ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 25. týden

23. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
  • Zmizela Babetta
  • Nehoda nákladních vozidel
  • Řidič skončil v policejní cele
  • Vloupání do zahrady
  • Vykradená sklepní kóje
  • Každý den není posvícení
  • Kolemjdoucí překazil krádež
  • Žádost o pomoc
  • Alkohol za volantem

Zmizela Babetta
Šumperk – Prozatím neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Ve středu 19. června se zloděj zmocnil Babetty 210, zelené barvy. Tu si majitel krátce před osmou hodinou ráno odstavil a zajistil lankovým zámkem na parkovišti poblíž křižovatky ulic Žižkova a Gen. Krátkého v Šumperku. Když se na místo necelou hodinu po poledni vrátil, moped tam nenašel. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na 5 900 korun.

Nehoda nákladních vozidel
Mohelnice – Kolize dvou nákladních vozidel zaměstnala policisty i hasiče. V úterý 18. června před polednem zkomplikovala provoz na silnici I/35 v úseku mezi Mohelnicí a Studenou Loučkou dopravní nehoda. Podle prvotního šetření došlo ke kolizi v okamžiku, kdy sedmapadesátiletý řidič tahače značky DAF s návěsem započal ve stoupání během jízdy v pravém jízdním pruhu odbočovat na lesní cestu ležící mimo komunikaci, a to i přes dvojitou podélnou čáru. Přejížděním z pravého do levého jízdního pruhu však měl ohrozit řidiče nákladního vozu Peugeot Boxer, který jej v levém jízdním pruhu předjížděl. Došlo ke střetu obou vozidel, při kterém vznikla škoda za předběžně 320 tisíc korun. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se na místě podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu.


Řidič skončil v policejní cele
Šumperk – Policisté zastavili dalšího řidiče, který usedl za volant osobního vozu po předchozím požití alkoholických nápojů. Ve středu 19. června v jednu hodinu v noci kontrolovala policejní hlídka na ulici Revoluční v Šumperku osmatřicetiletého řidiče. Při dechových zkouškách mu naměřili hodnoty 1,40 a 1,33 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami muž nesouhlasil a zároveň se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi a po provedení prvotních úkonů umístili v policejní cele.

Vloupání do zahrady
Kamenná – Neznámý lapka úřadoval na zahradě rodinného domu. Šumperští policisté pátrají po pachateli, který se pravděpodobně v noci z pondělí na úterý 18. června vloudil na oplocenou zahradu u rodinného domu v Kamenné. Z terasy si odnesl kávovar značky Delonghi a z odemčeného zahradního domku nabíječku k zahradní sekačce a také strunovou sekačku. Majiteli odcizených věcí tak způsobil škodu za více než 6 tisíc korun.

Vykradená sklepní kóje
Šumperk – Škodu za více než 26 tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý lupič. V době od večera 15. června do odpoledních hodin 18. června někdo vnikl do sklepní kóje na Temenické ulici v Šumperku. Z té po vylomení petlice odnesl čtyři láhve červeného vína a také sady se šroubováky, vrtáky a dalším pracovním nářadím. Dvě lahve červeného vína pachatel nejspíše při vynášení rozbil a způsobil tak škodu i na výmalbě společných prostor domu.

Každý den není posvícení
Nový Malín – Osmadvacetiletý mladík ze Šumperska je důvodně podezřelý ze spáchání trestního činu porušování domovní svobody. V pátek 14. června po jedenácté hodině v noci se nepozorovaně vloudil na pozemek rodinného domu v Novém Malíně, zatímco domácí měli na zahradě rodinnou oslavu. Následně se mu přes zadní vchod podařilo dostat do domu. Majitelka však zaregistrovala nějaký pohyb u těchto dveří a požádala manžela, aby se šel podívat, zda děti, které předtím uložili ke spaní, něco nepotřebují. Po příchodu domů majitel uslyšel šramot ze sklepních prostor. Společně s dalšími členy rodiny se proto vydali do sklepa a nestačili se divit. V místnosti užívané k uskladnění ovoce, kde předchozí majitelé domu zbudovali zhruba metr a půl hlubokou jímku, která měla sloužit pravděpodobně jako studna a která je z části zaplněna vodou, se pod hladinou snažil ukrýt neznámý muž. Po tomto zjištění majitelé muže, který se po svém odhalení pokusil o útěk, zadrželi a ihned zalarmovali policisty. Nezvaný host skončil v policejní cele. Při dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobil, mu policisté naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu.

Kolemjdoucí překazil krádež
Velké Losiny – Šestatřicetiletý muž z Ostravska si vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V sobotu 15. června po čtrnácté hodině byl muž přistižen ve Velkých Losinách při krádeži věcí z vozidla odstaveného poblíž areálu tamějšího zámku. Všímavý kolemjdoucí zaregistroval jeho podezřelé postávání u vozidla a následně také rozbitou skleněnou výplň na dveřích u řidiče. Za mužem, který se snažil z místa co nejrychleji zmizet, se ihned rozběhl a do příjezdu policie se mu jej podařilo zadržet. Zloděje k pokusu krádeže nejspíše vedla vidina cenných věcí viditelně ponechaných na sedadle spolujezdce. Zmocnit se jich však nestihl. Přivolaným policistům se muž k pokusu krádeže a rozbití skleněné výplně na vozidle přiznal.

Žádost o pomoc
Zábřeh – Policisté se žádají širokou veřejnost o pomoc při ztotožnění dvojice mužů zachycených na videozáznamu. Muži měli 5. června navštívit provozovny zlatnictví v Uničově a v Zábřehu. Zájem měli především o zlaté řetízky a několik se jim jich po předchozím odvedení pozornosti prodávajících podařilo odnést bez zaplacení. Pravděpodobně šlo o cizince, kteří se s prodavači snažili navázat konverzaci v anglickém, případně německém jazyce. Na místo přicestovali s největší pravděpodobností vozem VW Jetta tmavé barvy, s registrační značkou cizího státu. Nejednalo se o žádné troškaře. Zatímco si v Zábřehu od prodávající nechali předkládat plata se zbožím, v nestřeženém okamžiku se jim mělo podařit celkem jedenáct zlatých řetízků uschovat, pravděpodobně do oděvu. Když ale prodavačka zjistila, že jí zřejmě nějaké zboží chybí, tři řetízky jí pod záminkou, že upadly na podlahu, vrátili. Z osmi zlatými řetízky se ale z prodejny vytratili neznámo kam. Svým jednáním způsobili poškozené firmě škodu přes 28 tisíc korun. V případě, že by se jim z prodejny podařilo odnést všech jedenáct řetízků, čítala by škoda částku přes 70 tisíc korun. Obdobným způsobem měli stejní pachatelé připravit o tři dětské zlaté řetízky také zlatníka v Uničově, kterému měli způsobit škodu přes 6 tisíc korun. Policisté uvítají jakoukoli informaci směřující k ustanovení totožnosti, případně dalšího pohybu těchto mužů. Je možné, že se pachatelé odcizené výrobky ze zlata pokusí někde zpeněžit. Veškeré poznatky mohou lidé policistům sdělit na lince 158.
 


Alkohol za volantem
Loštice – Pod vlivem alkoholu se opět bouralo. K první nehodě, která se naštěstí obešla bez zranění, došlo v sobotu 15. června v noci u Loštic. Devětatřicetiletý muž posilněný alkoholem tam ve směru z Žádlovic na Loštice řídil vůz Opel Astra. Podle prvotního šetření řidič po projetí pravotočivé zatáčky v důsledku nepřizpůsobení rychlosti přejel na rovném úseku do protisměru, kde se střetl s protijedoucí fábií, ve které cestovaly čtyři osoby. Zatímco u řidičky fabie byla dechová zkouška negativní, řidič opelu opakovaně nadýchal lehce přes tři promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 30 tisíc korun.
 


Loučná nad Desnou – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u havárie pětadvacetileté řidičky v neděli 16. června hodinu po půlnoci. Ta s vozem Škoda Felicia havarovala na silnici I/44, v úseku mezi Loučnou nad Desnou a Velkými Losinami. Podle prvotního šetření v důsledku nepřiměření rychlosti dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám dostala po projetí mírné pravotočivé zatáčky smyk, který nezvládla. Následně s vozem přejela do protisměru, porazila směrový sloupek a sjela do příkopu, kde narazila do ovocného stromu. V důsledku nárazu se vozidlo dále přetočilo na pravý bok. Při havárii řidička utrpěla lehké zranění, se kterým byla přepravena k ošetření do nemocnice. Při dechových zkouškách policisté mladé ženě opakovaně naměřili hodnoty přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Při havárii vznikla škoda za předběžně 21 tisíc korun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.