ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 27. týden

10. července 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Alkohol za volant nepatří
 • V baru přišel o peněženku
 • Tragická dopravní nehoda
 • Na hřbitově ukradl nůžky na plot
 • Řídil pod vlivem, přišel o řidičák
 • Sprejer se vloupal do garáže
 • Usedl za volant, přestože to má soudem zakázáno
 • Zloděj byl rychlý
 • Zatajení nálezu
 • Z pracovních strojů zmizela nafta
 • Policisté odhalili varnu pervitinu

Alkohol za volant nepatří
Velké Losiny - V sobotu 9. července kolem šesté hodiny ráno kontrolovali policisté na ulici Žárovské ve Velkých Losinách vozidlo Renault Master. U 37letého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu přes 1,7 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Další jízdu mu policisté zakázali a na místě zadrželi řidičský průkaz.

V baru přišel o peněženku
Velké Losiny - Ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v noci z pátku na sobotu odcizil v nestřeženém okamžiku 38letému muži v jednom z barů ve Velkých Losinách peněženku, kterou si na chvíli odložil. Kromě 3 500 korun v ní měl i osobní doklady a platební kartu. V případě zjištění pachatele mu za výše uvedený trestný čin hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Tragická dopravní nehoda
Hanušovicko - V pátek 8. července krátce po třinácté hodině došlo na komunikaci II/369 ve směru Hanušovice - Jeseník k tragické dopravní nehodě. Z dosud nezjištěných příčin se čelně střetl motorkář s protijedoucím dodávkovým vozidlem. Při nehodě motocyklista zemřel. Za jakých okolností k tragédii došlo, stejně jako míra zavinění a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Na hřbitově ukradl nůžky na plot
Úsov - Neznámý pachatel se vloupal v době od 4. do 6. července do skladu při smuteční síni hřbitova v Úsově. Ze místnosti odcizil nůžky na živý plot, tzv. plotostřih, v hodnotě 6 tisíc korun. Poškozením vstupních dveří vznikla městu škoda ve výši asi tisíc korun.

Řídil pod vlivem, přišel o řidičák
Zábřeh - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 32letý muž ze Zábřežska. Ten byl v úterý 5. července vpodvečer jako řidič motorového vozidla v Zábřehu na ulici Olomoucké zastaven a kontrolován hlídkou policie. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem. Při prvním měření přístroj ukázal hodnotu 1,89 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 2,00 promile a 1,90 promile. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sprejer se vloupal do garáže
Zábřeh - V době od 3. do 4. července 2016 se vloupal neznámý pachatel do řadové garáže na ulici U Dráhy v Zábřehu. V garáži nic neodcizil, ale na zeď šedým sprejem nastříkal nápis „Sigma Olomouc“. Majitel škodu vyčíslil na více jak 10 tisíc korun. Pachatel se pokusil vniknout i do další garáže, ale to se mu nepodařilo. Poškodil jen vrata. V tomto případě škodu majitel odhadl na asi 5 tisíc korun.

Usedl za volant, přestože to má soudem zakázáno
Mohelnice - V pátek 8. července, krátce po desáté hodině dopoledne, policisté na komunikaci ve směru od Stavenice v Mohelnici zastavili a kontrolovali vozidlo Ford Mondeo, kterému krátce předtím naměřili v místech, kde je rychlost mimo obec upravena dopravním značením na maximální rychlost 50 km/h, rychlost 91 km/h. Při následné silniční kontrole zjistili, že 50letý řidič má Okresním soudem Praha vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do května roku 2018. Na místě mu další jízdu zakázali. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Překročení rychlosti je řešeno jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Zloděj byl rychlý
Šumperk - Ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který odcizil 68leté paní z košíku jízdního kola igelitovou tašku s nákupem. K události došlo v úterý 5. července kolem druhé hodiny odpoledne na ulici Jeremenkově v Šumperku. V tašce kromě nákupu měla paní i peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 800 korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedené trestné činy hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zatajení nálezu
Petrov nad Desnou - Trestnímu postihu se vystavuje osoba, která našla a ponechala si mobilní telefon značky LC V10, který jeho majitel ztratil časně ráno v neděli 3. července na přesně nezjištěném místě v Petrově nad Desnou. Hodnota mobilu byla předběžně vyčíslena na 13 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok.

Z pracovních strojů zmizela nafta
Branná - Ze spáchání trestného činu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který někdy v čase od 1. do 4. července odcizil naftu ze dvou nákladních vozidel, zaparkovaných u železničního viaduktu v obci Branná. Do nádrží vozidel vnikl po poškození víček a odčerpal z nich celkem 430 litrů nafty. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na téměř 12 170 korun, poškozením na 2 200 korun. V případě zjištění pachatele mu za trestný čin krádeže hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policisté odhalili varnu pervitinu
Mohelnice - Šumperští kriminalisté zahájili trestní stíhání 40letého muže z Mohelnicka jako obviněného ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se měl dopustit tím, že od ledna 2015 do června 2016 ve svém rodinném domě na Mohelnicku minimálně ve třiceti případech vyrobil z léčiva zakoupeného v Polsku asi 500 gramů pervitinu. Takto vyrobený pervitin užil jednak pro svoji vlastní potřebu, jednak jej i sám distribuoval dalším osobám. Při domovní prohlídce policisté zajistili zejména věci a prostředky určené k výrobě pervitinu, dále pak pervitin, marihuanu, tři střelné zbraně a další věci. Zajistili také hotovost v české a polské měně a také v eurech jako výnosy z trestné činnosti. Celkem v přepočtu asi 270 tisíc korun. Obviněný je stíhaný vazebně. Dle trestního zákoníku lze za tento zvlášť závažný zločin uložit trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).