ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 23. týden

9. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
  • Nevolnost způsobila nehodu
  • Srážka s cyklistkou
  • Podvodné jednání
  • Ze zkušební jízdy se nevrátil
  • Při nehodách zasahovaly i vrtulníky
  • Musel opustit společné obydlí
  • Plot stále nestojí
  • Vykradený obchod
  • Najde se poctivý nálezce?

Nevolnost způsobila nehodu
Loučná nad Desnou – Havárie vozidla si vyžádala součinnost všech složek integrovaného záchranného systému. V pátek 7. června o půl deváté ráno v Loučné nad Desnou – Rejhoticích se staršímu řidiči vozu Opel Corsa během jízdy ve směru na Jeseník udělalo nevolno. V důsledku zdravotní indispozice se plně nevěnoval řízení, sjel vpravo mimo silnici a přední částí vozu narazil do kamenů vyskládaných kolem vjezdu na přilehlé parkoviště. Po nárazu do kamenů se vozidlo přetočilo na střechu. Při havárii se řidič zranil a byl letecky přepraven k ošetření do nemocnice. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun.


Srážka s cyklistkou
Bludov – Šumperští dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody a hledají její svědky. V sobotu 8. června, pět minut před osmou hodinou ráno, došlo na ulici 8. května v Bludově (u zámku) ke střetu vozu VW Tiguan s osmasedmdesátiletou cyklistkou, která při nehodě utrpěla zranění. Zraněná seniorka byla zdravotnickou záchrannou službou přepravena k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Policisté nyní žádají případné svědky, kteří disponují informacemi o průběhu nehody, případně řidiče, kteří mají svůj vůz vybaven záznamovým zařízením, aby je co nejdříve kontaktovali na čísle 735788600, případně na nejbližší policejní služebně nebo také kdykoli na bezplatné lince 158.

Podvodné jednání
Zábřežsko – Ze spáchání trestného činu podvodu je důvodně podezřelá šestačtyřicetiletá žena ze Zábřežska. Žena měla v srpnu loňského roku uzavřít s administrátorem společnosti poskytující finanční zápůjčky smlouvu o poskytnutí zápůjčky ve výši 14 tisíc korun, kterou se zavázala uhradit ve čtyřiadvaceti měsíčních splátkách. Od počátku však vzhledem ke svým předchozím závazkům vyplývajícím z dříve uzavřených zápůjček a úvěrových smluv s jinými obchodními společnostmi musela vědět, že nebude schopna splátky zápůjčky řádně uhradit. Neuhradila žádnou ze splátek, místo toho o měsíc později podala ke Krajskému soudu v Ostravě návrh na povolení oddlužení.

Ze zkušební jízdy se nevrátil
Mohelnice – Mohelničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve čtvrtek 6. června se na policisty obrátil dvacetiletý muž, který nabízel k prodeji osobní automobil Škoda Octavia. O vozidlo projevil zájem prozatím neznámý muž, který si s prodejcem domluvil schůzku a požádal jej, zda by si vůz předtím, než jej koupí, mohl projet. Ze zkušební jízdy se však nevrátil. Společně s vozidlem přišel majitel o své osobní věci, peněženku, platební kartu, ale také například o detektor kovů, který ve voze přepravoval. Způsobenou škodu poškozený muž vyčíslil na 55 tisíc korun.

Při nehodách zasahovaly i vrtulníky
Mohelnice – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u nehody osobního vozu s motocyklem. Ve čtvrtek 6. června po druhé hodině odpoledne nedala třiapadesátiletá řidička s vozem Citroën Saxo při vyjíždění z ulice Družstevní na jižní obchvat Mohelnice přednost v jízdě sedmačtyřicetiletému motocyklistovi jedoucímu ve směru k obci Stavenice. Došlo ke střetu, při kterém motocykl narazil do zadní části citroënu. Po nárazu řidič motocyklu přepadl přes vozidlo a upadl na silnici. Při nehodě se zranil a k ošetření do nemocnice jej transportoval záchranářský vrtulník. Oba účastníci nehody se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 70 tisíc korun.


Štíty – Vrtulník letecké záchranné služby byl ten stejný den v podvečer vyslán k pomoci na Šumpersko ještě jednou. Tentokrát přepravil k ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci čtyřiašedesátiletého cyklistu, který ve čtvrt na sedm večer havaroval ve Štítech pravděpodobně poté, co se ulekl projíždějícího vozidla. Na pomoc zraněnému cyklistovi přispěchala jak osádka projíždějícího vozidla, tak jeho rodinný příslušník, kteří přivolali zdravotnickou záchrannou službu a do jejího příjezdu zajistili poskytnutí první pomoci. Cyklisté patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Proto opět, nejen v souvislosti se zmíněnou dopravní nehodou, policisté doporučují při každé vyjížďce užít ochrannou přilbu.

Musel opustit společné obydlí
Šumpersko – Zajištěním a následným vykázáním dvaatřicetiletého muže ze společného obydlí skončil incident v malé obci na Šumpersku. V pondělí 3. června v podvečer měl muž napadnout svou o dva roky mladší družku. Posilněn alkoholem ji měl ve snaze zabránit jí v telefonním hovoru napadnout škrábáním a kousáním. Přitom jí způsobil povrchová zranění. Protože se muž choval agresivně i po příjezdu policistů, přistoupili k jeho zajištění. Při dechové zkoušce mu naměřili bezmála 1,5 promile alkoholu v dechu. Z následného šetření vyplynulo, že se nejedná o ojedinělý incident, kdy zajištěný muž napadl svou družku. Po vyhodnocení veškerých okolností případu přistoupili policisté k vykázání muže ze společného obydlí.

Plot stále nestojí
Šumperk – Šumperští policisté se zabývají případem možného podvodného jednání. Obrátil se na ně poškozený muž ze Šumperska, který se koncem dubna letošního roku domluvil s třiatřicetiletým živnostníkem na provedení montáže betonového plotu, včetně dodání potřebného materiálu. Krátce na to spolu uzavřeli smlouvu o dílo, podle které mělo být oplocení hotové do 10. května. Poškozený zároveň uhradil ve prospěch účtu zhotovitele zálohovou platbu ve výši 27 tisíc korun. Oplocení však do současné doby nebylo zbudováno a podezřelý muž se nemá ani k vrácení finanční zálohy.

Vykradený obchod
Hanušovice – Policisté řeší vloupání do prodejny potravin. V prozatím přesně nezjištěné době od 1. června odpoledne do 3. června ráno vnikl neznámý pachatel do prodejny potravin v Hanušovicích. Poté, co násilím překonal dveře skladu, získal volný pohyb po celé prodejně. Z té si následně odnesl cigarety a tabák různých značek, plynové zapalovače, potraviny a lihoviny. Způsobená škoda byla majitelem předběžně odhadnuta na částku převyšující 60 tisíc korun.

Najde se poctivý nálezce?
Lukavice – Na kulturní akci přišla o mobil. V pondělí 3. června se na zábřežské policisty obrátila pětadvacetiletá dívka, která od sobotní noci (1. června) postrádá svůj mobilní telefon značky Huawei, barvy Iris Purple, který měla opatřen krytem displeje značky Fixed. Mobil v hodnotě za bezmála 10 tisíc korun pravděpodobně vytratila ve Slavoňově, kde se účastnila kulturní akce kácení máje. Poté, co si uvědomila, že telefon nemá, pokoušela se na něj dovolat. Ten však byl již nedostupný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.