ZPRÁVY

Z policejní linky - 24. týden

15. června 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
  • Poničil zahrádku
  • Dopravní akce na alkohol
  • Nepřečetl si řádně smlouvu
  • Odcizil kolo
  • Nenastoupil k výkonu trestu
  • Krádež vozidla
  • Nedal přednost
  • Od nehody odjela

Poničil zahrádku
Líšnice
- Trestného činu porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 13. do 14. června vnikl na zahradu rodinného domu v obci Líšnice, kde poškodil dvanáct keřů angreštu, polil neznámou tekutinou záhonky zeleniny a poškodil vodní čerpadlo. Tímto jednáním tak majitelce způsobil škodu kolem 4500 korun.

Dopravní akce na alkohol
Šumperk
– Ve středu 11. června v odpoledních hodinách na území Šumperka proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na požívání alkoholických nápojů před a během jízdy. V průběhu akce bylo zkontrolováno 69 řidičů motorových vozidel. Celkem zaznamenali policisté 42 přestupky, za které byly uloženy sankce v hodnotě bezmála 19 tisíc korun. Nejvíce prohřešků se motoristé dopouštěli v porušení stanovené rychlosti, a to celkem v 39 případech. Ostatní přestupky se týkaly technických stavů vozidel. Během kontrol nebyl zjištěn žádný řidič pod vlivem alkoholu.

Nepřečetl si řádně smlouvu
Kolšov
- Trestného činu podvodu se dopustil doposud neustanovený zástupce obchodní společnosti, který 11. června kolem jedenácté hodiny v Kolšově převzal vratnou zálohu ve výši 10 tisíc korun od 20letého muže. Poškozený si řádně nepřečetl a nezkontroloval smlouvu. Po odjezdu zástupce obchodní společnosti zjistil, že ve smlouvě je uvedená vratná záloha ve výši 4800 korun. Tímto mu vznikla škoda ve výši 5 200 korun. 

Odcizil kolo
Zábřeh
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 9. června po přestřižení lankového zámku odcizil z kolárny železniční stanice Zábřeh panské jízdní kolo značky Author. Tímto jednáním tak majiteli způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Nenastoupil k výkonu trestu
Mohelnice
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 25letý muž z Mohelnice, tomu byl uložen pravomocný trest odnětí svobody Okresním soudem v Šumperku s nástupem v květnu. Přesto, že muž si doručenku s nastoupením trestu převzal, tak k výkonu nenastoupil. Muž byl v pondělí 9. června po sedmnácté hodině vypátrán v Mohelnici a převezen do věznice v Olomouci.

Krádež vozidla
Zábřeh
- Škodu ve výši 10 tisíc korun způsobil neznámý lapka, který se někdy v době od 13. května do 9. června v Zábřehu na ulici Na Křtaltě, dosud nezjištěným způsobem vloupal do jedné z řadových garáží. Z garáže pak majiteli odcizil osobní automobil značky Škoda 135 LXI Favorit Tmbaff200. Policisté po pachateli a vozidle pátrají. Byly zahájeny úkony trestního řízení krádež.

Nedal přednost
Bludov
- Dne 7. června před dvacátou hodinou v obci Bludov došlo k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a motocyklem. Šestatřicetiletý řidič vozidla VW Passat odbočoval z hlavní silnice, kdy přehlédl v protisměru jedoucí motocykl Honda CBR, kterému nedal přednost. Při střetu byl těžce zraněn 18letý řidič motocyklu, který byl převezen k ošetření do nemocnice v Šumperku. Dechová zkouška u obou účastníků byla negativní. Škoda na motocyklu činí 50 tisíc korun. Řidič vozidla je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. 


Od nehody odjela

Šumperk
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 23letá žena ze Šumperka, která dne 8. června na místní komunikaci na Vyhlídce v Šumperku způsobila dopravní nehodu. Řidička nezvládla řízení svého vozidla a narazila do zaparkovaného vozidla Renault Clio, které v důsledku nárazu poškodilo předním zaparkované vozidlo Citroën Xsara. Žena následně pokračovala v jízdě na ulici Finskou, kde vozidlo odstavila. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidička byla následně vypátrána, byla u ní provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 42 promile alkoholu. Žena uvedla, že požila před dopravní nehodou, po nehodě vypila pouze jednou pivo. Celková škoda na vozidlech činí 95 tisíc korun. Podezřelé ženě hrozí za tento čin trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.