ZPRÁVY

Z policejní linky - 23. týden

7. června 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Zahradní nářadí je stále v kurzu
 • Vozidlo zůstalo bez kol
 • Nadýchal přes promili
 • Přišla o kolo
 • Zákaz řízení
 • Peníze poslal, bagr neobdržel
 • Před jízdou se posilnila alkoholem
 • Vážný pracovní úraz
 • Odcizil zahradní náčiní
 • Dávejte si pozor na podvodníky!
 • Naboural do hlavního uzávěru plynu
 • Ze sklepa zmizelo kolo

Zahradní nářadí je stále v kurzu
Mohelnice
- Ze spáchání porušování domovní svobody a krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v čase od 25. května do 5. června vloupal do jednoho z rekreačních objektů v Mohelnici. Dostal se do něj po poškození dveří a odcizil 50 metů prodlužovacího kabelu, křovinořez zn. Husqvarna, řetězovou motorovou pilu zn. Oregon OK a vysavač zn. Rohnson. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za 26 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za oba přečiny hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Vozidlo zůstalo bez kol
Mohelnici
- Nemilé překvapení čekalo na majitele vozidla VW Touran, který si ho v sobotu v odpoledních hodinách zaparkoval na parkovišti na Olomoucké ulici v Mohelnici. Když od něj odcházel, bylo v pořádku. Když k němu dnes kolem čtvrté hodiny ráno přišel, zjistil, že je bez kol. Někdo neznámý mu z něj odcizil všechna čtyři kola z lehké litiny i s pneumatikami 205x55x15“. Způsobil mu tak celkovou škodu za 25 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Nadýchal přes promili
Velké Losiny
- Dne 7. června kolem půl druhé ráno kontrolovali policisté z obvodního oddělení Velké Losiny v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v Loučné nad Desnou osobní motorové vozidlo. U 21letého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu přes 1,2 promile alkoholu v dechu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Přišla o kolo
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který vnikl v době od 31. května do 4. června na ulici Gagarinové v Šumperku do sklepa domu. V objektu překonal uzamčené dveře do sklepní kóje, ze které odcizil plně vybavené dámské jízdní kolo bílé barvy. Tímto jednáním tak způsobil 39leté majitelce škodu kolem 10 500 korun.

Zákaz řízení
Ruda nad Moravou
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 43letý muž z Olomouce, který dne 4. června před devátou hodinou v Rudě nad Moravou řídil motorové vozidlo Hyundai I 20. Řidič byl zastaven na ulici 9. května, kdy provedenou lustrací v evidenčním systému bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel od dubna tohoto roku do října 2016.

Peníze poslal, bagr neobdržel
Šumpersko
- V květnu 2014 přes emailovou komunikaci uzavřel 45letý muž ze Šumperska se zástupcem firmy se sídlem ve Velké Británii smlouvu o koupi pracovního stroje konkrétně bagru Kubota. Zástupcem inzerující firmy bylo po 45letém muži požadováno odeslání finanční hotovosti za stroj na přiložený účet bankovním převodem. Kupující uvedené podmínky splnil, kdy na uvedený učet zaslal částku 500 tisíc korun. Do dnešní doby mu nebyl pracovní stroj předán a nebyly mu vráceny žádné peníze. Po uhrazení kupní částky přestal zástupce firmy s poškozeným komunikovat. Dále 45letý muž při písemném kontaktu s firmou zjistil, že žádnou smlouvu daná firma s ním neuzavírala a žádný bagr neprodávala. Případ je šetřen pro podezření z trestného činu podvod, kdy pachateli v uvedeném případě hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Před jízdou se posilnila alkoholem
Zábřeh
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 56letá žena ze Zábřehu. Ta byla dne 3. června před šestou hodinou ranní na ulici Rudolfov v Zábřehu kontrolována jako řidička vozidla Hyundai. Žena usedla za volant i přesto, že požila v předcházejících hodinách alkoholické nápoje. Provedenou dechovou zkouškou jí byla zjištěna nejdříve hodnota 2, 07 a při druhé dechové zkoušce již hodnota 2, 19 promile alkoholu v dechu. Podezřelé byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Vážný pracovní úraz
Šumperk
- Dne 3. června před patnáctou hodinou bylo na policii oznámeno, že na ulici Šumavské v Šumperku došlo k pádu 28letého muže z lešení. Při ohledání místa události bylo zjištěno, že v inkriminovanou dobu se muž pohyboval v úrovni čtvrtého podlaží, kdy odebíral ze stavebního vrátku přepravované lešenářské prvky. Pravděpodobně v důsledku odlomení spojovacích čepů z konstrukčních dílů lešení došlo k pádu konstrukce, ke které byl muž jištěn lezeckým postrojem. V důsledku pádu utrpěl dělník vážné zranění, se kterým byl převezen k hospitalizaci do Fakultní nemocnice v Olomouci. V současné době veškeré okolnosti události jsou stále v šetření pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví.

Odcizil zahradní náčiní
Libina
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. do 2. června odcizil z nezajištěné hospodářské budovy v obci Libina křovinořez, rozbrušovačku, vzduchovku Slavia, dvoukolový vozík i s benzínovým kultivátorem, který byl na vozíku naložen. Celkově majiteli způsobil škodu přes 41 tisíc korun.

Dávejte si pozor na podvodníky!
Zábřeh
- Chystáte se koupit zboží, případně služby přes inzerát v internetovém bazaru? Dejte si pozor na podvodníky. Svědčí o tom i případ, kterým se momentálně zabývají zábřežští policisté. Osmnáctiletá dívka před čtrnácti dny zareagovala na inzerát v jednom internetovém bazaru a objednala si mobilní telefon Apple iPhone 5S. Prodávající požadoval platbu předem na účet. Dívka tedy podle instrukcí poslala 8 500 korun. Dosud však objednané zboží neobdržela. V pondělí 1. června 2015 proto vše oznámila na Policii ČR.
Tento případ bohužel není ojedinělý. Při nakupování přes internet by každý měl být obezřetný, zvlášť pokud se jedná o neobvykle levné zboží, zboží nabízené přes inzerát v bazaru, kdy prodávající požaduje placení předem.

Naboural do hlavního uzávěru plynu
Šumperk
- V sobotu 30. května krátce před osmou hodinou ráno došlo v Šumperku na ulici Temenické k dopravní nehodě. Řidič, 22letý mladík ze Šumperska, jel s vozidlem Mazda 626 po ulici Temenické ve směru od centra Šumperka na Hrabenov. Při projíždění pravotočivé zatáčky, kdy nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, uvedl vozidlo do smyku a vyjel mimo vozovku, kde narazil do oplocení domu a hlavního uzávěru plynu. Po nárazu došlo k masivnímu úniku plynu a na místo proto byli přivoláni také hasiči a zásahové vozidlo společnosti RWE. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,94 promile alkoholu v dechu a pozitivní byl i orientační test na přítomnost drog, který detekoval cannabis a amfetamin/metamfetamin. Řidič policistům požití alkoholu i jiných návykových látek před jízdou přiznal, ale lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči se odmítl podrobit. Celková škoda v tomto případě přesáhla 50 tisíc korun. Při nehodě byl řidič lehce zraněn, lékařské ošetření však odmítl, ke zranění dalších osob nedošlo. Mladý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Ze sklepa zmizelo kolo

Šumperk
- V době od 28. do 31. května se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje v bytovém domě na ulici Lidické v Šumperku. Z kóje pachatel odcizil dámské jízdní kolo. Majitel škodu vyčíslil na 7 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.