ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 25. týden

25. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
 • Krádež vozidla
 • Zlodějům se hodí vše
 • Poškodil vozidla
 • Ukradli jí peněženku
 • Kvůli počasí bourala
 • Vloupal se do domu
 • Řídil i přes zákaz
 • Ukradl nářadí
 • Alkohol za volantem
 • Utekl od nehody
 • Nález válečné munice

Krádež vozidla
Postřelmov - Nemilé překvapení čekalo na majitelku vozidla Škoda Fabia. Ve čtvrtek 22. června večer si automobil zaparkovala před domem v Postřelmově. Druhý den ráno ho tam už nenašla. Krádeží vznikla škoda za přibližně 80 tisíc korun.

Zlodějům se hodí vše
Jindřichov – Neznámý pachatel kradl na stavbě v katastru obce Jindřichov. V době od 22. do 23. června odstranil visací zámek z nákladního vozidla a z nádrže odčerpal 50 litrů motorové nafty. Následně z něj demontoval i tlakovou nádobu s propan-butanem. Ze stavby pak odcizil volně položenou plachtu o rozměrech 12 x15 m, desetilitrový plastový kanystr s olejem na mazání lišt motorových pil a pětilitrový kanystr s benzínem. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 6 tisíc korun.

Poškodil vozidla
Zábřeh – Opilý mladík poškodil několik zaparkovaných automobilů. V sobotu 24. června ráno přijala městká policie oznámení o poškození několika zaparkovaných vozidel na ulici B. Němcové v Zábřehu. Ty mělo poškodit projíždějící vozidlo Mazda. Policie automobil vypátrala a u 21letého řidiče provedli dechovou zkoušku s výsledkem kolem 2,9 ‰ alkoholu v dechu. Z prvotního šetření vyplývá, že se měl řidič pohybovat na ulici Boženy Němcové, kde narazil do vozidla Škoda Forman. Ulicí pokračoval dál, ale vzhledem k tomu, že se jedná o slepou ulici, začal couvat a narazil do vozidel Jaguar X-TYPE a Ford Focus. Poté pokračoval ulicí Sokolskou, kde narazil do vozidel Ford Mondeo a Škoda Octavia. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun.

Ukradli jí peněženku
Šumperk - Krádež peněženky oznámila na policii 61letá žena z Olomoucka. Ve čtvrtek 22. června navštívila prodejnu v Šumperku. Během hodiny jí neznámý pachatel odcizil peněženku z kabelky, kterou měla zavěšenou přes rameno. Nyní 61letá žena postrádá finanční hotovost ve výši 15 tisíc korun, platební karty a osobní doklady.

Kvůli počasí bourala
Libina – 19letá řidička ze Šumperka podcenila počasí. Ve čtvrtek 22. června večer projížděla dívka obcí Libina. Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou dostala na mokré vozovce smyk. Když vyjela mimo silnici, narazila do zábradlí u chodníku. Uvolněné zábradlí poté poškodilo stěnu domu. Dechová zkouška byla negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 35 tisíc korun.

Vloupal se do domu
Zvole – Neznámý pachatel se vloupal do domu ve Zvoli. V průběhu 21. června lupič rozbil balkónové dveře a vnikl dovnitř, kde odcizil notebook a přenosný hard disk. 33letému majiteli vznikla škoda odcizením ve výši 12 tisíc korun a poškozením dveří 4 tisíce korun.

Řídil i přes zákaz

Kopřivná - 37letý muž usedl za volant i přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a navíc se na jízdu posilnil alkoholem. Policisté muže zastavili ve středu 21. června okolo desáté hodiny večer v obci Kopřivná. Při dechové zkoušce mu přistroj hodnotu 1,56 promile alkoholu v dechu. Následnou lustrací policisté zjistili, že muž má soudem vysloven zákaz řízení až do ledna roku 2021. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které mu hrozí trest odnětí svobody až v délce tří let.

Ukradl nářadí
Zábřeh - Z areálu firmy na ulici U Sázavy v Zábřehu zmizelo několik kusů nářadí. V době od 16. do 19. června vypáčil neznámý pachatel plechovou skříňku, ze které vzal dva kusy úhlové brusky, akumulátorový šroubovák a další nářadí v celkové hodnotě přibližně 18 tisíc korun.

Alkohol za volantem

Bludov – 20letý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Dne 17. června kontrolovala policejní hlídka mladého řidiče. Při dechové zkoušce bylo řidiči naměřeno 2,53 promile alkoholu v dechu. Mladíkovi byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.
Rohle - Dalšího řidiče zastavila a kontrolovala policejní hlídka dne 16. června kolem půl jedenácté večer. 66letý řidič vozidla Fiat Punto jel z obce Rohle do obce Kamenná. Při provedené orientační dechové zkoušce bylo naměřeno 1,39 promile alkoholu v dechu. Oba řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Utekl od nehody
Velké Losiny – Řidič havaroval a utekl. V sobotu 17. června kolem půl deváté večer došlo mezi obcemi Maršíkov a Velké Losiny k dopravní nehodě. 43letý muž po projetí levotočivé zatáčky v mírném klesání nezvládl řízení vozidla a vyjel mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení a elektrického vedení. Poté z místa nehody utekl. Ve vozidle zůstala jeho spolujezdkyně, která neutrpěla žádná zranění. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do února roku 2020.


Nález válečné munice
Oskava – Muž našel na Třemešku u Oskavy munici. V neděli 19. června po desáté hodině dopoledne oznámil 45letý muž nález předmětu připomínajícího vojenskou munici. Ta ležela na zemi v listí. Na místo přivolaný policejní pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřelecký granát o rozměrech 7,5 x 25 cm z období II. světové války, který si převzal ke zničení. Při události nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.