ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 26. týden

1. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
  • Vykradená kroužkovací stanice
  • Zloděj využil odemknuté chatky
  • Poškození dveří autobusu
  • Auto není trezor
  • Touha po snadném příjmu
  • Den Policie ČR
  • Odcizené jízdní kolo
  • Nález granátu
  • Přišel o kolo
  • Alkohol za volantem

Vykradená kroužkovací stanice
Šumpersko – Na policii bylo oznámeno vloupání. Neznámý pachatel se někdy v době od začátku května do současnosti vloupal do kroužkovací stanice na Šumpersku. U kůlny odstranil visací zámky a u hlavní budovy vylomil zámek dveří. Uvnitř odcizil dvě sady kovových závaží, plynovou bombu s hořákem, lupu a kalkulačku. 32letý majitel vyčíslil škodu na 4 700 korun.

Zloděj využil odemknuté chatky
Šumpersko – Neznámý pachatel vykradl chatku v areálu kempu na Šumpersku. V noci na sobotu 30. června někdo z odemčené chatky odcizil finanční hotovost tisíc korun, sluneční brýle, nabíječku mobilního telefonu, parfém, sluchátka a powerbanku. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 8 800 korun.

Poškození dveří autobusu
Hanušovice – Neznámý pachatel způsobil škodu za 10 tisíc korun. Ve středu 27. června odpoledne někdo dosud nezjištěným způsobem poškodil skleněnou výplň zadních dveří autobusu, který stál na na ulici Školní v Hanušovicích.

Auto není trezor
Kouty nad Desnou – Neznámý pachatel vykradl automobil. Ve čtvrtek 28. června dopoledne zaparkoval řidič vozidlo značky Kia na parkovišti v areálu Kouty. Když se krátce po jedné hodině odpolední k autu vrátil, zjistil, že mu někdo rozbil skleněnou výplň na dveřích zavazadlového prostoru a odcizil notebook, batoh a tablet. Pachatel způsobil škodu za více jak 30 tisíc korun.

Touha po snadném příjmu
Šumpersko – Muž z Přerovska a žena ze Šumperska byli obviněni z trestného činu podvod. Na konci listopadu roku 2016 uzavřeli 48letá žena, coby zaměstnavatelka, a 60letý muž pracovní smlouvu na dobu neurčitou s měsíční mzdou ve výši 33 tisíc korun. Podle policistů tak jednali záměrně, a to v úmyslu neoprávněně vylákat dávky nemocenského pojištění. Pracovní poměr byl totiž ukončen dohodou bez udání důvodu hned osm dní po svém vzniku. Krátce poté muž navštívil svého obvodního lékaře, kde se odvolával na různé zdravotní potíže, pro které mu byla vystavena pracovní neschopnost až do konce května roku 2017. Po tuto dobu měly být muži Okresní správou sociálního zabezpečení neoprávněně vypláceny dávky nemocenského pojištění v částce přesahující 90 tisíc korun. V rámci celého šetření policisté vyhodnocovali také ekonomickou situaci samotné zaměstnavatelky. Ta si podle policistů musela být vědoma, že nedisponuje dostatkem finančních prostředků k úhradě mzdových nákladů takového zaměstnance.

Den Policie ČR
Zábřeh – V Zábřehu proběhl Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci. V úterý 26. června během dopoledne si mohli návštěvníci prohlédnout statické ukázky vozového parku, techniky, výstroje a výzbroje jednotlivých složek. Mohli vidět vybavení sanitního vozu, výjezdní vůz kriminalistického technika, vybavení policejních potápěčů, hasičů a strážníků Městské policie Zábřeh. Policisté z oddělení cizinecké policie přítomným představili svou pojízdnou laboratoř Vojenští policisté zase zaujali technikou a výzbrojí. Pro děti byly připraveny různé hry, kvízy a otázky s bezpečnostní tématikou, za jejichž zodpovězení si odnesly drobné dárky. U stanoviště Červeného kříže si lidé oživili pravidla poskytování první pomoci při různých úrazech. Celkovou atmosféru doplnily atrakce, které pro návštěvníky připravili zástupci zdravotních pojišťoven. Ti odvážnější si například mohli vyzkoušet otočný simulátor nárazu. Potom bylo připraveno také pásmo dynamických ukázek, v rámci kterého svou činnost prezentovali zástupci Vězeňské služby ČR, konkrétně Věznice Mírov, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru.


Odcizené jízdní kolo
Vikýřovice - Policisté pátrají po zloději, který ukradl kolo. Ze čtvrtka na pátek 22. června vnikl neznámý pachatel na oplocený pozemek rodinného domu. Z neuzamčené kůlny si odnesl jízdní kolo značky Maxbike.

Nález granátu
Klopina – Muž našel díky detektoru kovů granát.V neděli 24. června dopoledne oznámil policistům 54letý muž, v lesním porostu poblíž Klopiny našel pod vrstvou hlíny ruční granát RG-F1 ruské výroby. Na místo byl povolán policejní pyrotechnik, který granát zajistil a převezl k bezpečné likvidaci.

Přišel o kolo
Šumperk – Neznámý pachatel způsobil škodu za 19 tisíc korun. V neděli 24. června uzamkl majitel jízdní kolo značky KTM před domem na ulici Bratrušovská. Když se po půl hodině vrátil, jeho kolo bylo pryč.

Alkohol za volantem
Velké Losiny – Mladá žena usedla za volant pod vlivem alkoholu a havarovala. V sobotu 23. června o půl třetí odpoledne narazila 23letá řidička se svým automobilem do drátěného oplocení a poté do vzrostlého stromu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Při dechových zkouškách byla naměřena hodnota lehce přes dvě promile alkoholu v dechu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na oplocení na 10 tisíc korun a ne stromu na částku 2 tisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.