ZPRÁVY

Z policejní linky - 28. týden

16. července 2012, 06:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 28. týden
 • Narazila do zábradlí
 • O dávky se dělili se zaměstnavatelem
 • Srazil cyklistu
 • Vařili pervitin
 • Chytili zloděje hned po činu
 • Kradl v objektu TJ Sokol Bludov
 • Podnapilý řidič ukončil svou jízdu v plotě - foto
 • Na opilého řidiče museli policisté namířit zbraň
 • Zloděje dopadli v kukuřičném poli
 • Narazila do zábradlí

  V úterý 17. července kolem osmnácté hodiny jela 27letá řidička cizí státní příslušnosti v Šumperku po ulici Dr. Beneše ve směru od budovy Okresního soudu a na křižovatce ulice Dr. Beneše a náměstí T. G. Masaryka se při odbočování vpravo nedostatečně věnovala řízení motorového vozidla Suzuki Baleno, narazila přední části vozidla do kovového zábradlí, které částečně vyvrátila a polámala. U řidičky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, celková škoda činí 35000 korun.

  O dávky se dělili se zaměstnavatelem

  Na základě písemného oznámení Okresní správy sociálního zabezpečení a na základě provedeného šetření policejního orgánu byly zahájeny úkony trestního řízení, kdy z trestného činu podvodu je podezřelých sedmnáct osob ze Šumperska, Jeseníku, Bruntálu a Karviné. Podezřelé osoby se po vzájemné dohodě nechaly zaměstnat v období května roku 2009 do července 2012 u fyzicky podnikající osoby na Šumpersku, že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nastoupí krátce po sepsání „fiktivní“ pracovní smlouvy pracovní neschopnost a o následně vyplacené dávky nemocenského pojištění se budou dělit se zaměstnavatelem. Tímto jednáním tak celkově byla způsobena škoda OSSZ více než 160 tisíc korun.

  Srazil cyklistu

  Jindřichov – K dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem a cyklistou došlo v pondělí kolem šesté hodiny ranní v obci Jindřichov na Hanušovicku. Osmapadesátiletý řidič vozidla Daf z Jeseníku projížděl obcí a předjížděl 45letého cyklistu. Při manévru mu neponechal dostatečný odstup a zachytil ho bokem. Cyklista utrpěl lehké poranění, se kterým byl hospitalizován v Šumperské nemocnici. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 0,44 promile alkoholu v dechu. Celková škoda činí 3000 Kč. Řidič nákladního vozidla je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
  Vařili pervitin

  Region – Z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami je obviněný 27letý muž ze Šumperka, který v době od roku 2009 do poloviny roku 2012 v zahradní chatce zahrádkářské kolonie Anenský dvůr ve Vikýřovicích, v bytě v Jesenické ulici a na dalších místech v Šumperku vyráběl pervitin (metamfetamin). Muž z počátku "vařil" pervitin jedenkrát týdně a v posledním roce pak každý den. Část užil pro svoji potřebu a zbytek prodal nebo zdarma předal dalším osobám. Ze stejného činu byl obviněn také 26letý muž z Mohelnicka. V době od začátku letošního roku do poloviny července v kotelně objektu bývalé školy v obci Rohle vyráběl z Modafenu drogu pervitin. Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let.

  Chytili zloděje hned po činu

  Mohelnice – Z trestného činu krádeže vloupáním jsou podezřelí dva muži ve věku 22 a 30 let ze Svitav a z Mohelnice. V noci ze 14. na 15. července vnikli v ulici Okružní v Mohelnici do objektu firmy Swis. Odcizili odtud hliníkové odlitky a zemní kabely. Muže krátce po činu dopadla policejní hlídka. 30letý muž nadýchal 2,84 promile alkoholu a mladší z nich 2,82 promile. Oba muži skončili na protialkoholní záchytné stanici. Případ je stále v šetření, škoda nebyla doposud vyčíslena.

  Kradl v objektu TJ Sokol Bludov


  Bludov – Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. do 11. července v ulici 8. května v Bludově vnikl do objektu TJ Sokol Bludov. Z místa odcizil křovinořez, rozmetadlo na umělá hnojiva a dva dvacetilitrové kanystry s benzínem. Celkově tak způsobil škodu přes 10 tisíc korun.

  Podnapilý řidič ukončil svou jízdu v plotě – foto

  Šumperk – Sedmadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicie jel 12. července o půl deváté večer po ulici Bohdíkovská směrem do centra. Muž nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a dostal smyk, který nezvládl a vyjel mimo silnici, kde narazil do plotu. Vozidlo se po nárazu do oplocení u rodinného domu převrátilo na bok. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní, policisté naměřili 1,26 promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidle a oplocení činí 15 tisíc korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Na opilého řidiče museli policisté vytáhnout zbraň


  Loučná nad Desnou
  – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý třicetiletý muž z Prahy, kterého 11. července po druhé hodině ranní policie kontrolovala v obci Loučná nad Desnou. Policisté dávali řidiči opakované příkazy k zastavení vozidla, ale muž na ně nereagoval. Posléze vozidlo zastavil a pod hrozbou namířené střelné zbraně uposlechl pokynů policisty a začal spolupracovat. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,54 promile alkoholu v dechu. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. K ohrožení zdraví a škodě na majetku nedošlo.

  Zloděje dopadli v kukuřičném poli

  Police – Dva pachatelé vnikli 11. července mezi osmou a devátou hodinou do areálu bývalé pily v obci Police. Muži v objektu nastříhali a připravili k odvozu elektrické kabely. Byli ale vyrušeni čtyřiačtyřicetiletým mužem, před kterým utekli do kukuřičného pole. Muž přivolal policejní hlídku. Policisté se služebním psem prohledali okolí, přičemž pes jednoho z pachatelů vystopoval. Šestadvacetiletý pachatel z Olomouce byl na místě zadržen, po druhém zloději se stále pátrá. Svým jednáním způsobili škodu kolem 60 tisíc korun.  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 19.7.2012 09:30
  Titulek: Těm řidičům snad dělá dobře srážení cyklistů,
  Autor: Tom
  106
  protože jinačí vysvětlení už nemám. Je to prakticky denně :-/
  Reagovat
  Datum: 23.7.2012 07:00
  Titulek: Re: Těm řidičům snad dělá dobře srážení cyklistů,
  Autor: franta
  87
  nechapu jak někdo takovej muže udělat řidičak,jsou to mačky
  Reagovat