ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 27. týden

8. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Řídil se zákazem
 • Další případ sprejerství
 • Únava za volantem
 • Požár bývalé ubytovny
 • Spadla klec
 • Dopravní nehoda
 • Řídil pod vlivem drog

Řídil se zákazem
Bludov – Policisté chytili muže, který řídil vozidlo i přes zákaz. V sobotu 7. července před jedenáctou hodinou večer zastavili policisté v Bludově řidiče motocyklu Yamaha. U 23letého řidiče při kontrole zjistili, že má Okresním soudem v Šumperku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2023. Navíc měl na motocyklu upevněnou odcizenou registrační značku.

Další případ sprejerství
Šumperk – Neznámý vandal řádil v Šumperku. V noci z úterý na středu 4. července na ulici Jesenická někdo postříkal kamennou zeď, poštovní schránky a chodník zelenou barvou. Škoda prozatím nebyla vyčíslena.

Únava za volantem
Staré Město – V blízkosti Starého Města došlo k dopravní nehodě. V úterý 3. července o půl třetí odpoledne jel 60letý řidič vozidla značky Peugeot po silnici II/446. Podle svého vyjádření během jízdy vlivem únavy přejel do protisměru, kde narazil do stromu. Při havárii se zranil a byl převezen k ošetření do nemocnice v Šumperku. Dechová zkouška, které se na místě podrobil, vyloučila, že by za volant usedl pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.


Požár bývalé ubytovny
Dolní Studénky – Policisté šetří případ požáru bývalé ubytovny Třemešek. V pondělí 2. července odpoledne byli policisté a osádky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje přivoláni k požáru bývalé ubytovny. Na likvidaci ohně se podílelo také několik jednotek z řad dobrovolných hasičů. Podle prvotního šetření vnikl požár v jednom z pokojů v podkroví, odkud se následně rozšířil a zachvátil část střechy. Během požáru a jeho následné likvidace nedošlo ke zranění osob. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku jeden a půl milionu korun.

Spadla klec
Šumpersko - Obviněním ze spáchání trestného činu podvodu skončilo protiprávní jednání mladého manželského páru ze Šumperska. 27letý muž a jeho o tři roky mladší žena měli podle kriminalistů v období od dubna roku 2015 až do začátku června 2017 nabízet na různých internetových inzertních portálech a na facebooku různé zboží, převážně elektroniku. Nabízené zboží ani neměli, pouze se chtěli neoprávněně obohatit. Ve více než sto dvaceti případech svou nabídkou zaujali a od potenciálních zákazníků postupně vylákali bezmála 200 tisíc korun. Poté, co zákazníci projevili zájem o zboží, které bylo za velmi atraktivní cenu, jej předem uhradili bankovním převodem. Nedočkali se však ani objednaného zboží, ani vrácení peněz.

Policisté doporučují, aby se při nakopování přes internet věnovala popzornost zejména níže uvedeným okolnostem:

 • Až nápadně nízká cena, často o třetinu až polovinu nižší, než je cena obvyklá.
 • Neautentické fotografie. V případě pochybností požádat prodejce o fotografii s nějakým specifickým prvkem.
 • Prodejce odmítá osobní předání, i když přes ochotui si pro zboží přijet. Vymlouvá se, že je na služební cestě, v zahraničí nebo například v nemocnici.
 • Komunikuje velmi špatnou češtinou.
 • Pro zvýšení důvěryhodnosti prodejci posílají okopírované doklady, ty mohou být ale odcizené.
 • Prodejce nechce slyšet o zaslání zboží na dobírku, žádá o zálohu předem, dobití kreditu nebo zaslání na anonymní číslo účtu (produkt anonymní předplacené karty Blesk peněženka).
 • Při zaslání peněz předem odmítá poslat číslo zásilky, snaží se komunikaci protahovat, nebo přestane komunikovat úplně.


Dopravní nehoda
Zábřeh – Mezi Zábřehem a Postřelmovem došlo k dopravní nehodě. Ve středu 27. června dopoledne v křižovatce silnic I/44, III/36919 a III/31527 měl 23letý řidič vozu VW Polo, který jel ve směru od Mohelnice, při odbočování vlevo přehlédnout řidiče vozu Opel Meriva, projíždějícího křižovatkou v přímém směru jízdy. Došlo ke střetu obou vozidel. Po střetu se Polo odrazilo vlevo, kde mělo narazilo do bílé dodávky, která stála na hranici křižovatky. V dodávce cestovali dva muži. Řidič po nárazu zkontroloval stav vozidla a odjel. Mladík a řidič opelu se na místě podrobili dechovým zkouškám. Mladému řidiči policisté naměřili hodnoty lehce přes 1,2 promile alkoholu v dechu. Policisté žádají řidiče uvedeného dodávkového vozidla, případně další svědky, aby dali vědět buď na čísle 735788600, nebo na bezplatné lince 158.


Řídil pod vlivem drog
Zábřeh – Řidič řídil i přes zákaz, a ještě k tomu pod vlivem drog. V neděli 1. července dopoledne provedli policisté v Zábřehu kontrolu 38letého řidiče osobního motorového vozidla. Ten nepředložil ke kontrole řidičský průkaz. Následnou lustrací muži zákona zjistili, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel s platností až do dubna roku 2020. Nejednalo se však o jediný řidičův prohřešek. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, kterému se podrobil, ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.