ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 26. týden

30. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
  • Vozidlo skončilo na střeše
  • Drogy za volantem
  • Vloupání do zahradních domků
  • Hořely kontejnery
  • Zmizela další Babetta
  • Řidič skončil v policejní cele
  • Známému sebrala peněženku

Vozidlo skončilo na střeše
Kopřivná – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u dopravní nehody v Kopřivné. Ve čtvrtek 27. června po čtrnácté hodině se šestatřicetiletá řidička s vozem Škoda Fabia přetočila na střechu poté, co během jízdy z Hanušovic na Bratrušov pravou přední částí vozu narazila do rohu betonové zídky u budovy bývalého kulturního domu. Při nehodě se řidička lehce zranila. Po prvotním ošetření na místě byla zdravotnickou záchrannou službou přepravena k dalšímu vyšetření do nemocnice. Případné ovlivnění řidičky alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Při havárii vznikla škoda za předběžně 55 tisíc korun. Přestupek motoristky vyřešili policisté uložením pokuty příkazem na místě.


Drogy za volantem
Šumperk – Mladík řídil pod vlivem omamných látek a se zákazem řízení. V pátek 28. června po půlnoci zastavili policisté na ulici Kladské v Šumperku řidiče osobního vozu VW Passat a vyzvali jej k předložení dokladů. Ten však ke kontrole nepředložil ani řidičský průkaz, ani doklady od vozidla. Následnou lustrací policisté zjistili, že se jedná sedmadvacetiletého muže z Jesenicka, kterému byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel s platností až do června příštího roku. Nezodpovědného řidiče policisté vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco dechová zkouška byla negativní, test na přítomnost drog ukázal pozitivní hodnotu na látky amfetamin/metamfetamin a kanabis. Po zjištění těchto okolností policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, čemuž vyhověl a po provedení nezbytných opatření skončil v policejní cele. Vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nyní mladý řidič důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Vloupání do zahradních domků
Kamenná – Neznámý pachatel je podezřelý z krádeže. V blíže nezjištěné době z 25. na 26. června někdo vnikl do zahrádkářské kolonie v Kamenné na Šumpersku, kde se následně vloupal do dvou zahradních chatek. Z jedné odcizil aku vrtačku značky Parkside a sekeru Fiskars. Z druhé zmizel benzínový křovinořez Steel, motorová pila Husquarna a k ní ochranná přilba a další pracovní nářadí. Zloděj poškodil také petlici na dveřích přilehlé garáže. Majitelům odcizených věcí způsobil škodu za více než tři tisíce korun. Policisté nyní žádají o pomoc občany, kteří poblíž zahrádkářské kolonie zaznamenali pohyb podezřelých osob, případně vozidel, aby je kontaktovali na telefonním čísle 601571041.

Hořely kontejnery
Sobotín – Kontejnery na papírový odpad začaly hořet. Ve středu 26. června krátce před desátou hodinou večer přijali policisté oznámení, že v Sobotíně došlo k zahoření dvou plastových kontejnerů (o objemu 1 100 litrů) na papírový odpad. Vlivem žáru došlo k poškození také kovového kontejneru na oblečení. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 20 500 korun.


Zmizela další Babetta
Šumperk – Šumperští policisté upozorňují občany již na druhý případ odcizení stroje Babetta 210. Moped, tentokrát červené barvy, zmizel v neděli 23. června po 22. hodině z prostoru před vchodem do panelového domu na ulici Šumavské. Také v tomto případě nebylo pro pachatele zajištění mopedu lankovým zámkem žádnou překážkou. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na 7 200 Kč. Věc šetříme pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Za uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Řidič skončil v policejní cele
Zábřeh – Dvaatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V neděli 23. června čtvrt hodiny po půlnoci zastavili policisté v Zábřehu řidiče vozu Škoda Octavia. Jak sám uvedl, měl namířeno z Brna do Jeseníku. Bohužel se před jízdnou notně posilnil alkoholem a svou nezodpovědností mohl ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnoty přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Po zjištění těchto okolností byl zadržen a zbytek noci strávil v policejní cele.

Známému sebrala peněženku
Šumperk – Šumperští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Těchto se podle prvotních informací měla v sobotu 22. června večer dopustit osmatřicetiletá žena, která přijela na návštěvu ke svému známému, sedmdesátiletému muži. Během cesty na nádraží, kam ji šel muž doprovodit, se k němu natlačila a ze zadní kapsy kalhot mu vytáhla peněženku. S tou pak v rychlosti zmizela neznámo kam. Společně s peněženkou přišel poškozený muž také o osobní doklady, platební kartu a 4 tisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.