ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 26. týden

2. července 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
 • Poškodil vozidlo
 • Na křižovatce nedal přednost
 • Policisté se zaměřili na řidiče na Zábřežsku a Hanušovicku
 • Vloupal se do bistra a ještě se najedl
 • Vykradl vozidlo
 • Vloupání do bytů
 • Zneužil údaje k platební kartě
 • Tatra mu přejela nohy
 • Výzva pro svědky dopravní nehody
 • Alkohol za volantem
 • Napadl řidiče taxíku
 • Den Policie ČR

Poškodil vozidlo
Šumperk – Neznámý pachatel poničil zaparkované vozidlo v Šumperku. Dne 28. června někdy v době od půl osmé ráno do třetí hodiny odpoledne na náměstí Jana Zajíce někdo poškodil vozidlo značky Hyundai. Automobilu rozbil skleněnou výplň pátých dveří a u zadního světlometu způsobil promáčklinu o velikosti 5 cm. Poškozenou majitelkou vozu byla škoda vyčíslena na 20 tisíc korun.

Na křižovatce nedal přednost
Václavov – Na křižovatce mezi Václavovem, Kosovem a Zábřehem došlo k dopravní nehodě. V úterý 27. června kolem třetí hodiny odpoledne jel 23letý řidič s vozidlem Škoda Fabia ve směru od obce Václavov. Mladík vjel do křižovatky a nedal přednost po hlavní silnici přijíždějícímu vozidlu Škoda Felicia, načež došlo ke srážce. Orientační dechová zkouška na alkohol u obou řidičů byla negativní. Při nehodě se zranil řidič vozu Škoda Felicia, který byl odvezen k ošetření do nemocnice. Škoda na fabii byla odhadnuta na 150 tisíc korun a na felicii 20 tisíc korun.


Policisté se zaměřili na řidiče na Zábřežsku a Hanušovicku

Zábřeh, Hanušovice - Dvě bezpečnostní opatření proběhla na teritoriu obvodního oddělení Hanušovice a obvodního oddělení Zábřeh. Dne 27. června se policisté zaměřili na problematiku dodržování pravidel silničního provozu, zjištění požívání alkoholických či jiných návykových látek u řidičů, na kontrolu technického stavu vozidel a plnění úkolů v souvislosti s pátráním po osobách a věcech. Do akce bylo nasazeno 6 policistů obvodního oddělení Hanušovice a 6 policistů obvodního oddělení Zábřeh. Na Hanušovicku zkontrolovali policisté 100 vozidel a zjistili 17 přestupků. Na Zábřežsku bylo 43 vozidel a 13 přestupků.

Vloupal se do bistra a ještě se najedl

Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do restaurace na ulici 17. listopadu v Šumperku. Ráno 27. července rozbil lupič dlažební kostkou skleněnou výplň okna. Uvnitř odcizil finanční hotovost ve výši přibližně 14 tisíc korun. Ještě před odchodem snědl v kuchyni gyros s nudlemi. Škoda způsobená odcizením a poškozením byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 21 tisíc korun.

Vykradl vozidlo
Bohdíkov – Neznámý pachatel se vloupal do vozidla. V úterý 27. června někdo odcizil z neuzamčeného vozidla Peugeot Boxer, které stálo před restaurací v Bohdíkově, peněženku s finanční hotovostí ve výši téměř 10 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Vloupání do bytů
Šumperk - Na ulici Čajkovského v Šumperku se neznámý pachatel vloupal do dvou bytů. Ve středu 28. června v době mezi sedmou a patnáctou hodinou odcizil lupič v jednom bytě dva páry dětských zlatých náušnic v hodnotě přibližně 3 500 korun, a ve druhém dámský snubní prsten v hodnotě přibližně 6 tisíc korun. Poškozením vstupních dveří obou bytů byla majiteli vyčíslena škoda 16 tisíc korun.

Zneužil údaje k platební kartě

Šumperk - Doposud neznámý pachatel době získal přístupové identifikační údaje k platební kartě poškozené 30leté ženy ze Šumperska. V období od 20. do 24. června byla karta třikrát použitá na nákup zboží ze zahraničních internetových portálů v celkové výši přibližně 13 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tento trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na osm let.

Tatra mu přejela nohy

Bludov – K pracovnímu úrazu došlo v Bludově v areálu pískovny. Dne 26. června kolem půl dvanácté dopoledne opravoval 54letý muž startér na nákladním vozidle Tatra T148. Muž vozidlo odstavil na odstavné ploše, aniž by jej zabrzdil, zajistil zakládacími klíny a vyřadil rychlost. Při opravě si vlezl za přední kolo tatry a zde se pokusil provádět opravu. Při manipulaci se svazkem drátů vedoucích ke startéru došlo pravděpodobně ke kontaktu drátů a kostry vozidla, čímž se vozidlo nejspíš nastartovalo a ihned se rozjelo směrem dozadu. Rozjetý vůz přejel muži dolní končetiny. Další pracovník pískovny do vozu naskočil a zabrzdil jej. Zraněný muž byl převezen do nemocnice. Provedená orientační dechová zkouška na alkohol měla negativní výsledek.

Výzva pro svědky dopravní nehody

Šumperk - Šumperští kriminalisté žádají o pomoc svědky nehody. V úterý 20. června před desátou hodinou dopolední došlo na ulici Fialova (u supermarketu Penny) ke střetu osobního vozidla a chodkyně. Chodkyně utrpěla zranění. Očití svědci celé události se mohou přihlásit na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo na bezplatnou linku 158.

Alkohol za volantem
Hrabišín – Řidič usedl za volant pod vlivem alkohou. V neděli 25. června řídil opilý 36letý muž v Hrabišíně vozidlo Citroen Xara Picasso. Zastavila jej policejní hlídka. Při provedené orientační dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,84 promile alkoholu v dechu.

Napadl řidiče taxíku
Šumperk – Doposud neznámý pachatel napadl řidiče vozu Taxi. Večer 25. června na ulici Temenická v Šumperku došlo k napadení 58letého taxikáře. Poškozený muž byl ošetřen v nemocnici. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Den Policie ČR
Šumperk – V Šumperku proběhla prezentační akce s názvem „Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci“. Tato akce se konala ve čtvrtek 22. června dopoledne na Náměstí Svobody při příležitosti vzniku Policie České republiky. Široké veřejnosti se zde představily jednotlivé složky integrovaného záchranného systému a další organizace a instituce. Veřejnost se tak mohla seznámit s prací hasičského záchranného sboru, policejních pyrotechniků, policejních potápěčů, Zdravotnické záchranné služby, Vojenské policie, Nemocnice Šumperk, Městské policie, Cizinecké policie i Zdravotní pojišťovny MV.
V pásmu dynamických ukázek představila svou činnost Pořádková jednotka Krajského ředitelství Olomouckého kraje, která například předvedla zadržení pachatele ve vozidle. Velmi poutavé ukázky předvedli také policejní psovodi a Vězeňská služba z věznice Mírov. Za velmi zajímavé ukázky byli všichni odměněni velkým potleskem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).