ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 21. týden

27. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
  • Zmizelo vozidlo
  • Dopravní nehody s účastí cyklistů
  • Pozor na lesní zvěř
  • Opilá řidička havarovala
  • Alkohol za volantem
  • Sprejeři dopadeni
  • Poškozený lak
  • Řídil po požití omamných látek

Zmizelo vozidlo
Mohelnice – Muž v Mohelnici přišel o své auto. Ve čtvrtek 24. května oznámil policistům 41letý muž, že postrádá vozidlo Škoda Octavia. Vůz zaparkoval 23. května večer na parkovišti před panelovým domem. Po šesté hodině ráno už ho tam ale nenašel. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přesahující 90 tisíc korun.

Dopravní nehody s účastí cyklistů
Bludov - Řidič automobilu nedal přednost cyklistovi. Ve čtvrtek 24. května po třetí hodině odpoledne nedal 60letý řidič vozu Škoda Fabia na křižovatce u místního zámku přednost v jízdě cyklistovi jedoucímu po hlavní silnici. Došlo ke srážce, při které cyklista utrpěl zranění a byl převezen záchrannou službou k ošetření do nemocnice v Šumperku. U obou účastníků nehody byla provedena dechová zkouška, která vyloučila jejich ovlivnění alkoholickými nápoji.


Šumperk - Zhruba o tři hodiny později došlo k další dopravní nehodě na ulici Vančurově v Šumperku. Tam podle prvotního šetření 55letý cyklista přijíždějící po vedlejší silnici (z ulice Boženy Němcové) nedal v křižovatce přednost v jízdně autobusu a narazil do jeho pravé boční části. Policisté zjistili, že cyklista usedl na kolo podnapilý. Při dechove zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,37 promile alkoholu v dechu.


Šumperk - Další nehoda se odehrála v Šumperku na křižovatce silnic Žerotínova a Dolnostudénská v pátek 25. května. Podle prvotního šetření řidič osobního vozu Opel Meriva, přijíždějící ke křižovatce po ulici Dolnostudénská, přehlédl 57letou cyklistku, která přijížděla po hlavní silnici ve směru od Dolních Studének. Cyklistka se při nehodě zranila a byla převezena k ošetření do šumperské nemocnice.


Pozor na lesní zvěř
Hrabišín - Hned dva řidiče potrápila nevyzpytatelná lesní zvěř. Ve středu 23. května o půl páté ráno zkomlikoval řidiči vozu Škoda Fabia jedoucímu ve směru z Hrabišína na Nový Malín cestu srnec, který po střetu s vozidlem uhynul. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun.


Bukovice – K dalšímu střetu se zvěří došlo krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na silnici I/11 mezi obcemi Bukovice a Červená Voda. Tam vběhla srna do jízdní dráhy nákladnímu vozu značky Man. Zvíře na místě uhynulo. Na nákladním vozidle vznikla škoda ve výši 100 tisíc korun. Od začátku letošního roku policisté evidují v šumperském regionu již 58 případů střetů se zvěří.


Opilá řidička havarovala
Bratrušov – V Bratrušově havarovala řidička pod vlivem alkoholu. V úterý 22. května krátce před jedenáctou hodinou večer 50letá řidička jedoucí z Bratrušova na Šumperk zřejmě nezvládla při výjezdu z pravotočivé zatáčky řízení. S vozem Škoda Fabia vyjela vlevo mimo silnici, kde narazila do břehu příkopu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu. Zraněné řidičce před příjezdem záchranných složek poskytli pomoc lidé z kolem projíždějícího vozidla. Následně byla řidička záchrannou službou převezena do nemocnice. Na výzvu policistů se podrobila orientační dechové zkoušce, při které jí byla naměřena hodnota lehce přes 2 promile alkoholu v dechu.


Alkohol za volantem
Zábřeh – Policisté v Zábřehu zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. Ve středu 23. května po půlnoci kontrolovali policisté řidiče. Po předložení dokladů potřebných k řízení ho vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Ta ukázala, že usedl za volant po předchozím požití alkoholu. Při dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,34 promile alkoholu v dechu.

Sprejeři dopadeni
Šumperk - Dvoum mladíkům bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Šumperským policistům se podařilo zjistit dva muže ve věku 19 a 21 let, kteří v noci na 28. března na několika místech v Šumperku (na ulicích Gen. Svobody, Erbenově, Bludovské a Anglické) poškodili různé plochy popsáním a posprejováním barevnými nápisy a obrazci. Svým jednáním způsobili škodu za téměř 7 tisíc korun.

Poškozený lak
Zábřeh - Zábřežští policisté přijali další oznámení o poškození laku na vozidlech. Dosud nezjištěný pachatel si někdy v noci z pátku na sobotu 19. května na ulici Mánesova vyhlédl čtyři vozidla, která na předních kapotách poškodil rýhami. Něco podobného se stalo již v polovině měsíce března. Tehdy policisté na sídlišti Severovýchod zevidovali celkem 10 poškozených vozidel. Policie prosí občany, kteří mají jakoukoliv informaci, která by mohla přispět ke zjištění osoby pachatele, nebo byli jednáním pachatele také poškozeni, aby kontaktovali Obvodní oddělení Policie ČR Zábřeh (974 779 741), nebo zavolali na bezplatnou linku 158.

Řídil po požití omamných látek
Šumperk – Mladého řidiče pod vlivem drog zastavily hned dvě policejní hlídky. V pondělí 21. května patnáct minut po půlnoci provedli policisté v Šumperku kontrolu 26letého řidiče osobního vozidla. Po předložení dokladů potřebných k řízení jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce, ale také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Provedený test ukázal pozitivní hodnoty na látky kanabis a amfetamin/metamfetamin. Ve dvě hodiny ráno téhož řidiče zastavila v Šumperku při řízení stejného vozidla další policejní hlídka, která u něj zjistila to samé.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.5.2018 07:46
Titulek: Hrabišín-Nový Malín-kolem 12.května.
Autor: Jirka
21
Nehoda na horizontu,automobil zde srazil březí srnu,ta byla z místa uklizena ale asi 20 metrů dál zůstalo na krajnici ještě nenarozené srnče,toho si nikdo nevšiml,asi se to stalo v nočních hodinách.Za denního světla ty krvavé stopy na asfaltu působily hrůzostrašně a jejich velikost a vzdálenost od místa nárazu ke krajnici kde mrtvá zvěř skončila svědčí o tom že automobil musel jet dost rychle.
Reagovat
Datum: 30.5.2018 08:46
Titulek: Re: Hrabišín-Nový Malín-kolem 12.května.
Autor: Jirka
37
A ještě dodávám,fotit jsem to nefotil jelikož jen při samotném pohledu na ono místo nehody se mi obracel žaludek.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.