ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 24. týden

16. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
  • Alkohol za volantem
  • Bezpečnostní opatření
  • Snažil se vyhnout vězení
  • Řídil po předchozím požití alkoholu
  • Z šatny diskotéky zmizel batoh
  • Vážná nehoda motocyklisty
  • Bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu

Alkohol za volantem
Ruda nad Moravou – Dva muži a jedna žena řídili pod vlivem alkoholu. V pátek 14. června kolem půl jedné odpoledne kontrolovali policisté na komunikaci mezi obcemi Ruda nad Moravou a Olšany osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. U čtyřiatřicetileté řidičky provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili jí kolem 2,4 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou kolem 2,6 promile alkoholu v dechu. Žena s naměřenými hodnotami souhlasila a lékařské vyšetření nepožadovala.
Bušín – Téhož dne, kolem druhé hodiny odpoledne, zastavili a kontrolovali policisté na komunikaci v katastru obce Bušín pětašedesátiletého řidiče vozidla Škoda Yetti, a to z důvodu překročení nejvyšší povolené rychlosti. V místech, kde je povolena nejvyšší rychlost 50 km/h mu policisté naměřili 63 km/h. Provedli u něj také orientační dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 1,6 promile alkoholu v dechu.
Staré Město – Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté také ve čtvrtek 13. června ve Starém Městě. Po osmé hodině ranní jel dvaatřicetiletý muž s vozem značky Citroën z centra obce směrem na Kunčice. Zastavila jej policejní hlídka a vyzvala k orientační dechové zkoušce na alkohol. Přístroj Dräger u řidiče naměřil hodnotu přes 1 promile alkoholu. Muž se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Bezpečnostní opatření
Zábřeh – Řidiči se setkali s častějšími dopravními kontrolami. Ve čtvrtek 13. června odpoledne proběhlo v okolí Zábřehu bezpečnostní opatření zaměřené na silniční dopravu. Šest policistů zvládlo zastavit a zkontrolovat přes šedesát vozidel. U jednadvaceti řidičů zjistili pochybení. Nejčastěji nebyli řidiči připoutáni bezpečnostním pásem, a to v devíti případech. Dále řidiči nerespektovali dopravní značení, jeli s vozidlem ve špatném technickém stavu, nepředložili potřebné doklady k řízení vozidla, neměli zapnuté denní svícení a za volantem telefonovali. Všechny prohřešky policisté vyřešili na místě uložením pokuty.

Snažil se vyhnout vězení
Šumperk – Odsouzený muž se rozhodl, že nenastoupí do výkonu trestu. Devětatřicetiletý muž ze Šumperska bez závažného důvodu nenastoupil v řádném termínu do výkonu trestu odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen Okresním soudem v Šumperku. Výzvu k nastoupení trestu odnětí svobody si osobně převzal 15. dubna tohoto roku a podle ní se měl do věznice dostavit nejpozději do pěti dnů. V pondělí 10. června před půlnocí muže vypátrali zábřežští policisté. Do Vazební věznice Olomouc proto putoval v jejich doprovodu.

Řídil po předchozím požití alkoholu
Šumperk – Kvůli alkoholu přišel o řidičský průkaz. V neděli 9. června půl hodiny po půlnoci kontrolovali šumperští policisté osobní vůz značky Peugeot a jeho řidiče na ulici Uničovská. Provedenými dechovými zkouškami bylo čtyřiačtyřicetiletému muži naměřeno 1,78 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval. Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz.

Z šatny diskotéky zmizel batoh
Šumperk – Prozatím neznámý pachatel připravil dvacetiletého muže o batoh. V pátek 7. června vyrazil mladík za zábavou na šumperskou diskotéku. Aby se nemusel starat o své osobní věci, uložil si je asi půl hodiny před půlnocí v batohu do šatny. Ve tři hodiny ráno už tam ale jeho batoh nebyl. Společně s batohem přišel muž o finanční hotovost, mobilní telefon a o klíče od domu a od vozidla. Způsobenou škodu vyčíslil na 13 tisíc korun.

Vážná nehoda motocyklisty
Loučná nad Desnou – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u vážné nehody, ke které došlo na silnici I/44 v katastru obce Loučná nad Desnou. V neděli 9. června krátce po půl jedné odpoledne nezvládl šestapadesátiletý motocyklista, jedoucí směrem na Červenohorské sedlo, řízení stroje značky Kawasaki. Upadl na vozovku, kde se následně střetl s dvěma projíždějícími vozidly. Při nehodě se řidič motocyklu vážně zranil a byl letecky transportován k ošetření do nemocnice. Škoda způsobená při nehodě byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Z důvodu šetření okolností dopravní nehody byla silnice přes Červenohorské sedlo uzavřena. K úplnému obnovení provozu došlo krátce před třetí hodinou odpoledne.

Bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu
Kamenná – Dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v obci Kamenná na Šumpersku. V neděli 9. června po desáté hodině večer usedl dvacetiletý mladík za volant vozu značky BMW, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Společně s ním měl ve voze cestovat stejně starý známý. Během jízdy ve směru od Rohle na Nedvězí mladík zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace a dostal smyk. Vyjel vpravo mimo silnici a následně pravým bokem narazil do přední části zaparkovaného vozu Opel, které následkem nárazu skončilo v přilehlém křoví. Nehoda se obešla bez zranění. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidlech, která byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Přivolaní policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Při té mu byla naměřena hodnota 1,17 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla o něco málo nižší. Také zjistili, že řidič použil k jízdě vůz, na kterém jsou demontovány levé přední dveře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.