ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 24. týden

18. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
 • Dopravně bezpečnostní akce Šumpersko
 • Zanedbání povinné výživy
 • Ukradl dřevo
 • Zpronevěřil schody
 • Podvod
 • Řídil a neměl
 • Stále nevrátila peníze
 • Neplatila výživné
 • Vloupal se do domu
 • Alkohol za volantem
 • Ukradl starožitnosti

Dopravně bezpečnostní akce Šumpersko
Šumperk - Na teritoriu Územního odboru Šumperk se uskutečnilo plánované bezpečnostní opatření. V pátek 16. června od devíti hodin večer do tří ráno dohlíželo 35 policistů na bezpečnost a plynulost silničního provozu, požívání alkoholických či jiných návykových látek u řidičů, kontrolu dodržování předepsané rychlosti a pátrání po osobách. V průběhu akce bylo kontrolováno celkem 337 vozidel a uloženo 55 blokových pokut. Ve 33 případech šlo o překročení rychlosti, u dvou řidičů bylo zjištěno požití alkoholu s výsledkem měření 1,36 promile a 2,53 promile.

Zanedbání povinné výživy
Šumperk - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 38letého muže ze Šumperka. Tohoto skutku se měl dopustit tím, že v období od října roku 2011 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na své dvě děti. K rukám matky dluží na výživném přibližně 94 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ukradl dřevo

Loučná nad Desnou – Neznámý pachatel odcizil dřevo. V době od 5. do 15. června zmizelo ze skládky dříví v Loučné nad Desnou 10 m3 bukového dřeva. Poškozené společnosti byla způsobena škoda přibližně 15 tisíc korun.

Zpronevěřil schody
Branná – Škodu ve výši 34 tisíc způsobil 39letý muž tím, že zpronevěřil schody. V měsíci srpnu roku 2015 si na základě dohody odvezl muž modřínové schodiště se smrkovými podstupnicemi a asi půl kubíku smrkového řeziva. Schody měl přebrousit a z odvezeného řeziva udělat obložení na chalupu v Branné. Do dnešního dne nebyla zakázka provedena, ani poškozenému nebyly schody a řezivo vráceny zpět.

Podvod
Zábřeh – Mladá žena ze Zábřežska narazila na podvodníka. Dne 29. května si poškozená 18letá žena objednala prostřednictvím internetového portálu mobilní telefon značky Apple. Požadovanou částku uhradila předem na uvedený bankovní účet. Do současné doby jí však nebyl telefon zaslán, ani jí nebyly peníze vráceny zpět. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 6 tisíc korun.

Řídil a neměl
Hanušovice – Hanušovičtí policisté chytili muže, který neměl za volantem co pohledávat. Ve středu 14. června krátce po desáté hodině dopoledne kontrolovala policejní hlídka 20letého řidiče. Zjistilo se, že mladík má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do listopadu roku 2017. U řidiče byl také proveden orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem.

Stále nevrátila peníze

Šumperk - Z trestného činu podvod je podezřelá 45letá žena ze Šumperka. V období od července 2012 do října stejného roku si celkem třikrát půjčila od poškozeného 45letého muže finanční částku v celkové výši přibližně 308 tisíc korun. Zapůjčené finanční prostředky měla žena poškozenému vrátit nejpozději v říjnu 2012. Finanční prostředky měly být použity na zakoupení stavebního pozemku a k nákupu plynového kotle do rodinného domu, který měl být na pozemku postaven. Do současné doby nebyl pozemek, ani kotel zakoupen a poškozenému nebyly i přes opakované urgence peníze vráceny zpět. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 5 let.

Neplatila výživné
Šumperk - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 30letou ženu ze Šumperka. Tohoto skutku se měla podezřelá dopustit tím, že v období od června roku 2016 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na své dva syny. Za uvedenou dobu na výživu dětí nepřispěla žádnou částkou. K rukám otce dluží celkem 13 tisíc korun.

Vloupal se do domu
Šumperk – Neznámý lupič vnikl do rodinného domu v Šumperku. V pondělí 12. června krátce po jedné hodině odpoledne se pachatel dostal odemčenými dveřmi do domu na ulici Anglická. Uvnitř se proplazil předsíní a z poličky odcizil krabičku cigaret se třemi cigaretami, zapalovač a peněženku.

Alkohol za volantem

Brníčko – 57letý muž řídil opilý. V pondělí 12. června kolem osmé hodiny večer kontrolovala policejní hlídka v Brníčku řidiče vozidla VW Polo. Orientační dechová zkouška vyšla s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,85 promile alkoholu v dechu.

Ukradl starožitnosti
Hynčina - Zábřežští policisté žádají o pomoc všechny osoby, které by mohly pomoci k objasnění případu. V době od 12. dubna do 7. května se doposud neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v obci Hynčina. Po vypáčení vstupních dveří odcizil starožitné hodiny (pendlovky), křišťálové vázy, broušenou karafu a další věci v celkové hodnotě přibližně 44 tisíc korun. Pokud někdo má nějaké informace, ať volá na linku 974 779 741 nebo se dostaví osobně na obvodní oddělení Policie ČR v Zábřehu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.7.2017 22:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Hihi ;)
46
"Zpronevěřil schody", tomu se směju ještě dnes...
Reagovat