ZPRÁVY

Z policejní linky - 24. týden

15. června 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
 • Jízda pod vlivem alkoholu
 • Bez řidičáku a pod vlivem drog
 • Nehoda mezi Zábřehem a Postřelmovem
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Řídil opilý
 • Řídil i přes zákaz
 • V kamenolomu řádil vandal
 • Navrtal a poškodil dva stromy
 • Poškrábal dveře auta
 • Oznámil opilého řidiče
 • Odcizil stavební nářadí
 • Odcizil sekačku
 • Skončil v policejní cele

 Jízda pod vlivem alkoholu
Mohelnice
- V brzkých ranních hodinách v pátek 12. června zastavila policejní hlídka v Mohelnici na ulici Uničovská osobní vozidlo zn. Honda Acord. Za volantem seděl 24letý mladík z Mohelnice. Na výzvu policistů se mladý řidič podrobil dechové zkoušce. Přístroj ukázal pozitivní hodnotu 1,42 promile alkoholu v dechu. Po lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve byla 24letému muži další jízda zakázána a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz.

Bez řidičáku a pod vlivem drog
Libina
- Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý 28letý muž ze Šumperska. Podezřelého zastavili v sobotu 13. června odpoledne policisté ve voze zn. VW Golf v Libině. Při lustraci muži zákona zjistili, že řidič má rozhodnutím městského úřadu udělen zákaz řízení všech motorových vozidel až do března 2016. Policisté řidiče také vyzvali ke zkouškám na ovlivnění alkoholem a drogami. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Test na drogy vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin. Následné lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči 28letý muž bezdůvodně odmítl. Při uznání viny muži hrozí trest odnětí svobody až v délce tří let.

Nehoda mezi Zábřehem a Postřelmovem
Zábřežsko
- V pátek 12. června 2015 krátce po šesté hodině ráno došlo mezi Zábřehem a Postřelmovem k dopravní nehodě. Řidič vozidla Audi A4, 34letý muž, jel od Zábřeha na Postřelmov a při předjíždění autobusu na rovném úseku komunikace s vozidlem dostal smyk. Automobil se začal nekontrolovatelně stáčet ve směru jízdy vlevo, kde došlo k nárazu pravé zadní části Audi do přední části protijedoucího vozidla Škoda Fabia, které řídila 33letá žena. Po střetu bylo vozidlo Audi odmrštěno mimo silnici, kde narazilo do vzrostlého stromu. Vozidlo Škoda Fabia se po střetu otočilo kolem své osy a zůstalo stát přední částí v příkopu, zadní částí na komunikaci. Řidič Audi utrpěl při nehodě těžké zranění a byl z místa nehody letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidička Škody Fabie a její spolujezdkyně utrpěly lehká zranění, se kterými byly převezeny do šumperské nemocnice. Na vozidle Audi byla škoda odhadnuta na asi 50 tisíc korun a na vozidle Škoda Fabia na asi 40 tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidičky Fabie byla negativní, u řidiče Audi byl vzhledem ke zraněním nařízen odběr krve ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Silnice mezi Postřelmovem a Zábřehem byla v důsledku dopravní nehody přibližně na dvě hodiny zcela uzavřena a provoz policisté odkláněli po objízdných trasách.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumpersko
- Ve středu 10. června od 7 do 20 hodin proběhla na území celého okresu Šumperk dopravně bezpečnostní akce. Policisté dopravního inspektorátu se zaměřili na dodržování obecně platných podmínek souvisejících s provozem na pozemních komunikacích ze strany řidičů. Během dne policisté zkontrolovali 101 vozidel a zjistili celkem 49 přestupků, za které uložili blokové pokuty v celkové výši 18 800 korun. Ve většině případů se jednalo o překročení maximální povolené rychlosti, a to ve 47 případech. V jednom případě byla uložena pokuta za nepoužití bezpečnostních pásů a v jednom případě za způsob jízdy.

Řídil opilý
Mohelnice
- Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 24letý mladík z Mohelnice. Krátce po třetí hodině v noci na pátek 12. června zastavila policejní hlídka v Mohelnici na ulici Uničovské osobní motorové vozidlo, které tento muž řídil. Na výzvu hlídky se dobrovolně podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,68 promile. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz. Dle trestního zákoníku lze za tento čin uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Řídil i přes zákaz
Šumperk
- Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí je 45letý muž z Opavy. Ve středu 10. června krátce po osmé hodině ráno zastavila policejní hlídka v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu na ulici Temenické v Šumperku vozidlo, které tento muž řídil. Policisté při kontrole zjistili, že řidič byl rozsudkem Okresního soudu v Olomouci odsouzen mimo jiné k trestu zákazu činnosti, a to k zákazu řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2016. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Za tento čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

V kamenolomu řádil vandal
Hanušovice
- Zřejmě v noci na středu 10. června poškodil neznámý pachatel tři bagry a nákladní automobil odstavené ve volně přístupném areálu kamenolomu v Hanušovicích. U nákladního vozidla rozbil čelní sklo a u pracovních strojů porozbíjel okna se skleněnou výplní, přičemž stroje uvnitř a na nerozbitých plastových oknech navíc potřísnil olejem a vazelínou. Škoda v tomto případě zatím vyčíslena nebyla, bude upřesněna dodatečně. Dle vyjádření oznamovatele – zaměstnance kamenolomu by měla přesáhnout 5 tisíc korun. Policisté proto ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Navrtal a poškodil dva stromy
Zábřeh
- Zřejmě během května letošního roku poškodil neznámý pachatel na zahradě jednoho z rodinných domů v Zábřehu vzrostlý buk a jilm. Pachatel oba stromy navrtal a do kmenů aplikoval zatím nezjištěnou chemickou látku, která způsobila prosychání stromů. Škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na bezmála 80 tisíc korun.

Poškrábal dveře auta
Šumperk
- V noci na 29. května 2015 poškodil neznámý pachatel vozidlo Renault Megane zaparkované na ulici Evaldově v Šumperku. Pachatel na automobilu poškrábal levé přední i zadní dveře. Majitelka vozu vše na policii oznámila až s několikadenním zpožděním a škodu vyčíslila na 15 tisíc korun.

Oznámil opilého řidiče
Libivá
- Dne 8. června po jednadvacáté hodině oznámil na policii anonymní volající, že ze Zábřehu na Moravě na Mohelnici jede vozidlo značky Opel, které řídí muž pod vlivem alkoholu. Policisté uvedené vozidlo zastavili u obce Libivá. Čtyřiadvacetiletý řidič ze Svitav byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní s výsledkem 1, 58 promile alkoholu. Dále byl u řidiče proveden test na drogy s pozitivním výsledkem na látku THC. Kontrolovaný muž lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl. Provedenou lustrací bylo dále zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do listopadu 2016. Muž je podezřelý z trestných činů maření úředního rozhodnutí a řízení pod vlivem návykové látky, kdy mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Odcizil stavební nářadí
Mohelnice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 6. do 8. června vnikl doposud nezjištěným způsobem do stavební buňky umístěné v areálu internátu na ulici Komenského v Mohelnici. Z místa odcizil laser k osazení potrubí kanalizace, sbíjecí kladivo, elektrickou vrtačku a nivelační čočku. Celkově způsobil firmě škodu kolem 170 tisíc korun.

Odcizil sekačku
Dolní Studénky
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který dne 5. června v odpoledních hodinách v obci Dolní Studénky část Králec vnikl na oplocený pozemek rodinného domu. U dveří dílny vzal klíč, který byl uschován v otvoru zdi a vnikl do objektu, ze kterého odcizil benzinovou sekačku. Celkově majiteli způsobil škodu přes sedm tisíc korun.

Skončil v policejní cele
Libina
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 38letý muž ze Šumperka, který byl dne 6. června po třiadvacáté hodině kontrolován v Libině jako řidič vozidla Mercedes Benz. Provedenou lustrací v registru řidičů bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do 18. června 2015. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.