ZPRÁVY

Z policejní linky - 28. týden

12. července 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Utonutí muže
 • Tragická dopravní nehoda
 • Z kolárny zmizelo crossové kolo
 • Za volantem pod vlivem
 • Vloupal se do velínu trafostanice
 • Více poničil, než odcizil
 • Z restaurace musel po svých
 • Krádež přišel oznámit po týdnu
 • Vykradl restauraci
 • Vnikl do bistra a prodejny potravin
 • Způsobil pouze škodu
 • Letadlem narazil do letadla

Utonutí muže
Šumperk
- V sobotu 11. července přijali policisté oznámení o utonutí muže v Šumperku na rybníku s názvem „Benátky“. Nález oznámila na policii 53letá žena. Když policejní potápěči dostali tělo utonulého na břeh, policisté jej ztotožnili jako 37letého muže ze Šumperku. Ke zjištění přesné příčiny úmrtí byla u zemřelého nařízena soudní pitva.

Tragická dopravní nehoda
Mohelnicko
- V pátek 10. července krátce před devátou hodinou ráno došlo na silnici č. 35 mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí k dopravní nehodě mezi dodávkovým a nákladním vozidlem. Řidič dodávkového vozidla utrpěl smrtelné zranění, řidič nákladního vozidla byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Přesné příčiny nehody, její okolnosti, míra zavinění a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího policejního šetření. Silnice byla v místě nehody zcela neprůjezdná, provoz byl obnoven po 13. hodině.

Z kolárny zmizelo crossové kolo
Rapotín
- Zatím neznámý pachatel se v čase od 23. května do 9. července vloupal do společné kolárny v jednom z domů v Rapotíně a odcizil z ní pánské crossové jízdní kolo zn. Athor. Majiteli vznikla škoda za 8 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Za volantem pod vlivem
Mohelnice
- Ve čtvrtek 9. července krátce po půl šesté ráno kontrolovali policisté z obvodního oddělení Mohelnice v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Zábřežské v Mohelnici vozidlo Peugeot. U šestačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 1,09 promile alkoholu v dechu. Po poučení se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vloupal se do velínu trafostanice
Rapotín
- V době od 3. do 7. července se neznámý pachatel vloupal do velínu trafostanice firmy sídlící v areálu bývalých skláren v obci Rapotín. Z místa pak odcizil notebook, klešťový multimetr a instalatérské kleště. Firma škodu předběžně vyčíslila na bezmála 20 tisíc korun.

Více poničil, než odcizil
Zábřeh
- V noci na 8. července se vloupal neznámý pachatel do několika objektů v kamenolomu Račice v Zábřehu. Pachatel postupně vniknul do tří skladů, šatny a umývárny. Z objektů odcizil různé věci jako Solvinu, čtyři bedny od piva a šedesát prázdných lahví od piva, šest čtvrtkilových balení rozpustné kávy a sprchový závěs. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na bezmála 20 tisíc korun.

Z restaurace musel po svých
Rapotín
- V nočních hodinách na 9. července odcizil neznámý pachatel v areálu Losinka v Rapotíně jízdní kolo v hodnotě 12 tisíc korun. Majitel nechal neuzamčené kolo odstavené ve stojanu před restaurací nacházející se ve zmiňovaném areálu.

Krádež přišel oznámit po týdnu
Nový Malín
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 27. do 29. června v Novém Malíně vnikl neznámým způsobem do rodinného domu, kde z kuchyňské linky odcizil papírovou obálku s finanční hotovostí kolem 25 tisíc korun. Jednačtyřicetiletý muž toto zjistil včerejšího dne, kdy přišel věc oznámit na policii.

Vykradl restauraci
Vikýřovice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 6. do 7. července vnikl přes plastové okno do restaurace Sport bar na ulici Sokolské ve Vikýřovicích. Z objektu odcizil finanční hotovost 4 500 korun, balení rozpustné kávy a dva energetické nápoje. Na vybavení způsobil škodu kolem 6 tisíc korun a na odcizených věcech ve výši 4710 korun.

Vnikl do bistra a prodejny potravin
Vikýřovice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který 6. července mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní po rozbití skleněné výplně vchodových dveří vnikl do objektu bistra na ulici Sokolské ve Vikýřovicích. Z místa odcizil cigarety různých značek v hodnotě kolem 10 tisíc korun. Dále poškodil troje dveře, kdy škoda byla vyčíslena na částku 12 tisíc korun. Pachatel se následně z bistra dostal do spojovací chodby, kde po rozbití dalších dveří vnikl do přilehlé prodejny potravin. Zde odcizil další cigarety v hodnotě kolem 6 700 korun, příruční pokladnu s finanční hotovostí 1 tisíc korun a poškodil registrační pokladnu. Celkově způsobil škodu přes bezmála 43 tisíc korun.

Způsobil pouze škodu
Loštice
- Trestných činů pokusu krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 3. července do 6. července vnikl okenním průlezem ze střechy do výrobní budovy tvarůžků v obci Loštice. Pachatel se dostal do půdních prostor, kde poškodil dveře na chodbu ke kancelářím. Následně poškodil čtyři interiérové dveře u kanceláří. Z místa nic neodcizil, ale způsobil škodu na vybavení ve výši kolem 10 tisíc korun.

Letadlem narazil do letadla
Nový Malín
- Dne 5. července po jedenácté hodině na sportovním letišti u Nového Malína došlo ke kolizi dvou letadel. Jednašedesátiletý pilot ze Šumperka roloval se svým hornoplošníkem po letišti, kdy přehlédl odstavené letadlo. Následně došlo ke střetu, kdy vrtulí a levým křídlem zavadil o směrové kormidlo, pravý trup, kabinu a křídlo odstaveného letadla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u pilota byla negativní. Předběžná škoda na letadle byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Případ byl předán Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.