ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 27. týden

7. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Auto neodjelo
 • Ohrožoval sebe i ostatní
 • Traktorista nedal přednost
 • Podvodnice připravila seniorku o úspory
 • Nezvaný host
 • Policisté odhalili další nezodpovědné řidiče
 • Únava za volantem
 • Tragická nehoda
 • Další podnapilý řidič

Auto neodjelo
Šumpersko – Pachatel prorazil nádrž a odčerpal z ní palivo. V sobotu 6. května odpoledne nechtělo vozidlo Opel Astra jet. Poškozený poté zjistil, že se nejedná o závadu, ale o úmyslné poškození. Neznámý pachatel totiž prorazil u vozidla nádrž na pohonné hmoty a odčerpal z ní zhruba čtyřicet litrů nafty. Vznikla škoda ve výši 1 300 korun na pohonných hmotách, na poškození auta vznikla předběžná škoda 6 tisíc korun leasingové společnosti.

Ohrožoval sebe i ostatní
Šumperk – Mladý muž řídil opilý a bez řidičského oprávnění. V pátek 5. května půl hodiny po půlnoci zastavili policisté na ulici Evaldova v Šumperku devatenáctiletého řidiče vozidla Opel Astra. Vzápětí zjistili, že mladík není držitelem řidičského oprávnění a nemá za volantem co dělat. Auto navíc řídil pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou mu policisté naměřili hodnotu 1,70 promile alkoholu v dechu.

Traktorista nedal přednost
Bušín – V Bušíně došlo ke střetu traktoru s osobním vozidlem. Ve středu 3. července nedal šedesátiletý traktorista, který vyjížděl z vedlejší silnice ve směru od Jakubovic, přednost v jízdě řidičce vozu Citroën jedoucí po hlavní silnici směrem od Bušína. Došlo ke střetu přední části traktoru, jehož řidič měl v úmyslu projet křižovatkou v přímém směru jízdy, s pravou boční částí osobního vozidla, které se po nárazu přetočilo na střechu. Při nehodě řidička osobního vozu utrpěla lehké zranění, se kterým byla přepravena k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se na místě podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Případná hmotná škoda na traktoru prozatím nebyla stanovena.


Podvodnice připravila seniorku o úspory
Chromeč – Díky rozsáhlému operativnímu šetření se šumperským kriminalistům podařilo přijít na stopu podvodnici. Podezřelá žena měla v prosinci loňského roku připravit o úspory devětasedmdesátiletou seniorku. Osmatřicetiletá podvodnice zavítala přímo do seniorčina bydliště v obci Chromeč na Šumpersku. Do jejího obydlí se vloudila pod záminkou, že je sociální pracovnice a dotazovala se, jak žena vychází s důchodem a zda je pro ni tento příjem dostačující. Překvapené seniorky se také zeptala, kde má své peníze uloženy a v nestřeženém okamžiku ji pak měla připravit nejméně o 70 tisíc korun. Nejen v souvislosti s tímto případem policisté nabádají k obezřetnosti při komunikaci s neznámými lidmi. Může se jednat o podvodníky s velmi příjemným chováním a vystupováním, kteří bývají často slušně a pěkně oblečeni a na první pohled nevypadají jako někdo, kdo má v úmyslu vás okrást. Se žádostí o pomoc se policisté obrací také na rodinné příslušníky. Je žádoucí, aby zejména osaměle žijícím seniorům často připomínali nástrahy takovýchto podvodných jednání.

 • Nikdy si nezvat domů cizí osoby.
 • Podvodník může zazvonit a například pod záminkou nabídky levnějších energií, různého zboží, nebo třeba jen s prosbou o skleničku vody dokáže během chvilky ukrást celoživotní úspory. Podomní prodejci ve většině případů nabízejí nekvalitní zboží, které mnohdy pochází z majetkové trestné činnosti.
 • Nevěřit žádným příběhům o svých blízkých, kteří telefonicky (v případě seniorů často zejména prostřednictvím pevných linek) osloví se žádostí o finanční pomoc v nouzi. V takovýchto případech hovor co nejdříve ukončit a dotyčného člena rodiny kontaktovat a ověřit, zda o pomoc skutečně požádal. V opačném případě ihned kontaktovat policii.

Nezvaný host
Vernířovice – Ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody je podezřelý prozatím neznámý pachatel. V blíže nezjištěné době od 31. května do odpoledne 2. července někdo vnikl do rekreační chalupy ve Vernířovicích. Do objektu se dostal přes okno verandy, zevnitř však nic neodcizil.

Policisté odhalili další nezodpovědné řidiče
Šumperk – V jeden den skončili dva řidiči v policejní cele.V pondělí 1. července po druhé hodině v noci zastavili policisté na ulici Jesenické řidiče vozu Škoda Felicia. Vzhledem k tomu, že jim mladík ke kontrole nepředložil řidičský průkaz, provedli jeho lustraci. Při té zjistili, že dvaadvacetiletý muž není držitelem žádného řidičského oprávnění. Zdaleka se však nejednalo o jediný prohřešek. Vozidlo, které užil k jízdě a na kterém byla propadlá technická kontrola, užil podle vyjádření majitele bez jeho svolení. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco dechová zkouška byla negativní, test na drogy ukázal pozitivní hodnotu na látky amfetamin/metamfetamin. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi a po provedení prvotních úkonů umístili do policejní cely.
Šumperk – V cele skončil také sedmatřicetiletý řidič, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Krátce před sedmou hodinou ráno jej policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v Šumperku při řízení osobního motorového vozidla. Během silniční kontroly jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Při té mu naměřili 1,07 promile alkoholu v dechu.

Únava za volantem
Hanušovice – Unavená řidič skončil v kolejišti. V pondělí 1. července krátce po čtrnácté hodině přijali policisté oznámení o havárii vozidla v kolejišti, na trati u úseku mezi Hanušovicemi a Potůčníkem. S vozem Opel Astra tam havaroval osmašedesátiletý řidič poté, co se dle svého vyjádření v důsledku únavy plně nevěnoval řízení. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Z důvodu nutnosti vyproštění havarovaného vozidla byl provoz na trati zhruba na hodinu zastaven. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Na železničním svršku škoda nevznikla. Za uvedený přestupek policisté řidiči uložili pokutu.


Tragická nehoda
Loučná nad Desnou – Na Šumpersku došlo k tragické nehodě cyklisty. V neděli 30. června krátce po půl druhé odpoledne přijali policisté oznámení o vážném pádu cyklisty, který z prozatím přesně nezjištěných příčin havaroval během sjezdu po místní komunikaci vedoucí z Dlouhých strání k obci Loučná nad Desnou. Čtyřiačtyřicetiletý muž při pádu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, ze kterých k této tragické události došlo, policisté nadále zjišťují.

Další podnapilý řidič
Mohelnice – Osmačtyřicetiletý řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V neděli 30. června po osmé hodině ráno usedl muž za volant vozu Škoda Felicia pod vlivem alkoholu. Mohelničtí policisté jej zastavili a kontrolovali na ulici Olomoucké. Nejprve jej vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla, následně také k podrobení se orientační dechové zkoušce. Při té mu naměřili hodnotu 1,44 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a policistům přiznal, že předešlého večera vypil větší množství alkoholu různého druhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 12.7.2019 10:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Jimbo
Kdo tohle pise? Autor musi byt, dle vybraneho slohu, taky uplne na plech
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.