ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 26. týden

3. července 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
  • Havárie osobního vozidla
  • Policisté kontrolovali objekty i řidiče
  • Ve čtvrtek došlo ke třem dopravním nehodám
  • Ukradli mu motocykl
  • Doplatila na nepozornost
  • Poškození fasády
  • Cyklista seniorce vytrhl z ruky peněženku
  • Nemá myčku, ani peníze

Havárie osobního vozidla
Mohelnice - V sobotu 2. července před půlnocí zřejmě nepřizpůsobil rychlost 18letý mladík a v Mohelnici, část Řepová. Vyjel ze silnice a narazil do oplocení přilehlé zahrady. Při nárazu se lehce zranil a následně byl odvezen k ošetření do nemocnice. Provedená dechová zkouška byla negativní. Policisté okolnosti a příčiny havárie zjišťují. Škoda nebyla dosud vyčíslena.

Policisté kontrolovali objekty i řidiče
Velké Losiny – Dne 30. června proběhlo ve Velkých Losinách bezpečnostní opatření. Policisté se zaměřili jak na majetkovou trestnou činnost, tak na dopravu. V průběhu odpoledne zkontrolovali 32 rekreačních objektů, stovku garáží a 14 rodinných domů. Všechny objekty byly řádně zabezpečeny a nedošlo k jejich narušení.
Při silničních kontrolách policisté zastavili 35 motorových vozidel. U pěti z nich zjistili pochybení. Čtyři přestupky (1 x technický stav, 3 x nepředložení dokladů) policisté vyřešili na místě uložením blokových pokut. Poslední přestupek, jízdu pod vlivem omamných látek, oznámili správnímu orgánu.

Ve čtvrtek došlo ke třem dopravním nehodám

Šumperk - Chvíli po poledni 30. června srazil 69letý řidič cyklistku. S vozem značky Peugeot jel v Šumperku po ulici Lidická. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky začal předjíždět 50letou cyklistku. Během předjíždění zachytil přední částí vozu o jízdní kolo. Následkem toho došlo k pádu cyklistky na vozovku, při kterém utrpěla zranění s dosud neurčenou dobou léčení. Dechová zkouška na alkohol byla jak u řidiče, tak u cyklistky negativní. Způsobená škoda byla vyčíslena na 6 tisíc korun.
O hodinu později se odehrála další dopravní nehoda na ulici Wolkerova. Zde srazil 85letý řidič chodkyni. Při průjezdu křižovatkou měl řidič zahlédnout těsně před přechodem pospíchající ženu. Řidič u svého vozu značky Daewoo silně sešlápnul brzdu, ale střetu již zabránit nedokázal. Dvaaosmdesátiletou chodkyni nabral na kapotu. Při srážce chodkyně utrpěla zřejmě lehké zranění. Na vozidle vznikla škoda za 30 tisíc korun.
Staré Město - Třetí dopravní nehoda se odehrála těsně před půlnocí mezi obcemi Staré Město a Stříbrnice. Dvacetiletý muž ve voze značky Škoda Felicia při projíždění pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu komunikace. Vůz se dostal do smyku a vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do stromu. Policisté po příjezdu na místo provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,14 ‰. Řidič při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění. Na vozidle vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun.

Ukradli mu motocykl
Šumperk - O svůj motocykl přišel 38letý muž ze Šumperku. Motocykl Yamaha, červené barvy, zaparkoval ve středu 29. června na volně přístupné parkoviště v Mohelnici na ulici Pionýrů. Když se na místo druhý den vrátil, motocykl zde již nebyl. Krádeží vznikla 38letému muži škoda za 40 tisíc korun.

Doplatila na nepozornost
Šumperk - O svou peněženku přišla 20letá žena ze Šumperka. V úterý 28. června využil neznámý pachatel neopatrnosti majitelky, která si svou kabelku volně odložila v recepci jednoho šumperského penzionu. I s peněženkou zloděj odcizil finanční hotovost 1 500 korun, osobní doklady a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 1 890 korun.

Poškození fasády
Šumperk - Neznámý pachatel někdy v době od středy do čtvrtečního rána poškodil fasádu domu na ulici Kosmonautů v Šumperku. Na zadní straně domu pod balkonem popsal zeď domu různými nápisy, obrázky a jmény o celkovém rozměru 1,5 x 1,5m. Tyto nápisy jsou napsány modrou lihovkou ve velikosti od 3 do 12 cm. Tímto jednáním způsobil společenství vlastníků škodu, která nebyla dosud vyčíslena. Za přečin poškození cizí věci může být pachateli v případě jeho dopadení a odsouzení uložen trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Cyklista seniorce vytrhl z ruky peněženku
Zábřeh - V pondělí 27. června odpoledne nakupovala 74letá žena v supermarketu na ulici Leštinské v Zábřehu. Když s nákupem v košíku a peněženkou v ruce vyšla před prodejnu a směřovala ke svému vozu na parkovišti, projel těsně kolem ní na kole mladý muž, přičemž jí nečekaně peněženku vytrhl a z místa ujel. V peněžence měla seniorka 1 700 korun a osobní doklady. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Nemá myčku, ani peníze
Mohelnice - Na podvodný e-shop nabízející elektrické spotřebiče patrně narazil 56letý muž z Mohelnicka. Začátkem června letošního roku si poškozený objednal z tohoto obchodu myčku nádobí a ve stejný den také uhradil kupní cenu. Ze svého bankovního účtu poslal na účet e-shopu částku přesahující 11 tisíc korun. Do současné doby mu však myčka nebyla doručena, ani nedostal zpět své peníze. Obrátil se proto na policii. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.7.2016 22:38
Titulek: Poškození fasády pfffff
Autor: Nanosekunda ®
96
možná by měl klukům někdo říct, že lihovka, vlivem UV záření zmizí sama.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).