ZPRÁVY

Z policejní linky - 29. týden

19. července 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Odcizil přívěsný vozík
 • Řidič náklaďáku si přihnul
 • Rychlík srazil muže
 • Kradli sudy od piva
 • Odcizil modřín
 • Na půdě nalezl nábojnici
 • Přecenil své schopnosti
 • Do domu vhodil výbušninu
 • Odcizil smrkové dříví
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Řídil i přes zákaz
 • Vloupal se do kavárny a hospody
 • Alkohol za volant nepatří

Odcizil přívěsný vozík
Šumpersko - Trestného činu užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. do 18. července z volně přístupné plochy areálu bývalého závodu Hedva odcizil nákladní vozík, který byl připojený k odstavenému dodávkovému vozidlu. Tímto jednáním tak způsobil firmě škodu kolem 100 tisíc korun.

Řidič náklaďáku si přihnul
Nový Malín - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 45letý muž z Nového Jičína, který byl dne 18. července po dvacáté hodině kontrolován v Novém Malíně jako řidič nákladního vozidla Avia. U muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2, 89 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Rychlík srazil muže
Mohelnice - V neděli 19. července dne kolem čtvrté hodiny ranní na železniční trati mezi Mohelnici a Lukavicí došlo ke střetu mezi vlakovou soupravou a osobou. Ke střetu došlo na druhé koleji vlakového nádraží v Mohelnici, kdy rychlík zastavil po čtyři sta metrech od kolize směrem na Lukavici. Muž svým zraněním na místě podlehl. U strojvedoucí byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. V současné době jsou totožnost muže a okolnosti střetu předmětem šetření.

Kradli sudy od piva

Úsov
- Z trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci jsou podezřelí dva muži ve věku 22 a 23 let z Olomoucka. Ti v době od 12. do 16. července na ulici Podlesí v Úsově vnikli oknem do budovy místního sdružení, kde odcizili peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 3 tisíce korun. Dále odcizili plachtu deštníku a kombo. Celkově způsobili škodu přes 12 tisíc korun. Oba pachatelé dále vnikli do sklepních prostor budovy na ulici Podlesí v Úsově, kde po odstranění mříží odcizili devět prázdných padesátilitrových sudů na pivo. Tímto jednáním způsobili škodu ve výši 9 tisíc korun. Na základě policejního šetření byli oba pachatelé zjištěni, kdy se prokázalo, že 23letý muž dne 1. července vnikl do objektu restaurace na ulici Petra Bezruče v Mohelnici. Z objektu odcizil jeden prázdný padesátilitrový sud na pivo, kdy majiteli způsobil škodu ve výši kolem tisíce korun. Muž se uvedených trestných činů dopustil i přesto, že byl v roce 2014 odsouzen k podmínečnému trestu za obdobnou trestnou činnost.

Odcizil modřín
Kamenná
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 16. července z lesa v katastru obce Kamenná odcizil kolem 20 metrů krychlových modřínového dřeva, které bylo pokácené a složené vedle lesní cesty. Tímto jednáním způsobil firmě ze Zábřehu škodu přes 46 tisíc korun.

Na půdě nalezl nábojnici
Postřelmůvek
- Dne 15. července po devatenácté hodině oznámil na policii v Zábřehu 39letý muž, že při vyklízení půdy v domě po prarodičích v Postřelmůvku nalezl pod uvolněnou deskou podlahy munici. Na nález nesahal a okamžitě kontaktoval policii. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o vystřelenou, prázdnou dělostřeleckou nábojnici, kterou zajistil a převezl k likvidaci. K ohrožení nebo zranění osob nedošlo.

Přecenil své schopnosti
Bratrušov
- Dne 14. července před třináctou hodinou na silnici mezi obcemi Bratrušov a Šumperk došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Jednatřicetiletý muž ze Šumperka jel s vozidlem Fiat Bravo ve směru od Bratrušova, kdy nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk. Manévr nezvládl a narazil do travnatého valu, od kterého se odrazil zpět na silnici, kde se převrátil na střechu. Při nehodě se lehce zranil, dechová zkouška byla negativní. Škoda na vozidle činí 30 tisíc korun. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muži byl vydán řidičský průkaz v dubnu tohoto roku, řidičem je teprve necelé tři měsíce. 


Do domu vhodil výbušninu
Zábřežsko
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. do 14. července v obci na Zábřežsku nejdříve poškodil kamenem skleněnou výplň plastového okna u rekreačního objektu a následně způsobeným otvorem vhodil do domu nespecifikovanou výbušninu. Explozí došlo k poškození celého přízemí domu, jeho vybavení a stropu po celém obvodu stavby. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku přes 328 tisíc korun. V objektu se v inkriminovanou dobu nikdo nenacházel. Majitel po příjezdu na místo zjistil, k čemu došlo a vše oznámil na policii. Ke zranění osob nedošlo. V současné době jsou okolnosti celého případu předmětem šetření a pyrotechnik zajistil na místě zbytky výbušniny k expertíze.

Odcizil smrkové dříví
Mohelnicko
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době 11. do 14. července v lese v katastru obce Lechovice na Mohelnicku za pomocí těžké techniky pokácel a odcizil kolem 30 metrů krychlových smrkového dřeva. Celkově způsobil škodu firmě z Brna ve výši přes 75 tisíc korun. V případě dopadení hrozí za tento čin pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Dopravně bezpečnostní akce
Zábřeh
- Dne 13. července v dopoledních hodinách v Zábřehu proběhla bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Během této malé akce policisté zkontrolovali 72 vozidel, kdy zjistili 25 přestupků. Čtyřiadvaceti řidičům byla uložena bloková pokuta na místě v celkové výši 2500 korun a jeden řidič byl řešen za jízdu pod vlivem alkoholu, kdy věc byla oznámena k příslušnému správnímu orgánu. Nejčastěji policisté řešili technický stav vozidel.

Řídil i přes zákaz
Šumperk
- Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 24letý muž ze Šumperka. Mladého muže jako řidiče motorového vozidla v sobotu 11. července večer v Šumperku zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté u řidiče také provedli orientační zkoušku na testeru DrugWipe s pozitivním výsledkem na amfetaminy. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči se mladík odmítl podrobit. Navíc policisté zjistili, že mladý muž má rozsudkem soudu až do června roku 2019 uložený trestu zákazu činnosti, a to řízení všech motorových vozidel. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Vloupal se do kavárny a hospody
Nový Malín
- V nočních hodinách na neděli 12. července se vloupal neznámý pachatel do dvou pohostinských zařízení, kavárny a hospody v obci Nový Malín. Do kavárny vnikl přes okénko v kuchyni, kde vzal čtyři nože v hodnotě čtyři tisíce korun, které však při odchodu zanechal položené z venkovní strany okénka. K odcizení jiných věcí v kavárně nedošlo. Z hospody pak pachatel odcizil 24 kartonů cigaret, finanční hotovost z číšnického fleku, dámské horské jízdní kolo, dámskou bundu a batoh s osobními věcmi. Škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 60 tisíc korun.

Alkohol za volant nepatří
Šumperk
- Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 39letý muž ze Šumperska. Muže při jízdě motorovým vozidlem v neděli 12. července brzy ráno v Šumperku zastavila a kontrolovala hlídka městské policie. Strážníci u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. Přístroj při první dechové zkoušce naměřil 1,60 promile a při opakované zkoušce prováděné po čtvrthodině 1,78 promile. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči se muž odmítl podrobit. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která řidiče zadržela a umístila do policejní cely. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.