ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 29. týden

24. července 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Nalezl mrtvého muže
 • Doplatil na nepozornost
 • Pod podjezdem došlo ke srážce
 • Alkohol za volant nepatří
 • Bezpečnostní opatření na Zábřežsku
 • Vozidla se střetla se v zatáčce
 • Usnul za jízdy
 • Ukradli mu batoh
 • Při rozhovoru ji okradl
 • Nedala přednost v jízdě
 • Kvůli nepozornosti přišla o kabelku
 • Poškrábal kapotu a blatník
 • Peníze nechal bez dozoru
 • Neoprávněně ženě chodil na Facebook

Nalezl mrtvého muže
Zábřeh - Dne 23. července před třetí hodinou ranní oznámil řidič taxíku, že v Zábřehu, v místní části Růžové údolí, poblíž autobusové zastávky nalez v odstaveném vozidle muže bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval úmrtí z dosud nezjištěných příčin. Cizí zavinění bylo vyloučeno. Ve věci byla nařízena soudní pitva. V zemřelém byl ztotožněn 59letý muž ze Zábřežska.

Doplatil na nepozornost
Šumperk - Po osmé hodině večer na parkovišti u prodejny Penny narazil devětadvacetiletý řidič vozu značky Škoda do lampy veřejného osvětlení. Dle svého vyjádření se plně nevěnoval řízení. Dechová zkouška u muže byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 40 tisíc korun a na ochranném rámu lampy 2 tisíce korun.


Pod podjezdem došlo ke srážce
Branná - Škoda 100 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě ve čtvrtek 21. července mezi obcemi Branná a Ostružná. Šestačtyřicetiletá žena jela s vozem Peugeot 307 od Ostružné. Po najetí do podjezdu pod železniční tratí se střetla s protijedoucím vozidlem VW Transporter, které řídil 35letý muž. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Alkohol za volant nepatří
Šumperk - Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v úterý 19. července v Šumperku. V brzkých ranních hodinách kontrolovali vůz Chysler Voyager s 43letým mužem za volantem. Když ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,77 ‰ alkoholu. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely.
Mohelnice - Dalšího opilého řidiče zastavili policisté o tři hodiny později v Mohelnici. Osmačtyřicetiletý muž řídil vůz značky Daewoo. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,81 ‰ alkoholu.
Hrabenov – 19. července před pátou hodinou zastavili šumperští policisté v obci Hrabenov vůz Ford Escort. Osmapadesátiletý řidič policistům předložil všechny doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, ale dechová zkouška vyšla pozitivně, a to s výsledkem 1,08 ‰ alkoholu. Následně se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.
Hanušovice – Dvaačtyřicetiletého muže zastavili policisté 20. července v brzkých ranních hodinách v Hanušovicích. I u něj policisté zjistili požití alkoholu před jízdou. Přístroj naměřil hodnotu 1,59 ‰ alkoholu. Řidič byl následně zadržen a umístěn do policejní cely.
Všichni tito řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Bezpečnostní opatření na Zábřežsku
Zábřeh - V pondělí 18. července proběhlo na Zábřežsku opatření zaměřené na bezpečnost silničního provozu. Během dopoledne policisté zkontrolovali 74 vozidel. U 17 z nich zjistili, že se dopustili přestupku proti BESIPu. Všechny přestupky policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Nejčastějšími prohřešky byly užití vozidla ve špatném technickém stavu a nepoužití bezpečnostních pásů. Ve třech případech řidiči jeli bez předepsaných dokladů, ve dvou případech nerespektovali dopravní značení a po jednom prohřešku byla jízda bez předepsaného osvětlení a jízda na motocyklu bez ochranné přilby.

Vozidla se střetla se v zatáčce
Hanušovice - Škoda 350 tisíc korun vznikla při dopravní nehodě, která se odehrála mezi obcemi Hanušovice a Kopřivná v neděli 17. července. Auta VW Passat a Škoda Octavia se při projíždění zatáčkou střetla pravou přední částí. Dechové zkoušky, jak u 45letého řidiče passatu, tak 64letého řidiče octavie byly negativní. Starší z řidičů u dopravní nehody utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.
 


Usnul za jízdy
Šumperk - S lehkým zraněním vyvázl z dopravní nehody 33letý řidič vozu Škoda Fabia, který v sobotu 16. července okolo 22 hodiny havaroval v Šumperku. Muž zřejmě usnul, vyjel mimo silnici a narazil do zaparkovaného vozu Škoda Felicia. Fabie se však nezastavila, ale dále pokračovala v jízdě přes travnatou plochu a cyklostezku. Poté čelně narazila do kmene stromu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Na vozidlech vznikla škoda za 50 tisíc korun.


Ukradli mu batoh
Šumperk - Dvacetiletý mladík ze Šumperka přišel o svůj batoh. V noci na sobotu 16. července oslavoval na jedné šumperské diskotéce narozeniny. Neznámý pachatel využil jeho nepozornosti a odcizil mu batoh s věcmi. S batohem tak zmizely powerbanka, selfie tyč a mobilní telefon značky Samsung Galaxy S7. Krádeží vznikla celková škoda za 19 250 korun.

Při rozhovoru ji okradl
Šumperk - Chvilka nepozornosti se nevyplatila 18leté dívce z Přerovska, která v pátek 15. července navštívila Šumperk. Ve večerních hodinách si sedla na lavičku v parku Sady 1. Máje. Na půl hodiny si k ní přisedl neznámý muž, který si s ní začal povídat. Během rozhovoru v nestřežené chvíli dívce z kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou, finanční hotovostí 200 korun a tablet značky Samsung. Krádeží vznikla škoda za 4 350 korun.

Nedala přednost v jízdě
Březná - V pátek 15. července vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Březné. Okolo třinácté hodiny jela 73letá řidička ve voze Škoda Fabia po vedlejší silnici. Při nájezdu do křižovatky však nedala přednost vozu Škoda Yeti s 67letým řidičem, který projížděl po hlavní silnici. Přední částí narazila do levého boku yetiho. Při dopravní nehodě vznikla na fabii škoda za 50 tisíc korun a na voze Škoda Yeti 150 tisíc korun.


Kvůli nepozornosti přišla o kabelku
Šumperk - Škodu za 17 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel krádeží kabelky. V pátek 15. července odpoledne na parkovišti supermarketu v Šumperku využil nepozornosti 58leté ženy. Ženě odcizil kabelku, kterou měla pověšenou na nákupním vozíku. I s kabelkou tak zmizela peněženka, platební karty, mobilní telefon Samsung, dioptrické brýle, finanční hotovosti 1 500 korun a osobní doklady.

Poškrábal kapotu a blatník
Šumperk - Škodu za 25 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který v noci na pátek 15. července poškrábal osobní vůz Škoda Octavia, který byl zaparkován na ulici Fibichova. Na přední kapotě a blatníku vytvořil několik rýh o délkách od 5 do 80 cm. Pětapadesátiletému majiteli způsobil škodu za 25 tisíc korun.

Peníze nechal bez dozoru
Šumperk - Krádež finanční hotovosti oznámil na policii 55letý muž ze Šumperku. V průběhu 14. července mu neznámý pachatel v šumperské restauraci odcizil obálku s finanční hotovostí 70 tisíc korun. Peníze, které měl v příruční tašce, nechal několikrát v restauraci bez dozoru, když si odskočil na toaletu.

Neoprávněně ženě chodil na Facebook
Šumperk - Ze spáchání přečinů neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a porušení tajemství dopravovaných zpráv je podezřelý dosud neznámý pachatel, který neoprávněně vnikl do tří facebookových profilů 39leté ženy ze Šumperku. Pachatel v době od 1. června do 20. července překonal bezpečností hesla k facebookovým profilům. Do profilů opakovaně vstupoval a u dvou změnil přístupová hesla, čímž zamezil přístup oprávněné uživatelky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).