ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 23. týden

12. června 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Řidič posilněn alkoholem
 • Dopravní bezpečnostní akce
 • Střízlivěl v cele
 • Vloupal se do bistra
 • Řidiči doplatili na rychlost
 • Z chaty ukradl potraviny a alkohol
 • Na autě rozbil zrcátko a poškrábal lak
 • Bruntálští a šumperští „dopraváci“ se společně zaměřili na řidiče
 • Nedal přednost v jízdě
 • Z louky zmizel obraceč sena
 • Nezkušený řidič nezvládl svůj vůz
 • Poškrábal lak na autě
 • Ukradl bečku piva
 • Ze zahrady odnesl jedenáct židlí

Řidič posilněn alkoholem
Šumperk - Podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je od soboty 11. června šestačtyřicetiletý muž ze Šumperka. Po čtvrté hodině ranní byl kontrolován hlídkou městských strážníků jako řidič motorového vozidla značky Mercedes Benz na ulici Jiřího z Poděbrad. Při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,88 promile alkoholu. Nyní mu hrozí až jednoroční pobyt ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Dopravní bezpečnostní akce
Zábřeh - V pátek 10. června během dne proběhla dopravně bezpečnostní akce na území Obvodního oddělení Zábřeh zaměřená na předcházení nepříznivému vývoji na úseku dopravní nehodovosti a nekázni při provozu motorových vozidel. Policisté zkontrolovali celkem 72 řidičů a zjistili 14 přestupků. Za 13 z nich uložili na místě blokové pokuty a jeden oznámili do správního řízení. 6 řidičů vyrazilo na cesty bez předepsaných dokladů, 4 měli vozidlo ve špatném technickém stavu, 3 řidiči nebyli za jízdy připoutáni a jeden nerespektoval dopravní značení.

Střízlivěl v cele
Rapotín - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 41letý muž z Bruntálska. Ve čtvrtek 9. června krátce po páté hodině ráno jej, jako řidiče motorového vozidla, v Rapotíně zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Řidič nejen, že neměl všechny doklady potřebné k řízení vozidla, navíc vykazoval známky požití alkoholických nápojů před jízdou. Policisté ho proto vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj naměřil 2,45 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška pak ukázala hodnotu 2,28 promile. Policisté muže zadrželi a po lékařském vyšetření umístili v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Vloupal se do bistra
Rapotín - Přes noc na čtvrtek 9. června se vloupal neznámý pachatel do bistra v Rapotíně. Dovnitř se dostal po vypáčení okna. Z objektu odcizil zboží různého druhu, především cigarety, alkohol a cukrovinky. Majitel škodu předběžně vyčíslil na asi 3 tisíce korun.

Řidiči doplatili na rychlost
Okres - Ve středu 8. června v době od 7 do 13 hodin se uskutečnila na Šumpersku dopravně bezpečnostní akce. Policisté dopravního inspektorátu se zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu ze strany řidičů, zejména rychlostních limitů, a to především na silnici I. třídy č. 11 ve směru od Šumperka na Hradec Králové. Policejní hlídky vozidla zastavovaly a kontrolovaly v Šumperku, Bludově, Klášterci a v Olšanech. Během akce policisté zkontrolovali celkem 121 vozidel a zjistili 24 přestupků. V 19 případech řešili překročení nejvyšší povolené rychlosti, ve dvou případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy.

Z chaty ukradl potraviny a alkohol
Písařov - V noci na středu 8. června se vloupal neznámý pachatel do rekreační chaty v obci Písařov. Z kuchyně odcizil potraviny, kávu a čaje a ze sklepa tři lahvová piva a čtyři „sedmičky“ vína. Majitel škodu předběžně odhadl na asi 3 tisíce korun.

Na autě rozbil zrcátko a poškrábal lak
Zábřeh - V době od 7. do 8. června poškodil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky BMW zaparkované před domem na ulici Sokolské v Zábřehu. Rozbil levé zpětné zrcátko a udělal hluboké rýhy v laku na předním blatníku a dveřích u řidiče. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 20 tisíc korun.

Bruntálští a šumperští „dopraváci“ se společně zaměřili na řidiče
Skřítek - V úterý 7. června dopoledne policisté ze šumperského dopravního inspektorátu a z okresu Bruntál zrealizovali společnou dopravně bezpečnostní akci. Ta se uskutečnila na hranicích obou okresů, v lokalitě zvané Skřítek. Kontrolovali a zastavovali jak osobní automobily, tak i nákladní vozidla přejíždějící z jednoho okresu do druhého. Na akci se podíleli také koordinátoři BESIP, Pavel Rakus za Moravskoslezský kraj a Miroslav Charouz za Olomoucký kraj. Řidičům poskytovali cenné rady související s bezpečností silničního provozu a v případě, že měli vše v pořádku, odměnili je praktickými dárky s logem BESIP. Během této akce policisté zastavili a zkontrolovali na padesát vozidel a zjistili jen osm přestupků, které vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy, tři vozy byly v nevyhovujícím technickém stavu, jeden z řidičů telefonoval za jízdy. Pokutu zaplatili také dva řidiči za přetížená nákladní vozidla. U všech kontrolovaných řidičů policisté provedli i orientační dechové zkoušky, ani jedna nebyla pozitivní. Podobné součinnostní akce dopravní policisté obou okresů plánují i do budoucna.


Nedal přednost v jízdě
Zábřeh - V úterý 7. června krátce před polednem se v Zábřehu na ulici Leštinské střetla dvě vozidla. Řidič, 36letý muž z Jindřichova Hradce, vyjížděl s nákladním vozidlem VW Crafter z účelové komunikace na ulici Leštinskou. Nedal přednost v jízdě zleva přijíždějícímu osobnímu motorovému vozidlu značky Nissan, přičemž nissan čelně narazil do levé přední části volkswagenu. U obou řidičů byly provedeny orientační dechové zkoušky s negativními výsledky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na volkswagenu byla předběžně vyčíslená na asi 60 tisíc korun a na nissanu na 20 tisíc korun. Policisté nehodu vyřešili na místě uložením blokové pokuty.


Z louky zmizel obraceč sena
Olšany - V době od 5. do 9. června odcizil neznámý pachatel u obce Olšany obraceč sena, který byl odstaven na volně přístupné louce u lesa nad zmíněnou obcí. Majitel škodu odhadl na 20 tisíc korun.

Nezkušený řidič nezvládl svůj vůz

Postřelmov - V neděli 5. června krátce před osmnáctou hodinou havarovalo v Postřelmově osobní motorové vozidlo značky Fiat, které řídil 19letý mladík z Hanušovicka. Mladý muž jel se svým vozem po ulici Komenského směrem na Zábřeh. V důsledku nepřiměřené rychlosti při průjezdu zatáčkou dostal smyk, který nezvládl. Auto narazilo do vyvýšeného obrubníku chodníku, najelo na chodník a poté narazilo do domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Orientační dechová zkouška u řidiče měla negativní výsledek. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 20 tisíc korun. Na obrubníku vznikla obci škoda asi 5 tisíc korun, poškozením fasády, parapetu výlohy a rozbitím skla výlohy vznikla majiteli škoda asi 25 tisíc korun. Policisté nehodu vyřešili na místě uložením blokové pokuty.


Poškrábal lak na autě
Hanušovice - Přes noc na neděli 5. června poškodil neznámý pachatel osobní automobil odstavený na parkovišti na ulici Hlavní v Hanušovicích. Na pravém i levém boku vozidla udělal pachatel různě dlouhé rýhy. Navíc vylomil a odcizil přední registrační značku. Způsobenou škodu majitelka vyčíslí dodatečně, s největší pravděpodobností ale přesáhne pět tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ukradl bečku piva
Mírov - Přes noc na sobotu 4. června odcizil neznámý pachatel z volně přístupného přístřešku u myslivecké chaty v katastru obce Mírov třicetilitrovou bečku piva a chladící zařízení. Škoda v tomto případě byla předběžně odhadnutá na asi 12 tisíc korun.

Ze zahrady odnesl jedenáct židlí

Šumperk – Někdy v době od 30. května do 4. června vnikl neznámý pachatel do oplocené zahrady domu na nám. T.G. Masaryka v Šumperku. Zde odcizil celkem jedenáct kovových zahradních židlí. Poškozená společnost škodu předběžně vyčíslila na 11 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).