ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 21. týden

29. května 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
 • Skončil ve věznici
 • Řídil přes zákaz
 • Z auta vzal brusle
 • Z agregátu vzal baterii
 • Pátrání po pohřešovaném
 • Ze sklepa vzal brusle a grilovací náčiní
 • V lese našel dělostřelecký granát
 • Ukradl stravenky
 • Poškrábal lak na vozidle
 • Nezvládl jízdu s přívěsem
 • Patrně narazila na podvodníka
 • Z půdy zmizel naviják

Skončil ve věznici
Zábřeh - V noci na čtvrtek 26. května krátce po jedné hodině zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Zábřehu osobní motorové vozidlo značky Ford, které řídil 42letý muž z Opavska. Orientační dechová zkouška na alkohol měla pozitivní výsledek, a to 0,49 promile. Navíc policisté zjistili, že muž byl několikrát odsouzen pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, naposledy v březnu letošního roku, přičemž rozhodnutí nabylo právní moci koncem dubna. V tomto případě mu soud uložil souhrnný trest spočívající v odnětí svobody nepodmíněně na 10 měsíců a zákazu řízení motorových vozidel na 20 měsíců. Soud na muže vydal příkaz k dodání do výkonu trestu, protože jej nenastoupil. Na základě těchto okolností policisté muže zadrželi a umístili v policejní cele. Po provedení nezbytných úkonů byl zadržený eskortován do věznice, kde nastoupil výkon trestu.

Řídil přes zákaz
Petrov nad Desnou - Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 21letý mladík ze Šumperka. Ve středu 25. května kolem třinácté hodiny v Petrově nad Desnou jej jako řidiče motorového vozidla zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že mladý muž má rozhodnutím správního orgánu až do června příštího roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Ve věci je vedeno zkácené přípravné řízení. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Z auta vzal brusle
Mohelnice - V době od 24. do 26. května se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla zaparkovaného na náměstí Kosmonautů v Mohelnici. Pachatel u auta rozbil okno levých zadních dveří a uvnitř odcizil dámské kolečkové brusle. Majitelka škodu předběžně odhadla na tři a půl tisíce korun.

Z agregátu vzal baterii
Sudkov - V úterý 24. května večer se vloupal neznámý pachatel do objektu správy kanalizace v Sudkově. Zde pak ze záložního zdroje odcizil baterii. Poškozená obec škodu předběžně vyčíslila na 10 tisíc korun.

Pátrání po pohřešovaném
Libina - V úterý 24. května kolem poledne přijala policejní tísňová linka oznámení o pohřešování 48letého muže z Libiny. Příbuzní pohřešovaného policistům sdělili, že se dotyčný od pondělního rána nikomu z rodiny neozval a mají o něj obavy. V pondělí 23. května kolem šesté hodiny ráno pohřešovaný odjel z domu vozidlem Škoda Felicia combi, bílé barvy, registrační značky SUJ-48-35. Měl údajně jet k lékaři. Tam ale nedorazil a nebyl ani v zaměstnání. Podle sdělení rodiny je muž vážně nemocný, má se jednat o onemocnění onkologického charakteru a je prý ve špatném psychickém stavu. Je spíše samotář a moc s nikým nekomunikuje.
Od přijetí oznámení po pohřešovaném i jeho automobilu policie usilovně pátrá. Do pátrací akce byl v úterý večer nasazen také vrtulník Letecké služby Policie ČR, bohužel s negativním výsledkem. Pohřešovaného se dosud nepodařilo nalézt. Prověřováním v místě bydliště a okolí se zjistilo, že naposledy jeho vůz viděli místní v pondělí odpoledne u rybníka v chatové oblasti nad domovem důchodců v Libině. Kolem šestnácté hodiny odsud vozidlo odjíždělo.
Policie žádá o pomoc i veřejnost. Jakoukoli informaci k pohřešovanému muži či jeho vozu přijme kterékoli oddělení Policie ČR nebo linka 158.


Ze sklepa vzal brusle a grilovací náčiní
Mohelnice - V době od 22. do 25. května se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje panelového domu v ulici Ztracené v Mohelnici. Z kóje odcizil pánské a dámské kolečkové brusle a sadu nepoužitého grilovacího náčiní v kufříku. Majitelka škodu odhadla na více jak 4 tisíce korun.

V lese našel dělostřelecký granát
Habartice - V neděli 22. května v poledne přijala policejní tísňová linka oznámení o nálezu munice na Hanušovicku. Oznamovatel uvedl, že v lesíku za Kostelem v obci Jindřichov, část Habartice, patrně našel dělostřelecký granát. Místo nálezu pak až do příjezdu pyrotechnika střežila policejní hlídka. Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o dělostřelecký tříštivý granát ráže 75 mm, který se používal v první světové válce a na počátku druhé světové války. Dle jeho vyjádření se jednalo o funkční granát. Munici si na místě převzal a odvezl ke zneškodnění.

Ukradl stravenky
Libina – V době od 21. do 22. května se vloupal neznámý pachatel do objektu s kancelářemi v areálu firmy v obci Libina. V kancelářích vzal ze skříní dvě příruční pokladny, ve kterých byly stravenky v hodnotě přes 100 tisíc korun. Z firemního osobního automobilu zaparkovaného u budovy s kancelářemi pak pachatel odcizil obě registrační značky. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Poškrábal lak na vozidle
Šumperk - Během víkendu 21. a 22. května poškodil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo Škoda Octavia odstavené na parkovišti mezi ulicemi Šumavská a Březinova v Šumperku. V laku vozu vyryl nápisy a různě dlouhé rýhy. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na 30 tisíc korun.

Nezvládl jízdu s přívěsem
Klepáčov - V sobotu 21. května před polednem havarovalo u Klepáčova osobní motorové vozidlo Škoda Octavia s přívěsem. Řidič, 34letý muž ze Středočeského kraje, jel ve směru od Rýmařova na Sobotín. V důsledku nepřiměřené rychlosti se mu během jízdy rozhoupal vlek, na kterém měl naloženého trabanta. Dostal smyk, přejel do protisměru a poté sjel s vozem i s přívěsem do náletů u silnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Při havárii nebyl zraněn ani řidič, ani jeho dva spolucestující. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 165 tisíc korun, z toho 100 tisíc korun na octavii, 50 tisíc korun na přívěsu a 15 tisíc korun na trabantu. Nehodu policisté vyřešili uložením blokové pokuty.


Patrně narazila na podvodníka
Šumperk - Začátkem května letošního roku odpověděla 20letá dívka ze Šumperska na inzerát na internetovém bazaru. Inzerent nabízel k prodeji fotoaparát značky Nikon D3200 za pět tisíc korun. Dle požadavku prodávajícího uhradila kupní částku předem. Do současné doby však zboží neobdržela a nebyla jí ani vrácena platba, proto se obrátila na policii.

Z půdy zmizel naviják

Stříbrnice - Někdy v době od konce září loňského roku do současné doby odcizil neznámý pachatel z uzavřené a uzamčené půdy kravína ve Stříbrnicích na Staroměstsku lesnický naviják v hodnotě 30 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).