ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 23. týden

10. června 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Bezpečnostní opatření
 • Poškozený lak na vozidle
 • Ztratil mobil
 • Nález munice
 • Odcizená jízdní kola
 • Než odjedete na dovolenou….
 • Nezajištěný náklad
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Vykradl automobil
 • Podnapilý řidič havaroval
 • Havárie motocyklu
 • Řídil přes zákaz

Bezpečnostní opatření
Hrabová – Policisté dohlíželi na zajištění veřejného pořádku při kulturní akci v Hrabové. Z pátku na sobotu 9. června v době od osmi večer do třetí hodiny ranní se konal koncert skupin Argena a Reflexy. Policisté ze Zábřeha dohlíželi na pořádek při akci, a také na bezpečnost v silničním provozu. Do akce bylo nasazeno šest policistů, kteří zkontrolovali 47 vozidel a odhalili pět přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kdy všechny byly vyřešeny na místě uložením blokových pokut v celkové výši 1 500 korun. K narušení veřejného pořádku v průběhu akce nedošlo.

Poškozený lak na vozidle
Postřelmov – Neznámý pachatel způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun. Pravděpodobně v noci na 7. června někdo poškodit lak na vozidle Dacia Duster. Nezjištěným předmětem způsobil rýhy na obou stranách vozu a na kapotě.

Ztratil mobil
Třeština – Na střeše automobilu zapomněl telefon. 33letý muž si v pondělí 4. června na chvíli odložil na střechu automobilu mobilní telefon Huawei P10. Zapomněl na něj a odjel do Mohelnice. Tam si celou věc uvědomil a začal telefon hledat, bohužel bezúspěšně.

Nález munice
Jindřichov – Muž v lese narazil na granát. Ve středu 6. června po páté hodině odpoledne oznámil policistům 29letý muž, že ve špatně přístupném terénu lesního porostu v katastru obce Jindřichov našel granát z druhé světové války. Na místě nedávno probíhala těžba dřeva. Přivolaný policejní pyrotechnik určil, že se jedná o útočný granát vzor 39. Nález si převzal a převezl k bezpečné likvidaci.

Odcizená jízdní kola
Zábřeh - Policisté pátrají po zloději kol. Někdy v době od 2. do 6. června se na ulici Žerotínova v Zábřehu neznámý pachatel vloupal do společné kolárny jednoho z panelových domů. Zde odcizil tři jízdní kola v hodnotě 33 tisíc korun.

Než odjedete na dovolenou….
Okres - V letních měsících často dochází k nárůstu případů vloupání do obydlí. Velká část občanů v tomto čase odjíždí za rekreací. Svá obydlí ponechávají bez dohledu a často nedostatečně zabezpečená. Policisté proto připomínají některá doporučení, jak snížit riziko vykradení domu či bytu.

 • Objekt řádně uzamknout.
 • Zbytečně neupozorňovat na nepřítomnost.
 • Přehledný prostor před objektem.
 • Na pozemku nic nenechávat (žebřík, sekačku, ...)
 • Označit cennosti, připravit jejich soupis a pojistit je
 • Snažit se udržovat dobré vztahy se sousedy


V případě, že byl váš dům, nebo byt, vykraden pokud možno zachovejte klid a nevstupujte do objektu. Mohl by tam být ještě zloděj, který by vás mohl napadnout nebo na vás zaútočit i se zbraní.
Vloupání ihned ohlaste na Policii ČR a vyčkejte jejího příjezdu. Nikdy po zlodějích neuklízejte, tím poničíte stopy, které mohou být vodítkem k dopadení pachatele. Do protokolu uveďte každou maličkost, může být důležitá pro vypátrání zloděje a vašich věcí.
Mohelnice - Nejen na výše uvedená pravidla bezpečného chování v době dovolených, ale také na nutnost řádného zabezpečení společných prostor domů a koláren, upozorňovali mohelničtí policisté občany přímo v terénu. Zároveň je obdarovali štítky se základními radami, které mohou snadno vylepit ve společných prostorách domů, aby byly všem na očích. V rámci této preventivní akce policisté zjistili, že vstup do některých bytových domů není řádně zabezpečen a společné prostory jsou komukoliv přístupné. Ve větší míře však bylo na zajištění společných prostor pamatováno, sklepy a kolárny byly uzamčeny.

Nezajištěný náklad
Zábřeh – Řidiči se na cestě mezi Zábřehem a Postřelmovem setkali s netradiční překážku v silničním provozu. V úterý 5. června krátce před půl sedmou ráno se 61letému řidiči během jízdy uvolnila z návěsu lžíce k pracovnímu stroji. Na šesti místech způsobila vrypy v komunikaci a zůstala ležet u pravé krajnice. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda způsobená na komunikaci byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.


Dopravně bezpečnostní akce
Šumperk – Na teritoriu územního odboru Šumperk proběhla dopravně bezpečnostní akce. V pondělí 4. června dopoledne se policisté zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel, dodržování stanovené rychlosti jízdy, měření rychlosti na železničních přejezdech a dodržování právních předpisů o provozování silniční dopravy. Během akce zkontrolovali 71 vozidel a zjistili dvacet přestupků. Třináct z nich vyřešili na místě uložením pokuty. V pěti případech se jednalo o překročení stanovené rychlosti jízdy na železničních přejezdech, čtyřikrát o nepřipoutání bezpečnostními pásy. U dvou vozidel policisté zjistili špatný technický stav, jeden řidič nedal přednost v jízdě, další nepředložil ke kontrole doklad o zákonném pojištění. Zbylých sedm případů policisté oznámili k došetření příslušnému správnímu orgánu. Ve čtyřech případech se jednalo o překročení rychlosti na železničním přejezdu, v dalších třech ukázaly orientační dechové zkoušky ovlivnění řidičů alkoholickými nápoji.

Vykradl automobil
Šumperk – Kvůli nezavřenému okýnku přišel majitel automobilu o cennosti. V neděli 3. června odpoledne se neznámý pachatel vloupal do vozidla zaparkovaného na nám. Míru v Šumperku. K lupu přišel poměrně snadno, protože majitel vozu zapomněl zavřít okno. Přišel tak o více než 10 tisíc korun, platební kartu a osobní doklady.

Podnapilý řidič havaroval
Zábřeh – Řidič pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu. V sobotu 2. června po desáté hodině večer byla policistům oznámena havárie vozidla Škoda Octavia. 30letý řidič nezvládl řízení a vyjel s vozem vlevo mimo silnici. Následně porazil svislou dopravní značku a prorazil oplocení zahrady přilehlého rodinného domu. Vůz skončil na střeše. Při dechové zkouškce policisté řidiči naměřili téměř 2,5 promile alkoholu v dechu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujezdce. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun, na oplocení na 20 tisíc korun a na dopravní značce na 5 tisíc korun.


Havárie motocyklu
Loučná nad Desnou – Mladík na motorce havaroval. V sobotu 2. června o půl páté odpoledne jel na silnici I/44, v katastru obce Loučná nad Desnou, 19letý motocyklicta. Při průjezdu ostře levotočivou zatáčkou mu při brždění podklouzlo přední kolo. Došlo k pádu motocyklu i jezdce, načež se sunuli dál ke svodidlům. Svodidla však nebyla žádnou překážkou a řidič pod nimi podklouzl a zastavil se až v přilehlém lesním porostu. Při nehodě se mladík zranil. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Řídil přes zákaz
Zábřeh - Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 55letý muž. V sobotu 2. června před devátou hodinou ranní kontrolovali policisté řidiče automobilu. Zjistili, že muž usedl za volant i přes platný zákaz řízení, který mu byl uložen rozhodnutím Městského úřadu Zábřeh, a to s platností do konce července letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.