ZPRÁVY

Z policejní linky – 25. týden

27. června 2012, 11:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky – 25. týden
 • Řídil pod vlivem drog
 • Odcizil okapové svody
 • Tři muži ohrozili provoz na staveništi
 • Na řidiče dohlížela helikoptéra
 • Nedal přednost protijedoucímu vozidlu - foto
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Vykradl garáž
 • Poškodil Škodu Octavii
 • Újezd od benzinové čerpací stanice
 • Řídil pod vlivem drog

  Nový Malín – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý osmnáctiletý muž z Nového Malína, kterého 25. května po 23. hodině kontrolovala policejní hlídka v ulici Gen. Krátkého v Šumperku při řízení osobního automobilu. Provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní na amfetamin. V současné době policie obdržela výsledky krevního rozboru, ze kterých vyplývá, že řidič měl pozitivní výsledek přesahující horní hranici měřeného koncentračního rozmezí a byl proto ve stavu vylučujícím způsobilost řízení motorového vozidla. Muži přišel o řidičský průkaz a v současné době mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

  Odcizil okapové svody

  Rapotín – Neznámý zloděj ukradl 26. června v časných ranních hodinách v ulici Jesenická v Rapotíně 14 metrů měděných okapových svodů z obecního domu. Celkově tak způsobil škodu kolem 8 tisíc korun.

  Tři muži ohrozili provoz na staveništi

  Loučná nad Desnou – Tři muži ve věku 33, 27 a 26 let z Olomouce přijeli v době od 25. do 26. června do části Rejhotice obce Loučná nad Desnou, aby zde kradli. Zaměřili se na přenosné semafory, které řídily provoz v místech stavebních prací na kanalizaci, a ukradli z nich čtyři trakční baterie. Semafory tak vyřadili z provozu a firmě způsobili škodu kolem 12 900 korun. Za tyto trestné činy hrozí pachatelům trest odnětí svobody na jeden rok až šest let. Šestadvacetiletý obviněný se tohoto jednání dopustil přesto, že byl v minulosti pro obdobnou trestnou činnost odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

  Na řidiče dohlížela helikoptéra


  Mohelnice / Studená Loučka - Dopravně bezpečnostní akce proběhla 22. června v odpoledních hodinách na Mohelnicku. Muži zákona se zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu v úseku Mohelnice a Studená Loučka. Po vyhodnocení situace se policisté soustředili především na předjíždění vozidel v místech, kde je to dopravním značením zakázáno, a to za využití policejní helikoptéry. Hlídky policie rovněž kontrolovaly technický stav motorových vozidel, doklady potřebné pro řízení a provoz, dodržování povolené rychlosti, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před a po dobu jízdy a také pátraly po hledané osobě a po věcech pocházejících z trestné činnosti. Do akce byli nasazeni policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR Šumperk, Letecké služby Policie ČR a policisté z Odboru dopravní policie Olomouc silničního družstva. Celkem zkontrolovali 145 vozidel. Zjistili 15 přestupků, za které uložili pokuty ve výši 6500 korun. V osmi případech řidiči předjížděli v místech, kde je to zakázané, 6 řidičů bylo řešeno na místě uložením blokové pokuty v celkové částce 5 tisíc korun a dva řidiči se musí dostavit ke správnímu orgánu příslušného městského úřadu.

  Nedal přednost protijedoucímu vozidlu - foto

  Zábřeh – K dopravínehodě mezi dvěma osobními vozidly došlo 23. června před osmou hodinou ranní na křižovatce ze Zábřehu na Postřelmov. Osmatřicetiletý řidič z Bludova jel ve směru od Postřelmova a odbočoval do centra Zábřehu. Nedal však přednost protijedoucímu vozidlu, které řídil jednadvacetiletý muž z Hranic. Při střetu došlo k lehkému zranění spolujezdců obou vozidel, kteří byli ošetřeni v nemocnici v Šumperku. Dechová zkouška byla negativní. Celková škoda činí 280 tisíc korun.

  Řídil pod vlivem alkoholu

  Hanušovice / Malá Morava – Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý pětatřicetiletý
  řidič ze Šumperka, kterého 20. června před jednadvacátou hodinou na silnici mezi  Hanušovicemi a Malou Moravou kontrolovala policejní hlídka. Orientační dechovou zkouškou mu policisté naměřili 1,77 promile alkoholu v dechu. Muž přišel o řidičský průkaz.

  Vykradl garáž


  Mohelnice – Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 20. června vnikl do garáže v ulici Sadová v Mohelnici. Z objektu odcizil plechový kufr s nářadím, vrtačku, klešťový ampérmetr a prodlužovací kabely. Celkově tak způsobil škodu kolem 6 tisíc korun.

  Poškodil Škodu Octavii

  Šumperk – Policisté šetří případ poškození cizí věci. Neznámý pachatel koncem května letošního roku poškodil na parkovišti v ulici Prievidzská naproti mateřské školce v Šumperku dosud neznámým předmětem vozidlo. Poškrábal ho na přední kapotě, obou blatnících, všech čtyřech dveřích, zadním krytu zavazadlové části a na obou náraznících. Majiteli vznikla škoda za nejméně 60 tisíc korun. Pachateli v případě dopadení a pravomocného odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody.

  Ujel od benzinové čerpací stanice

  Mohelnice – Neznámý výtečník si 19. června před osmou hodinou ranní v Mohelnici na silnici I/35 na čerpací stanici směr Olomouc natankoval do nákladního vozidla s modrým návěsem 220 naftu a ujel, aniž by za natankované pohonné hmoty zaplatil. Pachateli hrozí dvouletý pobyt za mřížemi.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.