ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 28. týden

14. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Nevydařená krádež
 • Ukradl naftu
 • Alkohol za volantem
 • Vykradl maringotku a odjel s autem
 • Ukrást automobil se mu nepovedlo
 • Řidič kamionu poškodil čerpací stanici
 • Opilý a agresivní manžel
 • Pachatel odcizil dřevní hmotu
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Muž byl vykázán ze společného obydlí
 • Pozor na lesní zvěř
 • Přistiženi při činu
 • Náhodná známost se muži nevyplatila
 • Krádež dřeva
 • Zmizel motocykl
 • Vyhýbal se výkonu trestu
 • Vážná dopravní nehoda
 • V alkoholovém opojení havaroval
 • Z firmy odjel vozem, ten pak zapálil

Nevydařená krádež
Šumperk – Devatenáctiletý mladík z Bruntálska málem doplatil na svou neopatrnost. V sobotu 13. července před půl třetí hodinou ranní seděl na lavičce v areálu nemocnice v Šumperku. Vedle sebe odložil peněženku, čehož po chvíli využil neznámý pachatel a peněženku mu sebral. Mladík si krádeže všiml a okamžitě se za zlodějem rozeběhl. Pachateli při běhu podrazil nohy, ten upadl a peněženka mu vypadla z ruky. Mladík si peněženku vzal nazpět a zloděj mezitím zmizel.

Ukradl naftu
Loštice – Neznámý pachatel odcizil velké množství pohonných hmot. Někdy v noci z úterý na středu 10. července někdo přelezl dvoumetrový plot a vnikl do soukromého areálu v Lošticích. U čtyř odstavených traktorů vypáčil víčka nádrží a odčerpal zhruba 720 litrů nafty. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 17 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Zábřeh – Pětapadesátiletý muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve čtvrtek 11. července o půl desáté večer policisté v Zábřehu zastavili a kontrolovali řidiče vozu Škoda Felicia. Muž byl vyzván k orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,67 promile alkoholu.

Vykradl maringotku a odjel s autem
Libina – Případ krádeže a neoprávněného užívání cizí věci řeší policisté v Libině. Neznámý pachatel zde v době od 10. do 11. července vnikl na pozemek u rodinného domu. Nejprve vypáčil okno vedoucí do maringotky vedle domu. Uvnitř odcizil různé nářadí v hodnotě cca 42 tisíc korun. Následně vnikl do odemčeného osobního vozidla značky Mazda, ve kterém našel uschované klíče. Vůz nastartoval a odjel s ním neznámo kam. Jednačtyřicetiletému majiteli tak vznikla škoda za 67 tisíc korun.

Ukrást automobil se mu nepovedlo
Mohelnice – Muž je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. V pátek 12. července, po čtvrté hodině ranní, byli policisté přivoláni k případu, kdy se jednatřicetiletý muž pokusil odcizit osobní vozidlo. Muž překonal oplocení areálu v Mohelnici a vnikl do vozidla Opel Vectra. Na to nemusel vynaložit ani moc úsilí, protože vozidlo bylo odemčeno a klíčky byly ve spínací skříňce. Muž vůz nastartoval a chtěl s ním opustit areál. Protože se mu to však přes hlavní bránu nepodařilo, chtěl s vozem projet oplocením. Ani tak nebyl úspěšný. Na místě ho zadrželi místní dobrovolní hasiči a předali ho policistům. Na vozidle a oplocení způsobil škodu ve výši 60 tisíc korun.

Řidič kamionu poškodil čerpací stanici
Mohelnice – Řidič způsobil v Mohelnici škodu za 76 tisíc korun. Ve čtvrtek 11. července zastavil sedmatřicetiletý cizinec s nákladním vozidlem na čerpací stanici v Mohelnici. Při vyjíždění od stojanu se začal stáčet. Zadní částí návěsu postupně narazil do reklamního poutače, oplechovaného sloupu a ochranného rámu stojanu. Řidič po nehodě zastavil a chvíli se dohadoval s obsluhou čerpací stanice. Poté, aniž by nehodu oznámil na Policii ČR, nasedl do vozidla a z místa odjel. Nákladní automobil zastavili až olomoučtí policisté na dálnici u obce Unčovice a dovezli ho zpět na místo nehody. Po návratu u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní, a to s výsledkem 0,89 promile alkoholu. Protože řidič uvedl, že alkohol požil až po jízdě, podrobil se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Vzhledem k tomu, že u cizince hrozilo podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení, mu policisté uložili kauci ve výši 5 tisíc korun. Způsobená škoda byla na návěsu vyčíslena na tisíc korun a na čerpací stanici 75 tisíc korun.


Opilý a agresivní manžel
Mohelnice – Mohelničtí policisté přijali oznámení o neshodách mezi manželi. Na tísňovou linku zavolal ve čtvrtek 11. července před dvaadvacátou hodinou dvaačtyřicetiletý muž. Ten žádal příjezd policistů, protože ho napadá jeho manželka. Když hlídka přijela na místo, zjistila, že vše je jinak. Agresorem v domácnosti byl právě manžel. Podnapilý muž, který nadýchal téměř 4 promile alkoholu, v průběhu dne slovně napadal jak svoji manželku, tak svého syna. Protože policisté již v průběhu dne řešili protiprávní jednání tohoto muže a situace se nezklidnila, využili svého oprávnění a agresora vykázali ze společného obydlí.

Pachatel odcizil dřevní hmotu
Velké Losiny – Dvaapadesátiletý muž oznámil na policii krádež dřeva. Neznámý pachatel měl v době od 3. do 8. července odcizit 10 kubíků smrkového dřeva. Klády byly uskladněny v katastru obce Velké Losiny a nachystány k odvozu. Pachatel tak svým jednáním způsobil škodu za 10 600 korun.

Za volantem neměl co pohledávat
Zábřeh – Policejní hlídka zastavila muže s platným zákazem řízení. V noci na čtvrtek 11. července si policisté během hlídkové služby všimli vozu, který projížděl ulicí Československé armády v Zábřehu. Vůz zastavili a zkontrolovali. Během lustrace hlídka zjistila, že třicetiletý řidič nemá za volantem co pohledávat, protože má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy byly negativní.

Muž byl vykázán ze společného obydlí
Mohelnice – Pětatřicetiletá žena požádala o víkendu mohelnické policisty o pomoc. Její jednačtyřicetiletý manžel se vrátil domů opilý a dělal nepořádek, ženě také vyhrožoval fyzickým napadením. Protože se nejednalo o první incident a ke slovním a fyzickým útokům ze strany manžela dochází dlouhodobě, rozhodla se žena věc oznámit na policii. Policisté agresivního muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Také přistoupili k vykázání muže ze společného obydlí na deset dní.

Pozor na lesní zvěř
Sobotín – Během jedné hodiny se na Šumpersku odehrály dvě dopravní nehody osobních vozidel, při kterých hrála roli lesní zvěř. Jako první oznámil havárii osmnáctiletý mladík. Ten jel v úterý 9. července před dvaadvacátou hodinou s vozem Honda Civic ve směru od Skřítku na Sobotín. Když mu do cesty vběhla lesní zvěř, snažil se jí vyhnout. Řízení strhl vlevo, přejel do protisměru a narazil do svodidel. Nárazem byl vůz odmrštěn do lesního náletu, kde zůstal ležet na střeše. Mladý řidič naštěstí žádné zranění neutrpěl. Na vozidle byla škoda předběžně vyčíslena na 22 tisíc korun a na svodidlech 15 tisíc korun.
Nový Malín – Za necelou hodinu havaroval mezi obcemi Hrabišín a Nový Malín dvaadvacetiletý muž s vozem Škoda Octavia. Řidiči vběhla přímo do cesty srnka a on nestihl zareagovat. Po čelním nárazu zvíře na místě uhynulo. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Přistiženi při činu
Šumperk – Dvěma mladíkům ve věku dvaadvacet a třiadvacet let sdělili šumperští policisté podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu neoprávněné užívání cizí věci ve stadiu pokusu. Těchto skutků se měli dopustit v sobotu 6. července okolo deváté hodiny večer na ulici Bratří Čapků v Šumperku. Tam za použití násilí vnikli do odstaveného uzamčeného vozu Volkswagen Golf. Ze zavazadlového prostoru vozu vydělali a připravili si k odnesení kompletní sadu sedadel k vozu Škoda Octavia, které si tam uložil majitel vozidla. Starší z mladíků poté usedl za volant a po manipulaci se spínací skříňkou se pokoušel vozidlo nastartovat. Přitom byl vyrušen samotným majitelem vozidla a jeho přítelkyní, kteří zrovna venčili psa. Ti okamžitě zalarmovali policisty, kteří po příjezdu na místo oba mladíky zadrželi.

Náhodná známost se muži nevyplatila
Šumperk – Muž ze Šumperka přišel o více než 5 tisíc korun. V neděli 7. července nad ránem okradla prozatím nezjištěná žena třicetiletého muže. Zatímco se s ním na ulici líbala, v nestřeženém okamžiku mu z náprsní kapsy košile vytáhla složené bankovky. Jakmile se peněz zmocnila, začala mít naspěch a vzápětí poškozenému zmizela z dohledu. Za uvedené jednání hrozí vypočítavé ženě mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.

Krádež dřeva
Jindřichov – Hanušovičtí policisté prověřují ukradenou dřevní hmotu. Někdy v době od 3. do 7. července zmizelo z areálu dřevoskladu v Jindřichově zhruba 80 kubíků smrkové kulatiny různých průměrů a délek od čtyř do čtrnácti metrů. Celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Zmizel motocykl
Šumperk – Policisté šetří krádež motocyklu. V pondělí 8. července se na šumperské policisty obrátil osmnáctiletý mladík s tím, že postrádá svůj motocykl značky Simson. Ten předešlého dne okolo půl jedenácté večer odstavil na Myslivecké ulici v Šumperku. V šest hodin ráno jej tam už nenašel. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na 4 500 korun.

Vyhýbal se výkonu trestu
Zábřeh – Muž, který se snažil vyhnout výkonu trestu odnětí svobody, si zadělal na další problémy. Devětadvacetiletý muž ze Zábřehu nerespektoval výzvu Okresního soudu v Šumperku, podle které měl nejpozději 22. května letošního roku nastoupit výkon trestu odnětí svobody. Do vazební věznice v Olomouci však putoval teprve v pondělí 8. července, a to v doprovodu policistů, kteří jej vypátrali v bytě jeho rodičů v Zábřehu.

Vážná dopravní nehoda
Bludov – Na Bludovském kopci došlo k vážné dopravní nehodě. Policisté, záchranáři i hasiči zasahovali v sobotu 6. července u havárie osmačtyřicetiletého motorkáře. Ten podle prvotního šetření vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl v klesání z Bludova na Šumperk průjezd levotočivou zatáčkou a se svým strojem značky KTM narazil vpravo do svodidla. Při nehodě utrpěl vážné zranění, se kterým byl letecky přepraven do nemocnice. Veškeré okolnosti a souvislosti, za kterých k této havárii došlo, jsou předmětem dalšího šetření. Škoda na motocyklu a motorkářské výbavě byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na poškozeném svodidle na 10 tisíc korun.


V alkoholovém opojení havaroval
Rohle – Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý dvaatřicetiletý muž ze Šumperska. Ten v neděli 7. července odpoledne nezvládl řízení svého vozidla na silnici mezi obcemi Nedvězí a Rohle. Na přímém úseku silnice sjel s vozem Škoda Felicia vpravo mimo silnici do silničního příkopu. Přestože místo opustil, policisté jej krátce po havárii dohledali a vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Ta byla s pozitivním výsledkem, a to 2,60 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a k požití alkoholických nápojů se přiznal.
Z firmy odjel vozem, ten pak zapálil
Loučná nad Desnou – Škodu přes 400 tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel. V blíže nezjištěné době od pátku 5. července, osmé hodiny ranní, se někdo vloupal do areálu firmy v Loučné nad Desnou – Rejhoticích. Za použití násilí vnikl do přilehlé haly, ze které odcizil svářečky, úhlové brusky a další cenné věci. Také vzal klíče od nákladního vozu Renault Master odstaveného před halou. Vozidla se následně zmocnil a odstavil jej poblíž Přemyslova, pod tzv. Sedláckou cestou, kde jej pravděpodobně úmyslně zapálil. Škodu způsobenou na vozidle majitel vyčíslil na 35 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.