ZPRÁVY

Z policejní linky - 29. týden

19. července 2014, 13:15, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
  • Místo ryby vylovil pistoli
  • Vzal kávu a televizor
  • Poškodil stroj a odcizil naftu
  • Ze zahrady ukradl dřevo
  • Navrtal nádrž
  • Rozebral most
  • Odcizil vrtací kladivo
  • Odcizil zateplovací vatu
  • Cyklista střet nepřežil

Vzal kávu a televizor
Petrov nad Desnou - V pátek 18. července došlo ke vloupání do jednoho z objektů na neoploceném pozemku v Petrově nad Desnou. Zatím neznámý pachatel do objektu vnikl sklepem a následně po poškození dveří i do jednoho z bytů. Z něj ukradl kilogramové balení kávy a LCD televizor. Dvěma poškozeným způsobil celkovou škodu 6 600 korun.

Místo ryby vylovil pistoli

Zábřeh
- Dne 17. července před devatenáctou hodinou při rybolovu v řece Sázavě v Zábřehu nalezl rybář pouzdro se zbraní. Devětatřicetiletý muž stahoval rybářské náčiní, kdy háčkem zachytil nějaký předmět a posléze na břeh vytáhl pouzdro, ve kterém byla krátká střelná zbraň. Nález odevzdal na policii. Bližší prohlídkou bylo zjištěno, že se jedná o plynovou pistoli se zásobníkem a šesti náboji. Zbraň je nefunkční, jelikož nemá úderník. Pistole byla uložena do skladu na oddělení v Zábřehu.

Poškodil stroj a odcizil naftu
Loštice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. července v areálu kamenolomu v Lošticích odcizil ze zaparkovaného pracovního stroje 300 litrů motorové nafty. Dále odcizil tlakovou hadici a prořízl palivovou hadici. Celkově tak na stroji a odcizené naftě způsobil škodu kolem 18 tisíc korun.

Ze zahrady ukradl dřevo
Vyšehoří
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. března do 14. července v obci Vyšehoří z parcely soukromých majitelů odcizil tři jehličnaté stromy, z toho jeden strom pokácel. Celkově tak způsobil škodu kolem 15 tisíc korun.

Navrtal nádrž
Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 16. července na ulici Olomoucké v Zábřehu navrtal nádrž u zaparkovaného vozidla Škoda Fabia a následně odcizil šestnáct litrů benzínu. Majiteli tak způsobil škodu 3600 korun.

Rozebral most
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. ledna do 16. července odcizil komponenty z mostu, který je nad železniční tratí v Mohelnici. Celkem odcizil 100 kusů zábradelních svodidel. V současné době se čeká na odborné vyjádření ohledně způsobené škody, která vznikla městu Mohelnice.

Odcizil vrtací kladivo
Dolní Studénky
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který 15. července v odpoledních hodinách v Dolních Studénkách z volně přístupného prostoru u rekonstruované základní školy odcizil vrtací kladivo značky Hilti. Způsobil škodu kolem 20 tisíc korun.

Odcizil zateplovací vatu
Sudkov
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 15. července z volně přístupného staveniště v obci Sudkov odcizil 85 balení zateplovací vaty. Tímto jednáním způsobil firmě škodu přes 38 tisíc korun.

Cyklista střet nepřežil
Šumperk, Bludov
- V neděli 13. Července odpoledne po šestnácté hodině došlo ve směru od obce Bludov na Šumperk k dopravní nehodě mezi cyklistou a motocyklistou. Osmatřicetiletý motocyklista z Náchoda jel od obce Bludov na motocyklu Ducati. Nepřizpůsobil rychlost a při průjezdu levotočivou zatáčkou se střetl s cyklistou, který jel ve stejném směru. Oba následně upadli na zem. Při střetu utrpěl 78letý cyklista těžké poranění, kterému v nemocnici v Šumperku podlehl. Řidič motocyklu byl zraněn těžce a byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Šumperku. Dechová zkouška i test na drogy u motocyklisty byly negativní. Škoda na kole činí 1000 korun a motocyklu 50 tisíc korun. Řidič motocyklu je podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti.
Z důvodu řádného prošetření celé tragické nehody žádá policie případně svědky, aby se dostavili na policii v Šumperku, nebo kontaktovali telefonní linky 974779452 či 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.