ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 22. týden

2. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 22. týden
  • Zmizela měřicí telemetrická jednotka
  • Vykradený sklep
  • Najde se poctivý nálezce?
  • Odcizené jízdní kolo
  • Vykradený Superb
  • Kriminalisté stíhají manželský pár
  • Přehlédla vůz na hlavní silnici
  • Nezvládl čtyřkolku
  • Obezřetnost se vyplatí

Zmizela měřicí telemetrická jednotka
Úsov – Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a trestného činu krádeže. Neznámý pachatel v blíže nezjištěné době odcizil z volně přístupného stožáru umístěného u potoka Rohelnice v katastru obce Úsov ochrannou skříň s měřicí telemetrickou jednotkou, včetně solárního panelu. Měřicí stanice se solárním panelem sloužila jako obecně prospěšné zařízení, jejímž účelem bylo sledovat a hlásit zvýšenou hladinu vodního toku. Poškozením tohoto obecně prospěšného zařízení vznikla škoda za více než 42 tisíc korun.

Vykradený sklep
Staré Město – Policisté řeší vloupání do sklepa. V úterý 28. března se na hanušovické policisty obrátila pětasedmdesátiletá seniorka ze Starého Města, kterou dosud nezjištěný pachatel připravil o zásoby potravin, které měla uskladněné ve sklepě. Do sklepní kóje zajištěné petlicí a visacím zámkem vnikl někdy v době od 17. do 28. května. Po jeho návštěvě žena postrádá šedesát kusů domácích vajec, pět litrů slunečnicového oleje a dvanáct litrů trvanlivého mléka v hodnotě za korun.

Najde se poctivý nálezce?
Zábřeh – Ve fitcentru přišel o telefon. V úterý 28. května oznámil zábřežským policistům jednatřicetiletý muž, že předešlého dne v podvečer přišel v zábřežském fitcentru o mobilní telefon iPhone XS 256, včetně obalu značky Apple Winner Group. Ten si zřejmě odložil na lavičku v prostoru pánských šaten. Způsobenou škodu poškozený vyčíslil na 29 tisíc korun.

Odcizené jízdní kolo
Nemile – Přes noc zmizelo kolo. Pravděpodobně v noci z neděle na pondělí 27. května odcizil dosud nezjištěný pachatel v obci Nemile na Zábřežsku jízdní kolo značky Superior. Majiteli kola, který jej v neděli večer odstavil pod přístřeškem u rodinného domu, způsobil škodu za 30 tisíc korun.

Vykradený Superb
Kouty nad Desnou – Neznámý pachatel způsobil škodu ve výši 45 tisíc korun. V pondělí 27. května po druhé hodině odpoledne se na linku tísňového volání obrátil čtyřiapadesátiletý muž, který před jedenáctou hodinou dopoledne zaparkoval vůz Škoda Superb poblíž restaurace v areálu Kouty. Když se po zhruba třech hodinách k vozidlu vrátil, zjistil, že má rozbitou trojúhelníkovou výplň na zadních dveřích. Ze zavazadlového prostoru vozu zmizel notebook Dell Latitude i s brašnou a příslušenstvím, externí pevné disky a dioptrické brýle. Při svém „šmejdění“ ve vozidle pachatel neopomněl prohledat ani loketní opěrku, ve které našel peněženku s cizí měnou v přepočtu za více než 7 tisíc korun.

Kriminalisté stíhají manželský pár
Šumpersko – Kriminalisté zahájili trestní stíhání na osmapadesátiletého muže a jeho o čtyři roky mladší manželku. Oba viní ze spáchání trestného činu podvodu a úvěrového podvodu.
Obviněný muž měl podle kriminalistů v době od srpna 2017 do června 2018 v celkem čtyřiceti případech řešit tíživou finanční situaci zejména zápůjčkami peněz od svých známých, sousedů, ale také od různých společností poskytujících zprostředkování půjček. K vylákání peněz měl užít různých legend. Například se vymlouval na problémy související s druhotnou platební neschopností, potřebu pomoci známému, kterému se v zahraničí porouchalo vozidlo nebo třeba na blokaci účtu exekutorem z důvodu nezaplacení pokut za naměřenou rychlost a potřebu úhrady materiálu, aby mohl dále vykonávat svoji práci. Přitom si musel být vzhledem ke své stávající finanční situaci vědom toho, že nebude schopen ve sjednaném čase poškozeným peníze vrátit. Za uvedené období měl od poškozených osob a společností vylákat částku převyšující jeden milion korun. V téměř desítce případů se obdobného jednání měla dopustit také manželka obviněného, neboť řadu poškozených měli za účelem vylákání finančních prostředků navštívit společně. Poškození se však svých peněz již nedočkali. Dále měla obviněná žena podle kriminalistů v dubnu 2018 uzavřít se zprostředkovatelem společnosti poskytující půjčky smlouvu o revolvingovém úvěru s úvěrovým rámcem 55 tisíc korun, přičemž v žádosti o poskytnutí úvěru záměrně neuvedla své předchozí finanční závazky. Za uvedené jednání jí, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Jejímu manželovi, s ohledem na výši způsobené škody, hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Přehlédla vůz na hlavní silnici
Zábřeh – U Zábřehu došlo k dopravní nehodě. V sobotu 25. května o půl druhé odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel, ke které došlo v křižovatce silnic II/369 a III/36919 u Zábřehu. Z prvotního šetření vyplynulo, že řidička vozu Škoda Felicia nedala přednost v jízdě řidiči octavie, který jel po hlavní silnici ve směru od Zábřehu na Rovensko. Došlo ke střetu obou vozidel, při kterém řidič octavie utrpěl zranění. Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Při nehodě vznikla škoda předběžně odhadnutá na 90 tisíc korun.

Nezvládl čtyřkolku
Drozdov – U havárie čtyřkolky zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. V sobotu 25. května po šesté hodině odpolední havaroval devětadvacetiletý řidič čtyřkolky u Drozdova na Zábřežsku. Podle prvotního šetření řidič v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy profilu komunikace, dostal se čtyřkolkou smyk a převrátil se na stranu. Při havárii utrpěl zranění, se kterým byl přepraven k ošetření do nemocnice. Tam se podrobil také orientační dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hodnota lehce přes dvě promile alkoholu v dechu.

Obezřetnost se vyplatí
Mohelnice – Dosud nezjištěný pachatel ukradl ženě peněženku. V pátek 24. května kolem poledne nakupovala třiašedesátiletá žena v samoobslužné prodejně v Mohelnici. Obratný lapka využil zřejmě okamžiku, kdy si poškozená vybírala zeleninu. Pro peněženku si sáhl do textilní tašky, kterou měla odloženou v nákupním vozíku. Společně s peněženkou přišla také o 1 100 korun, osobní doklady a platební kartu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.