ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 28. týden

15. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Havárie vozidla
 • Vloupání do rodinného domu
 • Řídím, piju nealko pivo
 • Za volantem neměli co dělat
 • Skončil u soudu
 • Rozbitá výloha
 • Odcizené nářadí
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Odjel s bagrem a skončil ve vazbě
 • Havárie motorkářů
 • Střety vlaků s osobami

Havárie vozidla
Úsov - Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u havárie v blízkosti obce Úsov. Ve čtvrtek 12. července o půl druhé odpoledne jel 36letý řidič vozu Škoda Octavia na silnici II/444 v úseku mezi obcemi Medlov a Úsov.Z dosud nezjištěných příčinpřejel do protisměru, kde narazil do vzrostlých stromů. Po havárii zůstal ve vozidle zaklíněn. Při nehodě se zranil a byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.


Vloupání do rodinného domu
Jindřichov – Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu. Ve čtvrtek 12. července v době od pěti hodin ráno do tří hodin odpoledne se někdo vloupal do rodinného domu v obci Jindřichov. Dovnitř se dostal vypáčením dřevěného okna. S sebou si odnesl svářecí invertor a elektrickou příklepovou vrtačku. Nezvaný host způsobil majiteli škodu za více než 7 tisíc korun.

Řídím, piju nealko pivo
Bludov – Řidiči se mohli setkat s netradiční silniční kontrolou v Bludově. Ve středu 11. července po poledni se policisté územního odboru Šumperk se zapojili do celorepublikové dopravně preventivní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo!“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven, a s BESIPEM. Cílem této akce je šíření osvěty mezi řidiči o tom, že nealkoholické pivo je bezpečnou alternativou u nás tak oblíbeného alkoholického nápoje. Během dne policisté zastavili a zkontrolovali čtyřicet vozidel. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi od zástupce pivovaru nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol. Zkrátka nepřišly ani děti. Ty policisté potěšili drobnými dárky. Ve dvou případech policisté zjistili špatný technický stav vozidel.


Za volantem neměli co dělat
Písařov, Nemile - Při silničních kontrolách odhalili policisté dvě osoby, které usedly za volant, aniž by vlastnily příslušné řidičské oprávnění. V prvním případě to byl 44letý muž. Toho policisté zastavili ve středu 11. července o půl páté ráno v Písařově. Další byla 28letá řidička vozu Škoda Fabia. Ta byla chycena ve čtvrtek 12. července po páté hodině ráno v Nemili. Oběma řidičům policisté další jízdu zakázali.

Skončil u soudu
Šumperk – Usednout za volant pod vlivem alkoholu se cizinci nevyplatilo. V sobotu 7. července v noci provedli strážníci Městské policie Šumperk na ulici M. R. Štefánika kontrolu řidiče osobního motorového vozidla značky Mercedes Benz. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla zjistili, že se jedná o 27letého cizince. Při komunikaci řidič jevil známky podnapilosti. Při dechových zkouškách mu strážníci naměřili hodnotu 2,15 promile alkoholu v dechu. Přivolaní policisté muže zadrželi a umístili v policejní cele. Následně si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a v úterý 10. července se ze svého protiprávního jednání zodpovídal u soudu.

Rozbitá výloha
Šumperk - Policisté pátrají po pachateli, který poničil výlohu. V noci na úterý 10. července rozbil neznámý pachatel doposud nezjištěným předmětem rozbil výlohu jedné z prodejen na ulici Vítězné v Šumperku. Poškozené společnosti způsobil škodu za 20 tisíc korun.

Odcizené nářadí
Zábřeh – Z podniku zmizelo nářadí. V blíže nezjištěné době od 4. do 9. července vnikl prozatím neznámý pachatel do objektu jednoho ze zábřežských podniků. Z plechové skříně, po odstranění visacího zámku, odcizil elektrické a pracovní nářadí v hodnotě za téměř 30 tisíc korun.

Najde se poctivý nálezce?
Postřelmov – Na zahrádce podniku přišel o tašku. V neděli 8. července se na zábřežské policisty obrátil 35letý muž s tím, že od brzkých ranních hodin postrádá příruční tašku, kterou si odložil na letní zahrádce pohostinství v Postřelmově. Poškozený tak přišel nejen o osobní doklady, ale také o mobilní telefon a finanční hotovost.

Odjel s bagrem a skončil ve vazbě
Zábřeh - Pobytem v policejní cele a obviněním ze spáchání přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání skončila v pondělí 2. července nad ránem touha 43letého muže. Z dosavadního šetření vyplynulo, že muž nejprve okolo třetí hodiny ráno násilně vniknul do vozidla Škoda Pick-up zaparkovaného na ulici 28. října. Po poškození spínací skříně a neúspěšném pokusu o nastartování vozidla, si odnesl alespoň hever. Z místa pak pokračoval směrem k areálu uhelných skladů, ve kterém si vyhlédl odemčenou multikáru. Ani s tou se mu však nepodařilo odjet. Nakonec nastoupil do neuzamčeného kolového rypadla značky K 406 Warynski, které pomocí klíče ponechaného v zapalování nastartoval. Se strojem pak zareálu vyjel uzavřenou a uzamčenou vjezdovou bránou. Jeho jízda skončila až na ulici Spojovací, kde byl zastaven a kontrolován hlídkou Městské policie Zábřeh. Na nestandardní průjezd pracovního stroje bránou strážníky upozornil občan, kterého probudil hluk připomínající mačkání plechů. Muž se ke svému protiprávnímu jednání doznal. Přivolaným policistům se snažil vysvětlit, že se chtěl jen projet po Zábřehu. Žádné z vozidel údajně neměl v úmyslu odcizit. Za volantem navíc neměl co dělat. Za jeho předchozí trestnou činnost mu byl totiž rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do června roku 2026.


Havárie motorkářů
Loučná nad Desnou – K první havárii motocyklu došlo na silnici I/44 v katastru Loučné nad Desnou. Ve čtvrtek 5. července krátce před půl čtvrtou odpoledne 36letý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy v prudké zatáčce a vyjel vpravo, kde havaroval do kovových svodidel. Při nehodě utrpěl zranění, se kterými byl převezen k ošetření do šumperské nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun, na poškozených svodidlech na 5 tisíc korun. Přestupek řidiče policisté vyřešili uložením pokuty.


O dva dny později, v sobotu 7. července před polednem, došlo na stejném místě k další havárii motocyklu. V tomto případě se 52letému řidiči mělo při nájezdu do prudké levotočivé zatáčky při brždění zablokovat zadní kolo. Následně došlo k pádu motocyklu i řidiče na vozovku. Motocykl se poté setrvačností sunul ke svodidlům umístěným po pravé straně silnice. Řidič pod svodidly podletěl a spadl z prudkého srázu do lesního porostu. Při nehodě utrpěl zranění. Po prvotním ošetření byl z místa přepraven vozidlem zdravotnické záchranné služby do Loučné, odkud byl letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun, na oblečení a ochranné přilbě na 15 tisíc korun.


Střety vlaků s osobami
Vysoké Žibřidovice – Během uplynulého týdne došlo hned dvakrát ke střetu vlaku s osobou. K prvnímu střetu došlo krátce po sedmé hodině ráno na železniční trati Hanušovice – Staré Město, v úseku mezi zastávkami Vysoké Žibřidovice a Chrastice. Motorový osobní vlak tam zachytil 20letého muže, který se pohyboval v kolejišti. Při nehodě mladík utrpěl vážná zranění. Z místa byl letecky transportován k ošetření a další hospitalizaci do Fakultní nemocnice Olomouc.
Zábřeh – K další tragické nehodě došlo v pátek 6. července před půl desátou večer v železniční stanici Zábřeh na Moravě. 23letý mladík se tam pohyboval v kolejišti v době, kdy místem ve směru z Prahy do Bohumína projížděla vlaková souprava Pendolino. Při nehodě mladík utrpěl zranění neslučitelná se životem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.