ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 25. týden

24. června 2018, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
 • Přišla o kolo
 • Řídil i přes zákaz
 • Odcizený kamenný kříž
 • Střet dvou nákladních vozidel
 • Dostal chuť na med
 • Vloupání do vozidla
 • Po vozidle se slehla zem
 • Chtěl se vyhnout kontrole
 • Zmizel automobil
 • Přišla o kabelku
 • Dopravní nehoda
 • Řidič kamionu nedobrzdil
 • Trávení psů

Přišla o kolo
Hanušovice – Ženě zmizelo kolo. Někdy v době od 14. do 23. června vnikl neznámý pachatel do kočárkárny panelového domu na ulici Zábřežská v Hanušovicích. Z místnosti odcizil jízdní kolo v hodnotě 13 tisíc korun.

Řídil i přes zákaz
Šumperk - Podezřelým za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 44letý muž z Brněnska. Jako řidiče motorového vozidla jej zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Šumperku na ulici Jesenická. Při kontrole policisté zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel až do února roku 2019.

Odcizený kamenný kříž
Šumpersko – Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání. S největší pravděpodobností v sobotu 26. května během dopoledne neznámý pachatel poškodil kamenný kříž umístěný v polích mezi obcemi Štědrákova Lhota a Komňátka na Šumpersku, na poutním místě zvaném Rovinka. Samotný kříž pachatel zřejmě odcizil. Na místě zůstal pouze poškozený podstavec. Vzhledem k váze kříže pachatel nejspíš požil k přepravě vozidlo. Způsobená škoda je odhadována na částku přesahující 200 tisíc korun. Jakoukoliv informaci, která by mohla vést ke zjištění osoby pachatele, mohou lidé policistům předat na nejbližší policejní služebně nebo na bezplatné lince 158.


Střet dvou nákladních vozidel
Oskava – Dopravní nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby a škodu za 150 tisíc korun. Ve čtvrtek 21. června dopoledne došlo v obci Oskava, části Mostkov, ke střetu nákladního vozu Avia s nákladním vozem Volvo s návěsem. Po střetu zůstal 58letý řidič Avie ve voze krátce zaklíněn. Na pomoc mu přispěchal druhý z řidičů. Lehce zraněn byl také spolujezdec z Avie. Oba zranění byli převezeni k ošetření do nemocnice. Škoda na vozidle Volvo byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, na Avii na 50 tisíc korun.


Dostal chuť na med
Mohelnice – V Mohelnici došlo k neobvyklé krádeži. Ve čtvrtek 21. června oznámil 65letý muž policistům, že během posledních dvou dnů se do jeho sklepní kóje v panelovém domě dostal nezvaný host. Poté, co poškodil petlici a odstranil visací zámek, odcizil asi 50 kilogramů medu uskladněného ve sklenicích. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na více než 6 tisíc korun.

Vloupání do vozidla
Hraběšice - Šumperští policisté pátrají po lupiči. Ve středu 20. června kolem druhé hodiny odpoledne se neznámý pachatel vloupal do vozidla značky Subaru, které jeho majitel zaparkoval poblíž přehrady Krásné na Šumpersku. Poté, co rozbil pravé zadní okno, připravil majitele o mobilní telefon a peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platebními kartami. Způsobil škodu za více než 30 tisíc korun.

Po vozidle se slehla zem
Mohelnice – V Mohelnici zmizel automobil. Pravděpodobně někdy ze středy na čtvrtek 14. června zmizelo služební vozidlo Škoda Octavia, které stálo na ulici Družstevní v Mohelnici. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Chtěl se vyhnout kontrole
Vikýřovice – Mladík se chtěl vyhnout silniční kontrole a vyboural se. Ve středu 20. června ráno se chtěl 21letý řidič pravděpodobně vyhnout silniční kontrole. Na pokyn policistky k zastavení vozidla dávaný zastavovacím terčem v obci Vikýřovice reagoval pouze zpomalením jízdy. Následně kolem policistky projel a pokračoval v jízdě směrem k obci Hraběšice. V blízkosti tamějšího letiště však dostal s vozem smyk. Nejprve vyjel vlevo mimo silnici, kde porazil směrový sloupek. Poté přejel vpravo a narazil do vyvýšeného břehu příkopu. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní hodnotu na látku kanabis.


Zmizel automobil
Zábřeh – Mladík si údajně jen půjčil vozidlo. Ve středu 13. června se na zábřežské policisty obrátil 45letý muž s tím, že postrádá své vozidlo Škoda Pick-up v hodnotě 20 tisíc korun. Předešlého dne jej zaparkoval na ulici Valová v Zábřehu. Vozidlo před svým odchodem uzamkl, klíče od zapalování ale ponechal ve vozidle. Hned následující den zaznamenal známý majitele vozidla, který byl o odcizení informován, jeho pohyb na ulici Postřelmovská v Zábřehu. Ihned zalarmoval policii a vydal se za vozidlem, aby mohl policistům předat informaci o jeho průjezdu. O několik minut později byl 24letý řidič kradeného automobilu policisty zadržen a umístěn v policejní cele. Mimo to, že se neoprávněně zmocnil cizího vozidla, usedl za volant, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Vozidlo si chtěl mladík podle svého vyjádření jen vypůjčit k projížďce a přespání. Pak ho prý chtěl vrátit na původní místo.

Přišla o kabelku
Zábřeh – Zloděj využil nepozornosti mladé ženy. V pondělí 18. června večer odcizil neznámý pachatel v zábřežském baru kabelku. Společně s kabelkou zmizely osobní doklady, finanční hotovost a dvě platební karty.

Dopravní nehoda
Šumperk - Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u dopravní nehody v Šumperku. V neděli 17. června vpodvečer došlo na křižovatce ulic Jesenická a Žerotínova ke střetu osobního vozidla s motocyklem. Podle prvotního šetření tam řidič vozu Škoda Octavia, jedoucí po ulici Jesenické ve směru od Bludova, při odbočování vlevo přednost v jízdně 38letému řidiči motocyklu Kawasaki, projíždějícímu křižovatkou v přímém směru jízdy. Motocyklista při nehodě utrpěl zranění, se kterými byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun.


Řidič kamionu nedobrzdil
Loštice – Řidič se plně nevěnoval řízení a nedbrzdil. V pondělí 18. června krátce po půl druhé ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel, která se odehrála na silnici I/35 v katastru obce Loštice. Řidič nákladního vozu značky Volvo uslyšel zvláštní ránu vycházející z jízdní soupravy, proto vůz odstavil u pravé krajnice a rozsvítil výstražná světla. Na nastalou situaci nestačil včas zareagovat 44letý řidič nákladního vozu Mercedes, protože se pravděpodobně plně nevěnoval řízení. Pravým obrysem vozu narazil do levé zadní části odstaveného vozidla. V důsledku střetu došlo u vozidla Mercedes mimo jiné k poškození palivové nádrže a úniku motorové nafty na vozovku. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun.


Trávení psů
Okres – V návaznosti na informace hovořící o možných případech trávení psů na Šumpersku, které byly v poslední době sdíleny a diskutovány na sociálních sítích a v dalších médiích, provádí policisté vlastní šetření. Z doposud provedeného šetření, v rámci kterého byla oslovena Krajská veterinární správa, a také veterinární ambulance působící na teritoriu územního odboru Šumperk, nebyl zjištěn žádný konkrétní případ otravy psa. Také nebylo podáno žádné konkrétní oznámení ze strany veřejnosti, které by takovému jednání nasvědčovalo. Z šetření k případům uhynulých psů, provedeného přímo v terénu, nebylo potvrzeno, že k úhynu zvířete došlo v souvislosti s otravou. V této souvislosti policisté žádají chovatele psů, kteří mají konkrétní podezření, aby o tom ihned dali vědět na nejbližší policejní služebně, a to i v případě zjištění dalšího úhynu zvířete s podezřením na otravu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.