ZPRÁVY

Z policejní linky - 29. týden

19. července 2014, 13:15, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
  • Místo ryby vylovil pistoli
  • Vzal kávu a televizor
  • Poškodil stroj a odcizil naftu
  • Ze zahrady ukradl dřevo
  • Navrtal nádrž
  • Rozebral most
  • Odcizil vrtací kladivo
  • Odcizil zateplovací vatu
  • Cyklista střet nepřežil

Vzal kávu a televizor
Petrov nad Desnou - V pátek 18. července došlo ke vloupání do jednoho z objektů na neoploceném pozemku v Petrově nad Desnou. Zatím neznámý pachatel do objektu vnikl sklepem a následně po poškození dveří i do jednoho z bytů. Z něj ukradl kilogramové balení kávy a LCD televizor. Dvěma poškozeným způsobil celkovou škodu 6 600 korun.

Místo ryby vylovil pistoli

Zábřeh
- Dne 17. července před devatenáctou hodinou při rybolovu v řece Sázavě v Zábřehu nalezl rybář pouzdro se zbraní. Devětatřicetiletý muž stahoval rybářské náčiní, kdy háčkem zachytil nějaký předmět a posléze na břeh vytáhl pouzdro, ve kterém byla krátká střelná zbraň. Nález odevzdal na policii. Bližší prohlídkou bylo zjištěno, že se jedná o plynovou pistoli se zásobníkem a šesti náboji. Zbraň je nefunkční, jelikož nemá úderník. Pistole byla uložena do skladu na oddělení v Zábřehu.

Poškodil stroj a odcizil naftu
Loštice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. července v areálu kamenolomu v Lošticích odcizil ze zaparkovaného pracovního stroje 300 litrů motorové nafty. Dále odcizil tlakovou hadici a prořízl palivovou hadici. Celkově tak na stroji a odcizené naftě způsobil škodu kolem 18 tisíc korun.

Ze zahrady ukradl dřevo
Vyšehoří
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. března do 14. července v obci Vyšehoří z parcely soukromých majitelů odcizil tři jehličnaté stromy, z toho jeden strom pokácel. Celkově tak způsobil škodu kolem 15 tisíc korun.

Navrtal nádrž
Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 16. července na ulici Olomoucké v Zábřehu navrtal nádrž u zaparkovaného vozidla Škoda Fabia a následně odcizil šestnáct litrů benzínu. Majiteli tak způsobil škodu 3600 korun.

Rozebral most
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. ledna do 16. července odcizil komponenty z mostu, který je nad železniční tratí v Mohelnici. Celkem odcizil 100 kusů zábradelních svodidel. V současné době se čeká na odborné vyjádření ohledně způsobené škody, která vznikla městu Mohelnice.

Odcizil vrtací kladivo
Dolní Studénky
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který 15. července v odpoledních hodinách v Dolních Studénkách z volně přístupného prostoru u rekonstruované základní školy odcizil vrtací kladivo značky Hilti. Způsobil škodu kolem 20 tisíc korun.

Odcizil zateplovací vatu
Sudkov
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 15. července z volně přístupného staveniště v obci Sudkov odcizil 85 balení zateplovací vaty. Tímto jednáním způsobil firmě škodu přes 38 tisíc korun.

Cyklista střet nepřežil
Šumperk, Bludov
- V neděli 13. Července odpoledne po šestnácté hodině došlo ve směru od obce Bludov na Šumperk k dopravní nehodě mezi cyklistou a motocyklistou. Osmatřicetiletý motocyklista z Náchoda jel od obce Bludov na motocyklu Ducati. Nepřizpůsobil rychlost a při průjezdu levotočivou zatáčkou se střetl s cyklistou, který jel ve stejném směru. Oba následně upadli na zem. Při střetu utrpěl 78letý cyklista těžké poranění, kterému v nemocnici v Šumperku podlehl. Řidič motocyklu byl zraněn těžce a byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Šumperku. Dechová zkouška i test na drogy u motocyklisty byly negativní. Škoda na kole činí 1000 korun a motocyklu 50 tisíc korun. Řidič motocyklu je podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti.
Z důvodu řádného prošetření celé tragické nehody žádá policie případně svědky, aby se dostavili na policii v Šumperku, nebo kontaktovali telefonní linky 974779452 či 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.