ZPRÁVY

Z policejní linky - 24. týden

19. června 2012, 16:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, RJ, pis
Z policejní linky - 24. týden
 • Kradl v zahradní boudě
 • Neuzamčené závodní kolo má nového „majitele“
 • Na skládce napadl policistu
 • S passatem přišla majitelka i o další věci
 • Kradl benzín z aut
 • Agresivní muž ničí život své „ex“
 • Kradl v zahradní boudě

  Mohelnice – Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který někdy v rozmezí 17. a 18. června vnikl do zahradní boudy v zahrádkářské kolonii Retex v Mohelnici. Z místa odcizil láhev tvrdého alkoholu a akumulátorový šroubovák. Celkově tak způsobil škodu přes 1500 korun.

  Neuzamčené závodní kolo má nového „majitele“


  Šumperk – Trestného činu krádež vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v rozmezí od 16. do 17. června v ulici Starobranská v Šumperku vnikl do chodby domu, kde odcizil neuzamčené pánské závodní kolo. Majiteli tak způsobil škodu za 51400 korun.

  Na skládce napadl policistu

  Rapotín – Z trestného činu násilí proti úřední osobě je podezřelý třiatřicetiletý muž ze Šumperka, který se 15. června po devatenácté hodině pohyboval v prostoru skládky komunálního odpadu v objektu společnosti Sitta v katastru obce Rapotín. Muž byl vyzván policistou ze skupiny základních kynologických činností Šumperk, aby prokázal totožnost a řekl, co pohledává v objektu firmy. Nato podezřelý uchopil policistu za vestu a začal policistu škrtit. Ten se však ze sevření vyprostil a muže zadržel. Agresor skončil na obvodním oddělení v policejní cele. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

  S passatem přišla majitelka i o další věci


  Stavenice – Neznámý pachatel si opravdu „dobře“ vybral. V době od 13. do 14. června odcizil vozidlo VW Passat Variant, které stálo před rodinným domem v obci Stavenice. Ve vozidle měla majitelka kabelku s platebními kartami, osobními doklady a s finanční hotovost 89 000 korun. Dále byl ve vozidle fotoaparát s příslušenstvím, pět párů dámských kozaček, tiskopisy k pojišťovnictví a bankovnictví a majitelčina zdravotní dokumentace. Pachatel propíchl i zadní pravou pneumatiku z dalšího vozidla, které rovněž stálo vedle domu. Celkově tak způsobil škodu přes 260 500 korun.

  Kradl benzín z aut


  Libina – Neznámý zloděj v Libině bezostyšně ukradl benzín ze čtyř zaparkovaných automobilů. Majitelům aut tak způsobil škodu přes 7000 korun, neboť do nádrží udělal díry a přečerpal si benzín do vlastních nádob.

  Agresivní muž ničí život své „ex“

  Ruda nad Moravou / Šumperk – Z trestného činu nebezpečné pronásledování je podezřelý sedmatřicetiletý muž z Rudy nad Moravou, který neunesl rozchod se svou přítelkyní. Od 28. října minulého roku do 13. června 2012 pronásleduje svoji bývalou sedmadvacetiletou přítelkyni ze Šumperka. Neustále jí posílá plno SMS zpráv a telefonuje jí, sleduje ji v místě jejího bydliště, když jde do práce a zpět. Během výše uvedené doby ženu dvakrát fyzicky napadl a vyhrožoval jí opětovným násilím, jestliže se k němu nevrátí. Jelikož se agresivní jednání muže stupňuje a žena má důvodnou obavu o svůj život a zdraví, konečně vše nahlásila policii.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.