na motocyklu bez ochranné přilby.

Vozidla se střetla se v zatáčce
Hanušovice - Škoda 350 tisíc korun vznikla při dopravní nehodě, která se odehrála mezi obcemi Hanušovice a Kopřivná v neděli 17. července. Auta VW Passat a Škoda Octavia se při projíždění zatáčkou střetla pravou přední částí. Dechové zkoušky, jak u 45letého řidiče passatu, tak 64letého řidiče octavie byly negativní. Starší z řidičů u dopravní nehody utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.
 


Usnul za jízdy
Šumperk - S lehkým zraněním vyvázl z dopravní nehody 33letý řidič vozu Škoda Fabia, který v sobotu 16. července okolo 22 hodiny havaroval v Šumperku. Muž zřejmě usnul, vyjel mimo silnici a narazil do zaparkovaného vozu Škoda Felicia. Fabie se však nezastavila, ale dále pokračovala v jízdě přes travnatou plochu a cyklostezku. Poté čelně narazila do kmene stromu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Na vozidlech vznikla škoda za 50 tisíc korun.


Ukradli mu batoh
Šumperk - Dvacetiletý mladík ze Šumperka přišel o svůj batoh. V noci na sobotu 16. července oslavoval na jedné šumperské diskotéce narozeniny. Neznámý pachatel využil jeho nepozornosti a odcizil mu batoh s věcmi. S batohem tak zmizely powerbanka, selfie tyč a mobilní telefon značky Samsung Galaxy S7. Krádeží vznikla celková škoda za 19 250 korun.

Při rozhovoru ji okradl
Šumperk - Chvilka nepozornosti se nevyplatila 18leté dívce z Přerovska, která v pátek 15. července navštívila Šumperk. Ve večerních hodinách si sedla na lavičku v parku Sady 1. Máje. Na půl hodiny si k ní přisedl neznámý muž, který si s ní začal povídat. Během rozhovoru v nestřežené chvíli dívce z kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou, finanční hotovostí 200 korun a tablet značky Samsung. Krádeží vznikla škoda za 4 350 korun.

Nedala přednost v jízdě
Březná - V pátek 15. července vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Březné. Okolo třinácté hodiny jela 73letá řidička ve voze Škoda Fabia po vedlejší silnici. Při nájezdu do křižovatky však nedala přednost vozu Škoda Yeti s 67letým řidičem, který projížděl po hlavní silnici. Přední částí narazila do levého boku yetiho. Při dopravní nehodě vznikla na fabii škoda za 50 tisíc korun a na voze Škoda Yeti 150 tisíc korun.


Kvůli nepozornosti přišla o kabelku
Šumperk - Škodu za 17 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel krádeží kabelky. V pátek 15. července odpoledne na parkovišti supermarketu v Šumperku využil nepozornosti 58leté ženy. Ženě odcizil kabelku, kterou měla pověšenou na nákupním vozíku. I s kabelkou tak zmizela peněženka, platební karty, mobilní telefon Samsung, dioptrické brýle, finanční hotovosti 1 500 korun a osobní doklady.

Poškrábal kapotu a blatník
Šumperk - Škodu za 25 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který v noci na pátek 15. července poškrábal osobní vůz Škoda Octavia, který byl zaparkován na ulici Fibichova. Na přední kapotě a blatníku vytvořil několik rýh o délkách od 5 do 80 cm. Pětapadesátiletému majiteli způsobil škodu za 25 tisíc korun.

Peníze nechal bez dozoru
Šumperk - Krádež finanční hotovosti oznámil na policii 55letý muž ze Šumperku. V průběhu 14. července mu neznámý pachatel v šumperské restauraci odcizil obálku s finanční hotovostí 70 tisíc korun. Peníze, které měl v příruční tašce, nechal několikrát v restauraci bez dozoru, když si odskočil na toaletu.

Neoprávněně ženě chodil na Facebook
Šumperk - Ze spáchání přečinů neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a porušení tajemství dopravovaných zpráv je podezřelý dosud neznámý pachatel, který neoprávněně vnikl do tří facebookových profilů 39leté ženy ze Šumperku. Pachatel v době od 1. června do 20. července překonal bezpečností hesla k facebookovým profilům. Do profilů opakovaně vstupoval a u dvou změnil přístupová hesla, čímž zamezil přístup oprávněné uživatelky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.