ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 23. týden

11. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
  • Zapomněl odbočit
  • Tragická nehoda na Šumpersku
  • Zanedbání povinné výživy
  • Smrtelná nehoda
  • Řídil pod vlivem
  • Poničil zaparkovaný vůz

Zapomněl odbočit
Zábřeh – Mezi Zábřehem a Postřelmovem došlo ke srážce motocyklu s osobním automobilem. V pátek 9. června vpodvečer jel 39letý muž z Brna s vozidlem Mercedes-Benz směrem od Zábřeha na Postřelmov. Na přímém úseku komunikace těsně za odbočkou na obchvat Postřelmova v místě, kde končí oddělení protisměrných jízdních pruhů betonovými zábranami, najel k pravému okraji. V úmyslu otočit vůz do protisměru a dostat se poté na zmíněný obchvat náhle změnil směr jízdy vlevo a otáčel auto do protisměrného jízdního pruhu. Za ním jel na motocyklu značky Derbi 17letý mladík ze Zábřežska. Na situaci nestačil dostatečně zareagovat, začal prudce brzdit, ale střetu již nezabránil. Po střetu mladíkovo tělo přeletělo přes střechu auta a dopadlo na silnici. Utrpěl zranění, se kterými byl transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič osobního vozu, ani jeho dva spolucestující zraněni nebyli. U obou řidičů policisté provedli orientační dechové zkoušky na alkohol, které měly negativní výsledky. Škoda na mercedesu byla předběžně vyčíslená na 150 tisíc korun a na motocyklu na asi 20 tisíc korun.

Tragická nehoda na Šumpersku

Vikýřovice – Na Šumpersku došlo ke smrtelné nehodě. Dne 11. června kolem páté hodiny ranní řídil 26letý mladík osobní vůz značky Škoda Felicia. Jel po ulici Ztracené ve Vikýřovicích (pod Holubím vrchem), ve směru od Šumperka na Rapotín, když narazil do chodkyně, která šla při okraji vozovky proti jeho vozidlu, a poté do sloupu veřejného osvětlení. Při střetu utrpěla chodkyně zranění, kterým na místě podlehla. Zraněný byl také řidič i jeho spolujezdec. U řidiče nemohla být provedena orientační dechová zkouška na alkohol, proto byl ke zjištění případného ovlivnění alkoholem či jinými návykovými látkami nařízen odběr krve. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření, stejně tak výše vzniklé škody.

Zanedbání povinné výživy

Šumperk - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 32letého muže ze Šumperka. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že od února do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svoji osmiletou dceru. Za uvedenou dobu nepřispěl na výživu žádnou částkou. Matce dítěte tak dluží na výživném celkem 5 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Smrtelná nehoda

Líšnice – Mezi obcemi Líšnice a Újezd došlo k tragické dopravní nehodě. Dne 8. června o půl šesté ráno na silnici II/644 srazila 54letá řidička osobního vozidla zatím z nezjištěných příčin před ní jedoucího cyklistu, který utrpěl smrtelné zranění. U řidičky byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Řídil pod vlivem

Hrabišín – V Hrabišíně chytila policejní hlídka opilého řidiče. Dne 4. června řídil 51letý muž po předchozím požití alkoholu jednostopé motorové vozidlo babeta. Při provedené dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,25 promile alkoholu v dechu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poničil zaparkovaný vůz

Šumperk – Neznámý pachatel poškodil vozidlo Škoda Octavia na ulici Zahradní v Šumperku.V době od 3. do 4. června způsobil na automobilu vrypy a promáčkliny různých velikostí. Předběžně byla škoda vyčíslena na částku 10 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.