ZPRÁVY

Z policejní linky - 23. týden

8. června 2014, 00:00, BH
Z policejní linky - 23. týden
  • Zloděj šel po starožitnostech
  • Vykradl řadové garáže
  • Řádil v dílně jako v kurníku
  • Dvanáct bodů ho nezastavilo
  • Nájemník pěstoval marihuanu, bytná zastřihávala
  • Odcizil dvě motorové pily
  • Alkohol za volantem
  • Řidič naboural zaparkovaná auta

Zloděj šel po starožitnostech
Šumperk - Škodu za více jak půl miliónu korun způsobil neznámý pachatel majitelům jednoho z bytů v Šumperku. Po násilném vniknutí do jeho interiéru bral především starožitnosti, mezi nimi například Marlboro zapalovač zlaté barvy zn. Zippo z roku 1932, neúplnou karlovarskou soupravu skleniček s karafou zelenobílé barvy, sedm velkých naučných knih, starožitnou karafu asi z roku 1936, bílý kožený pásek, 30 souborů originálních kreseb na papíru o velikosti A4 od malíře Goldmana z roku 1972 – 1985, vyřezávanou stoličku. Zalíbil se mu také starý mobilní telefon a kožený kabát. Dále majitelé bytu marně hledali další osobní oblečení a jízdní kolo. Policisté po pachateli a odcizených věcech pátrají. V případě dopadení pachatele a jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let.

Vykradl řadové garáže

Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 17. května do 5. června po odstranění visacího zámku vnikl do dvou řadových garáží na ulici Na Křtaltě v Zábřehu. Z jedné garáže odcizil horské jízdní kolo a z druhé garáže odcizil čtyři hliníkové disky s letními pneumatikami. Celkově tak majitelům způsobil škodu kolem 28 tisíc korun.

Řádil v dílně jako v kurníku
Jindřichov
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. do 5. Června po vypáčení zámku vnikl do dílny v oploceném areálu bývalých papíren v Jindřichově. Z objektu odcizil elektrickou svářečku, úhlovou brusku, ruční vrtačku, přepravní box s nářadím a prodlužovací kabely. Celkově tak způsobil škodu přes 26 tisíc korun..

Dvanáct bodů ho nezastavilo
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 37letý muž ze Šumperka, který byl dne 5. června kolem dvanácté hodiny na ulici Lidické v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Opel Vectra. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž řídil vozidlo i přesto, že mu byl řidičský průkaz z prosince 2013 blokován z důvodu dosažení dvanácti trestných bodů. Podezřelému za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Nájemník pěstoval marihuanu, bytná zastřihávala
Šumperk
- Z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je obviněný 38letý muž a 27letá žena oba ze Šumperka. Muž v době od 1. ledna 2011 do května letošního roku s vědomím majitelky bytu na ulici Zábřežské v Šumperku pěstoval v indoorové pěstírně marihuanu. Drogu pěstoval pro vlastní užití, ale i majitelce bytu předal dosud nezjištěné množství marihuany. Také ona se v době nepřítomnosti nájemníka starala o jeho rostliny, kdy pěstírnu odvětrávala a rostliny zastřihávala. Za tento trestný čin oběma hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Odcizil dvě motorové pily
Postřelmov
- Trestných činů porušování domovní svobody a krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 29. května do 2. června na ulici Pod Lipami v Postřelmově vnikl na oplocený pozemek rodinného domu. Z volně přístupné dílny odcizil dvě motorové pily. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 15 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Sudkov, Hanušovice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 62letý muž z Úsova, kterého 2. června před sedmnáctou hodinou v obci Sudkov kontrolovala jako řidič vozidla Citroën policejní hlídka. Provedená dechová zkouška prokázala 1, 22 promile alkoholu. Podezřelému byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.
Výše uvedeného trestného činu se dopustil 23letý muž z Jindřichova, který byl o den později po jedné hodině ranní v Hanušovicích kontrolován jako řidič vozidla Ford. U muže byla také provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 77 promile. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Řidič naboural zaparkovaná auta
Šumperk
- V neděli 1. června před osmou hodinou ranní na ulici Husitské v Šumperku došlo k dopravní nehodě osobního vozidla Audi A8. Šestačtyřicetiletý muž ze Šumperka při průjezdu kruhovým objezdem vyjel mimo silnici, kde narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Provedená dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 1, 56 promile. Uvedl však, že vozidlo neřídil. Očitý svědek uvedl, že muž dopravní nehodu způsobil. Celková škoda na vozidle Audi byla odhadnuta na částku 350 tisí korun, na zaparkované Škodě Felicii 7 tisíc a na vozidle Hyundai Coupe 60 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.