ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 21. týden

28. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
  • Pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu
  • Způsobil škodu za miliony
  • Kvůli železu rozmontoval traktor
  • Napadl svou manželku
  • Vloupal se do garáže
  • Nedal přednost v jízdě
  • Řídil i přes zákaz

Pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu
Vikýřovíce - Ve Vikýřovicích došlo k dopravní nehodě. Dne 25. května jel 30letý muž ve voze značky BMW po ulici Hraběšická. Před křižovatkou s ulicí Šumperská nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem a zezadu narazil do automobilu značky Mitsubishi, který zastavil před křižovatkou. Když přijeli na místo policisté, provedli u obou řidičů dechovou zkoušku na alkohol. U řidiče BMW naměřil přístroj hodnotu 1,7 ‰ alkoholu. Také zjistili, že vůz nemá již rok platnou technickou prohlídku. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Způsobil škodu za miliony

Bělá pod Pradědem – Řidič nákladního vozidla nerespektoval dopravní značení, kterým je označena uzávěra jižní části Červenohorského sedla, a tím způsobil velkou škodu. Ve středu 24. května přijali policisté oznámení o poškození nákladního vozidla a pracovního stroje na Červenohorském sedle. 35letý řidič přijel se svým vozem až do míst, kde probíhala pokládka nového povrchu vozovky. Zde se začal otáčet. Při otáčení narazil do svodidel a do pracovního stroje (válce), kterému poškodil dveře a rám. Na nákladním vozidle byla při střetu poškozena kabina, návěs a palivová nádrž, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta. Řidič však na poškození nádrže nedbal a odjel směrem na Jeseník. Policistům se ho podařilo zastavit až v obci Bělá pod Pradědem, část Domašov. Protože při úniku nafty došlo ke znehodnocení čerstvě položeného asfaltového povrchu, je v tuto chvíli způsobená škoda vyčíslena na cca 6 milionů korun.


Kvůli železu rozmontoval traktor

Brníčko - Sběrač železa zamířil do lesa u Brníčka. Na lesní cestě byl v době od 18. do 23. května odstaven traktor značky John Deere. Neznámý pachatel z něj demontoval železné části, takže si odnesl dvě železná ramena, 14 kusů závaží a jeden železný závěs. Soukromé firmě svým jednáním způsobil škodu za 50 tisíc korun.

Napadl svou manželku
Šumperk - Šumperští policisté museli přistoupit k vykázání 47letého muže ze společného obydlí. V noci na úterý 23. května přijali oznámení o napadení 35leté ženy, kdy na ni po hádce fyzicky zaútočil její manžel. Po vyhodnocení situace policisté agresora vykázali ze společného obydlí na deset dnů. V tuto chvíli incident mezi manželi řeší jako přestupek proti občanskému soužití.

Vloupal se do garáže
Šumperk - Škodu přes 14 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel v Šumperku. V noci na sobotu 20. května se vloupal do řadové garáže. Po odstranění zámku, který zajišťoval vrata, odcizil uvnitř 4 letní pneumatiky značky Continental i s disky.

Nedal přednost v jízdě
Šumperk – V Šumperku došlo ke srážce dvou automobilů. V neděli 21. května před sedmou hodinou ranní jel 79letý muž s vozem značky Honda po ulici Gen. Svobody. Na křižovatce s ulicí Vítězná nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které přijíždělo po hlavní silnici. Honda narazila do přední částí škody. U obou řidičů byla dechová zkouška negativní. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 330 tisíc korun.


Řídil i přes zákaz

Hanušovice – Hanušovičtí policisté zastavili řidiče, který neměl za volantem co pohledávat. Dne 22. května v brzkých ranních hodinách kontrolovali automobil Fiat Ducato s přívěsným vozíkem. Vůz řídil 64letý muž z Javornicka. Po kontrole dokladů a lustraci řidiče policisté zjistili, že má soudem vysloven zákaz řízení až do června roku 2018.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.