ZPRÁVY

Z policejní linky - 28. týden

16. července 2012, 06:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 28. týden
 • Narazila do zábradlí
 • O dávky se dělili se zaměstnavatelem
 • Srazil cyklistu
 • Vařili pervitin
 • Chytili zloděje hned po činu
 • Kradl v objektu TJ Sokol Bludov
 • Podnapilý řidič ukončil svou jízdu v plotě - foto
 • Na opilého řidiče museli policisté namířit zbraň
 • Zloděje dopadli v kukuřičném poli
 • Narazila do zábradlí

  V úterý 17. července kolem osmnácté hodiny jela 27letá řidička cizí státní příslušnosti v Šumperku po ulici Dr. Beneše ve směru od budovy Okresního soudu a na křižovatce ulice Dr. Beneše a náměstí T. G. Masaryka se při odbočování vpravo nedostatečně věnovala řízení motorového vozidla Suzuki Baleno, narazila přední části vozidla do kovového zábradlí, které částečně vyvrátila a polámala. U řidičky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, celková škoda činí 35000 korun.

  O dávky se dělili se zaměstnavatelem

  Na základě písemného oznámení Okresní správy sociálního zabezpečení a na základě provedeného šetření policejního orgánu byly zahájeny úkony trestního řízení, kdy z trestného činu podvodu je podezřelých sedmnáct osob ze Šumperska, Jeseníku, Bruntálu a Karviné. Podezřelé osoby se po vzájemné dohodě nechaly zaměstnat v období května roku 2009 do července 2012 u fyzicky podnikající osoby na Šumpersku, že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nastoupí krátce po sepsání „fiktivní“ pracovní smlouvy pracovní neschopnost a o následně vyplacené dávky nemocenského pojištění se budou dělit se zaměstnavatelem. Tímto jednáním tak celkově byla způsobena škoda OSSZ více než 160 tisíc korun.

  Srazil cyklistu

  Jindřichov – K dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem a cyklistou došlo v pondělí kolem šesté hodiny ranní v obci Jindřichov na Hanušovicku. Osmapadesátiletý řidič vozidla Daf z Jeseníku projížděl obcí a předjížděl 45letého cyklistu. Při manévru mu neponechal dostatečný odstup a zachytil ho bokem. Cyklista utrpěl lehké poranění, se kterým byl hospitalizován v Šumperské nemocnici. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 0,44 promile alkoholu v dechu. Celková škoda činí 3000 Kč. Řidič nákladního vozidla je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
  Vařili pervitin

  Region – Z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami je obviněný 27letý muž ze Šumperka, který v době od roku 2009 do poloviny roku 2012 v zahradní chatce zahrádkářské kolonie Anenský dvůr ve Vikýřovicích, v bytě v Jesenické ulici a na dalších místech v Šumperku vyráběl pervitin (metamfetamin). Muž z počátku "vařil" pervitin jedenkrát týdně a v posledním roce pak každý den. Část užil pro svoji potřebu a zbytek prodal nebo zdarma předal dalším osobám. Ze stejného činu byl obviněn také 26letý muž z Mohelnicka. V době od začátku letošního roku do poloviny července v kotelně objektu bývalé školy v obci Rohle vyráběl z Modafenu drogu pervitin. Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let.

  Chytili zloděje hned po činu

  Mohelnice – Z trestného činu krádeže vloupáním jsou podezřelí dva muži ve věku 22 a 30 let ze Svitav a z Mohelnice. V noci ze 14. na 15. července vnikli v ulici Okružní v Mohelnici do objektu firmy Swis. Odcizili odtud hliníkové odlitky a zemní kabely. Muže krátce po činu dopadla policejní hlídka. 30letý muž nadýchal 2,84 promile alkoholu a mladší z nich 2,82 promile. Oba muži skončili na protialkoholní záchytné stanici. Případ je stále v šetření, škoda nebyla doposud vyčíslena.

  Kradl v objektu TJ Sokol Bludov


  Bludov – Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. do 11. července v ulici 8. května v Bludově vnikl do objektu TJ Sokol Bludov. Z místa odcizil křovinořez, rozmetadlo na umělá hnojiva a dva dvacetilitrové kanystry s benzínem. Celkově tak způsobil škodu přes 10 tisíc korun.

  Podnapilý řidič ukončil svou jízdu v plotě – foto

  Šumperk – Sedmadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicie jel 12. července o půl deváté večer po ulici Bohdíkovská směrem do centra. Muž nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a dostal smyk, který nezvládl a vyjel mimo silnici, kde narazil do plotu. Vozidlo se po nárazu do oplocení u rodinného domu převrátilo na bok. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní, policisté naměřili 1,26 promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidle a oplocení činí 15 tisíc korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Na opilého řidiče museli policisté vytáhnout zbraň


  Loučná nad Desnou
  – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý třicetiletý muž z Prahy, kterého 11. července po druhé hodině ranní policie kontrolovala v obci Loučná nad Desnou. Policisté dávali řidiči opakované příkazy k zastavení vozidla, ale muž na ně nereagoval. Posléze vozidlo zastavil a pod hrozbou namířené střelné zbraně uposlechl pokynů policisty a začal spolupracovat. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,54 promile alkoholu v dechu. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. K ohrožení zdraví a škodě na majetku nedošlo.

  Zloděje dopadli v kukuřičném poli

  Police – Dva pachatelé vnikli 11. července mezi osmou a devátou hodinou do areálu bývalé pily v obci Police. Muži v objektu nastříhali a připravili k odvozu elektrické kabely. Byli ale vyrušeni čtyřiačtyřicetiletým mužem, před kterým utekli do kukuřičného pole. Muž přivolal policejní hlídku. Policisté se služebním psem prohledali okolí, přičemž pes jednoho z pachatelů vystopoval. Šestadvacetiletý pachatel z Olomouce byl na místě zadržen, po druhém zloději se stále pátrá. Svým jednáním způsobili škodu kolem 60 tisíc korun.  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 19.7.2012 09:30
  Titulek: Těm řidičům snad dělá dobře srážení cyklistů,
  Autor: Tom
  125
  protože jinačí vysvětlení už nemám. Je to prakticky denně :-/
  Reagovat
  Datum: 23.7.2012 07:00
  Titulek: Re: Těm řidičům snad dělá dobře srážení cyklistů,
  Autor: franta
  105
  nechapu jak někdo takovej muže udělat řidičak,jsou to mačky
  Reagovat

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).